1 STYCZNIA/ UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI> kliknij

1 STYCZNIA/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju, jutro wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca na misje. W tym dniu przypada tez pierwszy piątek miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie i różaniec. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

2. W styczniu ze względu na kolędę nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 18.00. Będą sprawowane Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 7.00. Nie będzie również w styczniu adoracji piątkowych Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna będzie czynna w styczniu w poniedziałek, czwartek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

3. Serdeczne dziękujemy wszystkim Rodzimom, które nas przyjęły w tym tygodniu w czasie wizyty duszpasterskiej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

5. Program kolędy jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w kruchcie Kościoła.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy na nabywania i lektury.

2 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Edwarda Skibczaka – 1 greg.
7.00 + Romana Mironiuk – int. od uczestników pogrzebu.

3 STYCZNIA – WTOREK
7.00 + Edwarda Skibczaka – 2 greg.
7.00 + Genowefę Jankowską – imieninowa, i zm. z rodz. Jankowskich.

4 STYCZNIA – ŚRODA
7.00 + Edwarda Skibczaka – 3 greg.
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

5 STYCZNIA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Edwarda Skibczaka – 4 greg.
7.00 + Franciszka Sierheja.

6 STYCZNIA – PIĄTEK ( UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI ( I PIĄTEK MIESIĄCA )

7.00 + Edwarda Skibczaka – 5 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 65 r. urodzin Sławomira jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

2. + Teresę Sałańską w 33 r. śm., Zofię i Mariana Michalak i ich rodziców i zm. z rodz. Barszczewskich.

3. + Tadeusza Gnicha w 10 r. śm.,

4. + Józefa, Marka, Mariannę i Stanisława Mrozińskich, Wiktorię i Franciszka Skwarskich z rodziną.

5. + Jarosława Słowika – int. od rodz. Doboszów.

6. + Bronisławę Szuba w miesiąc po pogrzebie.

7. + Zdzisława Mossak, Zdzisławę Mossak, Aleksandra i Scholastykę Oryga.

8. + Sylwestra Jerzak – int. od uczestników pogrzebu.

9. + Wojciecha Kruszewskiego – int. od uczestników pogrzebu.

10. + Jarosława Słowika – int. od uczestników pogrzebu.

11. + Ireneusza Cudnego w 17 r. śm., Łukasza Cudnego.

12. + Janinę Lipińską w 7 r. śm.,

13. + Wiesława Beredę w 7 r. śm., Bronisławę i Józefa Beredów.

14. + Jerzego Poławskiego w 4 r. śm., Zygmunta i Andrzeja Poławskich, Józefa, Mariannę, Sylwestra i Zbigniewa Pyrzanowskich i zm. z rodz. Pyrzanowskich.

15. + Zygmunta Kosińskiego w 11 r. śm. i jego rodziców.

11.00 + Janinę,, Jana i Mieczysława Waszkiewicz, Genowefę, Wacława i Tadeusza Rosa.

13.30 Kąty Borucza

+

18.00 + Genowefę Komuda, Janinę, Jana, Tadeusza, Tadeusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich.

7 STYCZNIA – SOBOTA/ PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
7.00 + Edwarda Skibczaka – 6 greg.

8 STYCZNIA – NIEDZIELA: 3 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ( CHRZEST PAŃSKI)

7.00 + Edwarda Skibczaka – 7 greg.

1. O Boże Błogosławieństwo dla syna i siłę w walce z nałogiem.

2. Dziękczynno – Błagalna w 8 r. urodzin Amelii i w 5 r. urodzin Antosia jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

3. + Mariannę Gryz w 20 r. śm., Zenona, Annę i Franciszka Gryzów.

4. + Antoniego Biesiadę w 3 r. śm., Kazimierza Biesiadę z rodziną, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.

5. + Ryszarda Kosewskiego w 1 r. śm.,

6. + Barbarę Stępień w 4 r. śm.,

7. + Janinę i Ludwika Słowików.

8. + Ewę Parol w miesiąc po pogrzebie.

9. + Henrykę Gromadowską w miesiąc po pogrzebie.

10. + Czesława, Stanisławę i Piotra Milewskich, Henrykę i Józefa Pietrzyk, Barbarę i Józefa Perzanowskich.

11. + Alicję Słowik w miesiąc po pogrzebie.

12. + Genowefę i Zdzisława Czapskich w 25 r. śm., Jarosława Jerzaka, Irenę i Jarosława Czapskich.

13. + Annę w 20 r. śm., Jana i Mieczysława Matak.

14. + Andrzeja Gajewskiego z rodziną.

15. + Halinę i Stanisława Gorczyca, Michała i Mieczysława Gadomskich, Stanisława Banaszka, Łukasza i Jana Gadomskich.

16. + Mirosława Rosochackiego – int. od uczestników pogrzebu.

17. + Anetę Gawron w 1 r. śm.,

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+

18.00  Henryka Matera w 2 r. śm., Weronikę Matera.