10 STYCZNIA III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM>> kliknij

10 STYCZNIA 2021r/ III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM/NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego, od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

2. W związku z przejściem na emeryturę biskupa Henryka Tomasika Ojciec Święty Franciszek powołał na Jego miejsce dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej diecezji Marka Solarczyka, czyniąc go jednocześnie ordynariuszem diecezji Radomskiej. Życzymy księdzu biskupowi wielu łask Bożych w posłudze Pasterza Diecezji Radomskiej.

3. Prosimy, aby wszyscy Ci którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty przychodzili wcześniej gdyż spowiedź jest 15 min przed Mszą Świętą o godzinie 7.00 i 18.00.

4. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tace w czasie Mszy św. Kolędowych w niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.

5. W piątki Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 – Zapraszamy.

6. W środę 13 stycznia po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na Różaniec fatimski.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

8. Terminy Mszy Świętych (kolędowych) na najbliższy tydzień:

11 stycznia (poniedziałek)Ogrodziska, Papiernia i Ołdakowizna

12 stycznia (wtorek)Prądzewo – Kopaczewo, Retkowizna i Kubujówka

13 stycznia (środa)Retków, Mały Stanisławów

14 stycznia (czwartek)Stanisławów ul. Siedlecka, Młynarska, Lipowa i Węgrowska

15 stycznia (piątek)Kolonie Stanisławów – domy przy drodze do Dobrego, Kolonie Stanisławów wieś, Stanisławów ul. Krótka i Cmentarna

16 stycznia (sobota)Kolonie Stanisławów – domy przy drodze na Sokóle oraz Sokóle

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc parafię ofiarą kolędową, to można to uczynić składając ofiarę na tacę w kopercie z dopiskiem „ofiara kolędowa” na Mszy Świętej Kolędowej, bądź też w niedzielę na każdej Mszy Świętej. Można również dokonać wpłaty na konto parafialne także z dopiskiem „ofiara kolędowa”.

1. W zakrystii są do odbioru książki i zeszyty do lekcji religii, które ksiądz Wikariusz zbierał przed wystawieniem ocen.

2. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

11 stycznia – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 8 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Ogrodzisk, Papierni i Ołdakowizny.

12 stycznia– Wtorek
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 9 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Prądzewa -Kopaczewa, Retkowizny i Kubujówki.

13 stycznia  – Środa
7.00  + Krzysztofa Pietrzyka – 10 greg.
7.30 RÓŻAŃIEC FATIMSKI
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Retkowa i Małego Stanisławowa.

14 stycznia  – CZWARTEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 11 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Stanisławów ul. Siedlecka, Młynarska, Lipowa i Węgrowska

15  STYCZNIA – PIĄTEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 12 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Kol. Stanisławów – domy przy drodze do Dobrego, Kol. Stanisławów – wieś, i Stanisławów ul. Krótka i Cmentarna.

16  STYCZNIA – SOBOTA
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 13 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Kol. Stanisławów – domy przy drodze do Sokóla oraz Sokóle.

17 STYCZNIA: 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00+ Krzysztofa Pietrzyka – 14 greg.

1. + Stanisława Beredę w 1 r. śm., i zm. z rodz. Beredów i Kurków.

2. + Janinę w 5 r. śm., i Jana w 25 r. śm., Mosaków.

3. + Marcina Jackiewicza – intencja od rodz. Sikorskich,

4. + Anielę i Mieczysława Zdyb, Franciszkę Trąbińska w 2 r. śm.,

5. + Ewę Kozłowską w 3 r. śm.,

6. + Helenę i Czesława Jurek, Halinę i Waldemara Jurek.

7. + Mariannę Pietrzyk w miesiąc po pogrzebie.

8. + Marcina Chmielewskiego – intencja od kolegów i koleżanek.

9. + Bogusława Zielińskiego.

10. + Kazimierza Palutkiewicza – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Jadwigę Ołdak – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

18.00 + Jana Gryza w 26 r. śm., Helenę, Ignacego, Janinę i Wiesława Gryzów, Władysława i Franciszkę Szulim.