1 Sierpnia / XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

1 Sierpnia  2021r/ XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 zabiją dzwony we wszystkich Kościołach na znak pamięci o wszystkich poległych w czasie Powstania.

Jutro można uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkula”- kliknij i czytaj dalej… trzeba nawiedzić Kościół i nabożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

2. Zachęcamy wszystkich wiernych do abstynencji w intencji wszystkich uzależnionych w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem trzeźwości.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź od godz. 17.00,w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Józefa w intencji uzależnionych.

4. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w ostatnich nawałnicach i podtopieniach.

5. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Arcybiskupa seniora Henryka Hosera, który przebywa w szpitalu i Jego stan jest poważny.

6. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00

7. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

2 SIERPNIA-  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 1 greg.
18.00 + Stanisława Wojtyńskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

3 SIERPNIA-  WTOREK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 2 greg.
18.00 + Ryszarda Jerzaka w 12 r. śm.,

4 SIERPNIA-  ŚRODA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 3 greg.
18.00 + Annę i Henryka Kosińskich oraz ich rodziców i dziadków.

5 SIERPNIA –  CZWARTEK  ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Stanisławę Cichocką – 4 greg.
18.00 + Halinę Chodowicz w 8 r. śm., Mirosława Chodowicza w 5 r. śm., i zm. z rodz. Chodowiczów, Gałązków i Araszkiewiczów.

6 SIRPNIA –  PIĄTEK   I-SZY  PIĄTEK MIESIĄCA /ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
7.00 + Stanisławę Cichocką – 5 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławów z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członkiń Koła i ich rodzin.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

7 SIERPNIA – SOBOTA  / I-sza  SOBOTA MIESIĄCA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 Nabożeństwo pierwszosobotnie/różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
17.00 ŚLUB: Marta Kowalczyk i Michał Gajc.
18.00 + Stanisławę Cichocką – 6 greg.

8 SIERPNIA – NIEDZIELA/ XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Stanisławę Cichocką – 7 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Mai Brzezińskiej jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. + Janinę Brzezińska w rocz. śm., i zm. z rodz. Brzezińskich i Dąbrowskich.

3. + Janinę Kowalską.

4. + Antoniego Jerzaka,

5. + Teresę i Edmunda Pytkowskich – intencja od córki Katarzyny z dziećmi.

6. + Czesławę Prus – intencja od rodz. Bartnickich.

7. + Czesława Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Krystynę Szuba – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Stanisława Wierciocha – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Czesławę Sarnecką w 13 r. śm.,

11. + Janinę, Wacława i Stanisława Onisków.

12. + Krzysztofa Majera w 30 r. śm., Wiesława Rychtę, Emilię Berchman.

13. + Jana Skuzę w 28 r. śm., Annę Skuza, Józefę i Bronisława Skuza, Czesławę i Bolesława Bieńkowskich.

14. + Wandę Bieńkowską w 20 r. śm., Jana, Józefa i Zygmunta Bieńkowskich, Szczepana i Jana Kominek i zm. z rodz. Bieńkowskich, Kominek i Płoszaj.

18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
             Po Mszy Świętej Nabożeństwo ku czci Świętego Józefa i intencji uzależnionych.