1 MAJA / III NIEDZIELA WIELKANOCY> kliknij

1 MAJA 2022r/  III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Rozpoczynamy dziś miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30, serdecznie zapraszamy do udziału w nich jak najwięcej wiernych.

2. W tym tygodniu obchodzimy jutro: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. wg. porządku niedzielnego. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Druhów Strażaków. Zapraszamy poczty sztandarowe szkół i OSP.
Po zakończeniu Mszy św. przemarsz pod pomnik na Rynku i złożenie wieńców.
W środę wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona Diecezji Warszawsko – Praskiej.
W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 suma odpustowa z procesją ku czci św. Stanisława BM, drugiego patrona naszej parafii. Po procesji spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia wyjątkowo ze względu na bierzmowanie nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 7.00

4. W sobotę o godz. 18.00 Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Mszę Św. będzie sprawował i udzieli bierzmowania ks. bp Jacek Grzybowski. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła na godz. 17.00

5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD Diecezji Warszawsko Praskiej.

6. W dniach od 25 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę do Wilna i krajów nadbałtyckich. Szczegóły i zapisy u ks. Dominika.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

2 MAJA  –  PONIEDZIAŁEK

7.00+ Zygmunta Plewczyńskiego – imieninowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Zygmunta i Floriannę Marmurowskich, Irenę i Czesława Sędek i zm. z rodz. Ochmanów.

3 MAJA  –  WTOREK ( UROCZYSTOŚĆ MATKI  BOŻEJ  KRÓLOWEJ POLSKI)

7.00 + Jadwigę Rawską w 4 r. śm., Józefa Rawskiego, Stanisława Zmokłego i Stanisława Nagrabę.

1. + Bolesława i Annę Rawskich, Władysława i Jana Rawskich.

2. +  Józefa Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

3. + Halinę Gadomską – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Henryka Rosę – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Adama Gajc w 4 r. śm.,

6. + Jana Prus w miesiąc po pogrzebie.

7. + Zofię Świderską w miesiąc po pogrzebie.

8. + Władysławę Michalską w 10 r. śm., Stefana Michalskiego.

11.00  MSZA ZA OJCZYZNĘ.

13.30 Kąty Borucza

+ Jana Rogalę w 49 r. śm., Stanisława i Stanisławę Rogala z rodziną, Zdzisława i Genowefę Rogala i zm. z rodz. Rogalów, Krysików, Koseskich, Gańków, Endzelmów i Araszkiewiczów.

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Czesławę i Czesława Pietrzyków.

4 MAJA –  ŚRODA
7.00 + Natalię Kaim w 6 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00  + Czesławę Prus w 1 r. śm., Władysława Prusa.

5 MAJA – CZWARTEK ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA)
7.00 + Kazimierza Gajczy w 16 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 16 r. urodzin Alberta oraz w rocznicę urodzin Anny jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla nich i rodziny.

6 MAJA  PIĄTEK ( I-szy  PIĄTEK MIESIĄCA ) ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA
7.00 + Stanisława Szeremetę, Arkadiusza Szeremetę, Stanisławę Myśliwiec.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Stanisławę i Stanisława Kosińskich, Józefa Kosińskiego, Wiesława Jankowskiego.

7 MAJA – SOBOTA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej nabożeństwo oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 BIERZMOWANIE ( Ks. Bp. Jacek Grzybowski )

8 MAJA–  4 NIEDZIELA WIELKANOCY  ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BM, PATRONA PARAFII)

7.00 + Stanisława Wojdynę – imieninowa, Przemysława Wojdynę, Stanisławę Rek, Władysławę Wojdyna.

1. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Bartosza Barszczewskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

2. + Kamila Główkę – intencja od pracowników oddziału Noworodkowego i Położniczo – Ginekologicznego.

3. + Stanisława Przedlackiego – imieninowa.

4. + Stanisława Paskę – imieninowa.

5. + Jana i Janusza Zych.

6. + Artura Chodowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Ryszarda Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Jana Jerzaka – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Stanisławę Tarnowską – intencja od rodz. Zielińskich

10. + Stanisława Gromadowskiego z rodziną, Władysława Mataka.

11. + Zofię Szczęsną w 4 r. śm., Sylwię Kacprzyk i zm. z rodz. Szczęsnych i Nowaków.

12. + Józefa i Wandę Bielickich.

13. + Jana Prusa – intencja od pracowników ZPD i Domator.

14. + Barbarę i Wiesława Perzanowskich, Stanisławę, Piotra i Czesława Milewskich, Irenę i Czesława Mielczarek.

15. + Czesława Biesiadę w 1 r. śm.,

16. + Stanisławę Kaim i Stanisława Słowika.

17. + Stanisłąwa Bieńkowskiego – imieninowa, Leokadię i Krzysztofa Bieńkowskich, Stanisława i Genowefę Dobosiewiczów.

18. + Monikę Gnich – imieninowa.

19. + Stanisława i Stanisławę Wieczorek, Edwarda Wieczorka, Stanisława Suchenka, Zofię Banaszek, Andrzeja Brogowskiego.

13.30 Kąty Borucza

+ Bolesława, Anielę i Annę Dutkowskich, Stanisława Witka.

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.