10 Października / XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

10 Października 2021r/ XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na fundusz          ” Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tego funduszu są udzielane stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin z małych miast i wsi.

3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które w naszym Kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci jest konkurs z nagrodami za udział w Nabożeństwach Różańcowych.

W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawione w intencji przeproszenia Pana Boga za grzechy wszystkich Polaków, oraz jako błaganie by przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, Bóg zachował w sercach Polaków wiarę  i obdarował pokojem i zgodą.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont dachu plebanii.

5. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Wczoraj podczas uroczystej Mszy Świetej w Katedrze Warszawsko – Praskiej pod przewodnictwem księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, trzech naszych parafian: Patryk Karkosa, Cezary Śpiewak i Adrian Tarczyński otrzymali posługę lektoratu. Gratulujemy nowym lektorom oraz ich rodzicom i życzymy wielu radości z pełnionej posługi.

7. W październiku spowiedż 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00, po południu o godz. 17.15 przed Nabożeństwem Różańcowym.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 18.30 do 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

11 PAŹDZIERNIKA –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Anielę Użyczyn w 19 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Zygmunta Szczęsnego w 2 r. śm., i Zofię Szczęsną.

12 PAŹDZIERNIKA-  WTOREK
7.00 + Urszulę Wyszatkiewicz w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Janinę Kruszewską w 4 r. śm., Czesława

13 PAŹDZIERNIKA –  ŚRODA
7.00 + Władysława Brzezińskiego, Janinę i Jana, dziadków Brzezińskich i Dąbrowskich, Helenę i Stefana Komudów, Andrzeja Witkowskiego, Bogdana Zielińskiego, Wacławę i Bogdana Szatańskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 PAŹDZIERNIKA –  CZWARTEK
7.00+ Andrzeja Kielczyka – intencja od uczestników pogrzebu.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Helenę w 7 r. śm., i Antoniego Sulejewskich, Jana i Wiktorię Grzywacz.

15 PAŹDZIERNIKA –  PIĄTEK
7.00  + Helenę i Zygmunta Kulmów.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Genowefę Komuda w 7 r. śm., Jadwigę, Janinę, Jana, Zygmunta, Tadeusza i Janusza Komudów, Mariana i Czesława Szuba, Stanisława i Adama Jakubowskich, Zofię i Tadeusza Wocial, Mieczysława Główkę.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

16 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA
7.00 + Jadwigę Maciejak w 2 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Adama i Gabrieli z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich ich dzieci i wnuków.

17 PAŹDZIERNIKA– NIEDZIELA  / 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Jadwigę Rawska – imieninowa, Józefa Rawskiego, Stanisława Zmokłego, Stanisława Nagrabę i zm. z rodz. Rawskich i Gadomskich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 66 r. ślubu Joanny i Józefa Jurek oraz w 65 r. urodzin Bogumiła i w 65 r. urodzin Urszuli jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuków.

2. Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Elżbiety i Lecha Zielińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

3. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Dariusza Jackiewicza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

4. + Marcina Jackiewicza.

5. + Bogusława Zielińskiego, Władysława Brzezińskiego, Genowefę Zielińską.

6. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Kazimierza Milewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Łukasza Rozbickiego – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Mieczysława Gadomskiego w 20 r. śm., Halinę i Stanisława Gorczyca, Michała Gadomskiego.

10. + Zofię Michalak – intencja od córki Marysi i koleżanek z jej pracy.

11. + Barbarę Kowalską w miesiąc po pogrzebie.

12. + Józefa Szubę, Józefę i Feliksa Gołębiewskich.

13. + Czesława Czapskiego w 6 miesiąc po śm., Marię i Jana Wąsiewicz.

14. + Teresę Jackiewicz – imieninowa, Pawła Jackiewicza w 6 r. śm.,

15. + Jadwigę Malesa i zm. z rodz. Malesa.

16. + Jadwigę Ołdak – imieninowa, Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

17. + Romana w 25 r. śm., Teresę-Zofię Zdanowiczów.

18. + Jadwigę Domańską – imieninowa, Józefa Domańskiego i zm. z rodz. Domańskich i Stolarczyków.

19. + Teresę i Mariana Krysik i zm. z rodz. Krysik, Zastawnych i Wojtyńskich.

+ Aleksandra, Władysławę, Henryka i Eugeniusza Sasinów

17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 + Janinę Słowik w 31 r. śm., Wacława i Wojciecha Słowik, Leokadię Gnich.