1 listopada -UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH >> kliknij

1 listopada –UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 modlitwy za zmarłych w Kościele – bez procesji wokół Kościoła, w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

2. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 Nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej  Maryi Panny.

3.  W związku z ograniczeniem ilości wiernych w Kościele w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12.30 dla dzieci komunijnych. Na tę Mszę Świętą zapraszamy dzieci komunijne oraz jednego z rodziców. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

1. Zgodnie z rozporządzeniem papieża Franciszka odpust za zmarłych można uzyskać do końca listopada pod zwykłymi warunkami, plus pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w całym kraju w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 107 osób. Na ten czas zawieszamy spotkania wszystkich grup formacyjnych. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów w tym szczególnie dotyczących noszenia maseczki, dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk.

3. Zaistniała sytuacja związana z ograniczeniami ilości wiernych w Kościele ma przełożenie na finanse parafii, dlatego tym bardziej dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na tacę, za każdy gest życzliwości i dobroci. Przypominamy również o możliwości wsparcia naszej parafii poprzez wpłaty na konto parafialne, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Przyjmujemy na wypominki roczne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nowe wypominki są czytane od I Niedzieli Adwentu w tym roku przypada ona 29 listopada.

2. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

3. W ostatnich dniach miały miejsce przypadki napaści i profanacji Kościołów oraz pomników. W związku z tym zachęcamy do modlitwy i podejmowania postów w intencji nawrócenia sprawców i o pokój w naszej Ojczyźnie.

4. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

1 listopada –UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH / INTENCJE MSZALNE

7.00 + Józefa Rawskiego w 4 r. śm., Jadwigę Rawską, Stanisława Zmokłego

1. O szybki powrót do zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Cecylii.

2. + Kazimierę, Marka, Władysławę, Władysława, Stanisławę, Wacława i Tadeusza Beredów. Krystynę i Tadeusza Gochna. Elżbietę, Kazimierza i Bernarda Michalik i zm. z rodz. Beredów, Biesiadów, Michalików, Wieczorków i Słowików.

3. + Tadeusza Kamińskiego, Tadeusza Szulim – imieninowa.

4. + Edmunda Pytkowskiego – 2 greg.

5. +Józefa Szubę.

6. + Helenę w 1 r. śm., i Stanisława Suchenek, Stanisława i Eugenię Szczęsnych i zm. z rodz. Szczęsnych, Suchenków i Płochockich

7. + Sylwię Kacprzyk w miesiąc po pogrzebie.

8. + Łukasza Cudnego w miesiąc po pogrzebie.

9. + Celinę Marczak w miesiąc po pogrzebie.

10. + Genowefę Rogala – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Agnieszkę Gadomską.

12. + Juliannę i Ignacego Boruckich, Halinę i Stanisława Trąbińskich.

13. + Dariusza Kowalczyka – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Józefa Szubę – int. od. Rodz. Sztankiewiczów

15. + Teodora Tysiawę – imieninowa, Henrykę i Ignacego Ołdak.

11. 00  MSZA ŚW. Z MODLITWĄ WYPOMINKOWĄ ZA ZMARŁYCH W KOŚCIELE

18.00 + Leokadię i Jana Ochman i zm. z rodz. Marmurowskich, Ochmanów i Sędków.

2 listopada – PONIEDZIAŁEK ( WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 3 greg.
9.00 MSZA ŚW. WYPOMINKOWA ZA ZMARŁYCH POLECONYCH W WYPOMINKACH.
18.00 + Henrykę Trąbińską w 4 r. śm., Jana i Czesława Trąbińskich.

3 listopada – Wtorek
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 4 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 72 r. urodzin Zofii z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

4 listopada  – Środa  ( ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 5 greg.
18.00 + Stanisława Płochockiego i zm. z rodz. Płochockich.

5 listopada  – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 6 greg.
18.00 + Sławomira Araszkiewicza – imieninowa.

6 listopada  – PIĄTEK ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 7 greg.
18.00 + Zofię i Stefana Słowików.

7 listopada  – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej  Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
           Po Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
7.00 + Edmunda Pytkowskiego – 8 greg.
18.00 + Mariana Dyłę i zm. z rodz. Dyłów.