10 WRZEŚNIA / XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 WRZEŚNIA / XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie N.M.P. Bolesnej, w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś w Markowej Uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów.

2. W dniu 13 września br. ( środa ) zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski o godz. 17.30, a o 18.00 na Mszę św. w intencji Kół Różańcowych z naszej parafii.

3. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

4. Wójt Gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Stanisławowie serdecznie zapraszają na II Zlot pojazdów pożarniczych „STAŚKÓW FIRE TRUCK 2023”, który odbędzie się 17 września 2023 r. na Targowisku w Stanisławowie. Przewidziane jest wiele atrakcji m. in. kilkadziesiąt wozów strażackich, dmuchańce dla dzieci, pokaz psów ratowniczych. Szczegółowy program na plakacie w kruchcie.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

11 WRZEŚNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Annę Gryz – 13 greg.
18.00 + Janinę i Jana Rosołek.

12 WRZEŚNIA– WTOREK

7.00 + Annę Gryz – 14 greg.
18.00 + Leokadię, Józefa i Tomasza Cudnych, Czesława Łapkę i zm. z rodz. Łapków i Cudnych.

13 WRZEŚNIA – ŚRODA
7.00  + Annę Gryz – 15 greg.

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 WRZEŚNIA – CZWARTEK
7.00  + Annę Gryz – 16 greg.

15 WRZEŚNIA–   PIĄTEK
7.00 + Annę Gryz – 17 greg.
18.00 + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Laskowskich i Zalewskich.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

16 WRZEŚNIA – SOBOTA
7.00 + Annę Gryz – 18 greg.
17.00 ŚLUB: Henryka Kruk i Paweł Rawski.
18.00 + Czesławę Mazek w 2 r. śm., Henryka Mazka w 44 r. śm.,

17 WRZEŚNIA– 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Annę Gryz – 19greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. urodzin Magdaleny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. + Andrzeja i Łukasza Rozbickich, Eugenię i Romana Błędowskich.

3. + Zygmunta Plewczyńskiego w 9 r. śm.,

4. + Mirosława Czapskiego w 15 r. śm.,

5. + Stanisława Gańko w 1 r. śm.,

6. + Bogumiłę Suchocką – intencja od wnuczka z rodziną.

7. + Janusza Gąsiora w 5 r. śm., Teresę i Macieja Gąsior.

8. + Mariusza Szponara w miesiąc po pogrzebie.

9. + Andrzeja Gałązkę – intencja od pracowników Gminnej Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Stanisławowie.

10. + Mariana Glinką w miesiąc po pogrzebie.

11. + Wandę Zdanowicz w miesiąc po pogrzebie.

12. + Ewę Parol – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Romana Mironiuk – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Romana Kruszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Romana Mironiuk w 1 r. śm., i zm. z rodz. Poławskich i Mironiuków.

16. + Helenę Kaczmarską – intencja od Koła Różańcowego z Ładzynia.

17. + Stanisława w 22 r. śm., Leokadię i Krzysztofa Bieńkowskich.

+ Grzegorza Wielgo, Mariana w 10 r. śm., i Agnieszkę Sobolewskich, dziadków Sobolewskich i Zbrzeźniaków.

18.00 + Tadeusza Zdanowicza w 22 r. śm., Stanisława Kosińskiego w 10 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów i Zawistowskich.