10 GRUDNIA/ II NIEDZIELA AWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Św. Łucji, dziewicy  i męczennicy, w czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi ks. Krzysztof Łytkowski – misjonarz św. Wincentego á Paulo. Rekolekcje zakończą się we wtorek. W poniedziałek i wtorek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tradycyjnie ofiary złożone na tacę we wtorek będą wyrazem naszego podziękowania Ojcu Rekolekcjoniście za poprowadzenie rekolekcji.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W kruchcie naszego kościoła ministranci będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Bielanki w dalszym ciągu będą rozprowadzać ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane przy pomocy rodziców.

5. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy w piątek 15 grudnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

6. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny.

7. Opłatki są do nabycia u p. Organisty na chórze oraz u niego w domu.

8. Klerycy naszego seminarium duchownego zapraszają na sztukę pt. „I co dalej?”. Planujemy wyjazd autokarem w niedzielę 17 grudnia o godz. 16.30 spod naszego kościoła. Koszt wyjazdu: 30 zł. Zapisy u ks. Mateusza w zakrystii.

9. Kinga-Anna Sosińska Wójt Gminy Stanisławów oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Stanisławowskiej serdecznie zapraszają na Wigilię Gminną, która odbędzie się w następną niedzielę 17 grudnia na rynku w Stanisławowie od godz. 14.00. Podczas wigilii będzie można m.in. wysłuchać koncertu kolęd oraz skosztować potraw wigilijnych.

10. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

11. Msze Św. roratnie są odprawiane codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci w środy, czwartki i soboty. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach.

11 GRUDNIA- PONIEDZIAŁEK / REKOLEKCJE

9.00 + Celestyna Rawskiego.
16.00 + Jana Rawskiego w 31 r. śm., Helenę Rawską i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.
18.00 + Bronisławę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.
20.00 + Kamila Główkę.

12 GRUDNIA– WTOREK/REKOLEKCJE
9.00 + Mariannę Mrozińską w 4 r. śm.,
16.00 + Krystynę, Leokadię i Aleksandra Gadomskich, Jadwigę Lewandowską.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 12 r. urodzin Mikołaja Siatkowskiego jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.
20.00 + Alicję Słowik w 1 r. śm., Eugeniusza Słowika z rodzicami.

13 GRUDNIA- ŚRODA
7.00 + Alinę Jadlińską, Tadeusza Jadlińskiego.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 GRUDNIA- CZWARTEK
7.00 + Romana Wyrzykowskiego w 4 r. śm.,
18.00 + Władysława Rawskiego w 41 r. śm., Genowefę i Celestyna Rawskich i zm. z rodz. Rawskich i Prusów.

15 GRUDNIA–   PIĄTEK
7.00 + Janusza-Krzysztofa Wieczorek w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Krystynę Kur w 2 r. śm., Jana Kur, Genowefę i Franciszka Kur, Marcina Witkowskiego.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

16 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Piotra Dziubaka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Janinę Gajczy w 23 r. śm.,

17 GRUDNIA– 3 NIEDZIELA ADWENTU

7.00 + Stanisława Kruszewskiego

1. + Bogusława Zielińskiego i zm. z rodz. Zielińskich i Brzezińskich.

2. + Władysława Dobosiewicza – intencji od uczestników pogrzebu.

3. + Michała Lis – intencji od uczestników pogrzebu.

4. + Tadeusza Brzost – intencji od uczestników pogrzebu.

5. + Franciszka Gadomskiego w 10 r. śm.,

6. + Józefa Malesę w 1 r. śm., Józefa i Mariannę Malesa, Józefa i Jana Rosa, Czesława Piekuta, Janinę i Romana Gromadowskich, Zofię Cyrańska.

7. + Zofię, Tadeusza i Roberta Wocial, Jadwigę Komuda, Mieczysława Główkę.

8. + Stanisława, Leokadię i Józefa Cudnych.

9. + Adama Baranowskiego w miesiąc po pogrzebie.

10. + Józefa i Annę Rasztawickich i ich rodziców.

11. + Monikę Gnich w 5 r. śm.,

12. + Wiesława Witka w 5 r. śm., Konstantego Witka, Jadwigę Witek, Pawła i Franciszkę Szuba, Władysławę Niewiatowską, Sabinę Dąbrowską.

13. + Mariannę Pietrzyk w 3 r. śm., Józefę, Franciszka i Genowefę Pietrzyk.

14. + Krystynę Zapartą w 14 r. śm., i zm. z rodz. Zapartych.

15. + Genowefę Stępień w 2 r. śm., Czesława Stępnia i dziadków z rodz. Stępniów i Jankowskich.

+
18.00 + Eugeniusza Kowalczyka w 8 r. śm., Stanisławę, Piotra, Stefana i Dariusza Cichockich, Anielę Rek, Annę i Adama Wiśniewskich.