11 GRUDNIA / III NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

11 GRUDNIA 36 NIEDZIELA / III NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Dni powszednie od dnia 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. We wtorek 13 grudnia o godz. 17.30 różaniec fatimski o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Król – sercanin. Tradycyjnie ofiary składane na tacę we wtorek będą przeznaczone dla Ojca rekolekcjonisty. Spowiedź rekolekcyjna poniedziałek i wtorek na każdej Mszy św.

4. W czasie trwania tegorocznych rekolekcji adwentowych towarzyszy nam w sposób szczególny poprzez relikwie błogosławiony Prymasa Kard. Stefan Wyszyński. Na zakończenie rekolekcji we wtorek po Mszy św. o godz. 20.00 relikwie zostaną przeniesione i umieszczone na stałe w relikwiarium w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

6. W tym roku zwracam się z serdeczna prośbą do mieszkańców Ołdakowizny o pomoc w dekoracji Kościoła choinkami oraz ustawienie szopki na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

7. Przy wyjściu z kościoła ministranci roprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone są na potrzeby wspólnoty ministranckiej.

8. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Zapisy chorych w zakrystii.

9. W przyszły piątek 16stego grudnia odbędzie się dzień skupienia dla lektów i ministrantów naszej parafii. Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziny i sympatie naszych ministrantów i lektórów na Mszę Świętą o godzinie 18.00

10. Biorącym udział w akcji „Podaruj dziecku serce” przypominamy, że termin przynoszenia prezentów mija dzisiaj. Jednocześnie berdzo dziękujemy za zaangażwowanie i bezinteresowną pomoc potrzebującym.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

12 GRUDNIA- PONIEDZIAŁEK  /REKOLEKCJE

9.00 + Bronisławę Szuba – intencja od rodziny Wilmańskich z Radomic.

16.00 + Jana Rawskiego w 30 r. śm., Helenę Rawską i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.

18.00 + Mariannę Mrozińską w 3 r. śm.,

20.00 + Krystynę Wasiak i jej synów: Rafała i Waldemara, Aleksandrę i Reginę Bakiera.

13 GRUDNIA-  WTOREK /REKOLEKCJE

9.00 + Alinę Jadlińską w rok po śm., i jej męża Tadeusza.

16.00 + Krystynę Kur w 1 r. śm., Jana Kur, Genowefę i Franciszka Kur, Marcina Witkowskiego.

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

20.00 + Mariusza Suchockiego – int. od uczestników pogrzebu.

14 GRUDNIA-  ŚRODA

7.00 + Romana Wyrzykowskiego w 3 r. śm.,
18.00 + Władysława Rawskiego w 40 r. śm.,

15  GRUDNIA  – CZWARTEK
7.00 + Annę Murzyn – int. od uczestników pogrzebu.
18.00 + Janinę Gajczy w 22 r. śm.,

16 GRUDNIAPIĄTEK
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Mirosławy Kurek jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.
18.00 + Zygmunta, Stanisławę i Feliksa Gajcy, Wiktorię i Aleksandra Krysik.

17  GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Teresę Brajczewską-Fałdyga i zm. z rodz. Brajczewskich, Karwowskich, Fałdygów i Mięsiaków.
18.00 + Celinę i Włodzimierza Parol z rodzicami.

18 GRUDNIA  4 NIEDZIELA ADWENTU

7.00 + Stanisława Kruszewskiego

1. + Bogusława Zielińskiego – imieninowa, i zm. z rodz. Zielińskich i Brzezińskich.

2. + Henrykę i Danutę Wojtyńskich – int. od pracowników ZUS w Mińsku Maz..

3. + Franciszka Gadomskiego w 9 r. śm.,

4. + Monikę Gnich w 4 r. śm.,

5. + Leokadię w 27 r. śm., Józefa i Stanisława Cudnych.

6. + Jana Kubickiego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Eugeniusza Gnich  – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Stanisława Reka – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Sabinę Kwasińską w 29 r. śm.,

10. + Tomasza Cybulę w 35 r. śm.,

11. + Janinę Trąbińską w 7 r. śm., Bolesława i Jana Trąbińskich.

12. + Józefa i Annę Rasztawickich z rodzicami.

13. + Ryszarda Gromadowskiego w 15 r. śm., z rodziną.

14. + Krystynę Zapartą w 13 r. śm. I zm. z rodz. Zapartych.

15. + Zofię Gromadowską – int. od Koła Różańcowego z Sokóla.

16. + Henrykę Gromadowską – int. od Koła Różańcowego pw. Matki Bożej Loretańskiej z Rządzy.

13.30 Msza Święta w Kątach Borucza

+ Andrzeja w 27 r. śm., Henrykę i Wacława Pytkowskich, Jadwigę Sobiepanek, Jana Skuzińskiego.

18.00 + Eugeniusza Kowalczyka w 8 r. śm., Stanisławę i Piotra Cichockich, Stefana i Dariusza Cichockich.