11 Lipca / XV NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

11 Lipca  2021r/ XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe polegające na odbudowie poddasza plebanii. Ze względu na prace i związane z tym niebezpieczeństwo, prosimy aby osoby spoza ekipy budowlanej nie wchodziły na teren remontu.

W kolejną niedzielę lipca tj. 18. lipca taca będzie przeznaczona na sfinansowanie rozpoczętej inwestycji, będzie to tzw. taca inwestycyjna. Takie tace będą ogłaszane w kolejnych miesiącach. Bardzo liczę na waszą ofiarność, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować tę konieczną inwestycję. Można również dokonywać wpłat na ten cel na konto parafialne z dopiskiem „ Remont Dachu” lub składać indywidualne ofiary na ręce duszpasterzy. W kruchcie Kościoła oraz na stronie internetowej są umieszczane zdjęcia, które przedstawiają obecny stan poddasza.

1. Siostry Karmelitanki Bose z Nowych Osin, bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum w dniach 13 – 16 lipca 2021 (wtorek – piątek). Msze Święte z naukami Maryjnymi sprawowane będą o godz. 18.00. Triduum poprowadzi o. Leszek Jasiński – karmelita bosy. W dniu uroczystości MB z Góry Karmel (16 lipca), będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.

2. Dnia 13 lipca (we wtorek) o godzinie 17.30, zapraszamy na różaniec fatimski, a po niem na Mszę Świętą w intencji kół różańcowych z naszej parafii.

3. Poseł Daniel Milewski i Wójt Kinga Sosińska serdecznie zapraszają na wystawę „Polskie Symbole Narodowe”. Zachęcamy do zapoznania się z tą plenerową ekspozycją ustawioną na stanisławowskim rynku do dnia 27 lipca.

4. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i w soboty od godz. 8.00 do 9.00

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

12 LIPCA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Barbarę Perzanowską – 12 greg.
18.00  Dziękczynno – Błagalna w podziękowaniu Bogu Ojcu i Matce Bożej za powrót do zdrowia Grzegorza prosząc o dalsze Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i rodziny.

13 LIPCA-  WTOREK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 13 greg.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14  LIPCA-  ŚRODA
7.00 + Barbarę Perzanowską – 14 greg.
18.00 + Jana Gańko w 26 r. śm.,

15  LIPCA –  CZWARTEK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 15 greg.
18.00 + Jana Wojtyńskiego w 25 r. śm., Mieczysława, Aleksandra i Janinę Kaczyńskich.

16 LIPCA –  PIĄTEK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 16 greg.
18.00 + Ryszarda Szczęsnego.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

17  LIPCA – SOBOTA
7.00 + Barbarę Perzanowską – 17 greg.
17.00 ŚLUB: Agnieszka Trąbińska i Rafał Lemiech.
18.00 + Kamila Prusa – imieninowa, Kazimierza i Antoniego Biesiadów, Wandę i Wacława Prus.

18  LIPCA – NIEDZIELA/ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Barbarę Perzanowską – 18 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w podziękowaniu Matce Bożej za szczęśliwą operację Uli prosząc o dalsze Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

2. + Jana Galik w 2 r. śm.,

3. + Zdzisława Cyran z rodziną, Andrzeja i Mariannę Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich.

4. + Łukasza Gadomskiego w 8 r. śm., Jana Gadomskiego i Jana Sałańskiego.

5. + Weronikę i Henryka Matera – imieninowa.

6. + Lucynę i Tadeusza Szczęsnego z rodziną.

7. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Michała Majchrzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Annę Rawską – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Bogusława Zielińskiego.

11. + Władysławę Wojdyna w miesiąc po pogrzebie.

12. + Czesławę Prus – imieninowa.

18.00 + Bronisławę i Wincentego Michalak z rodzina, Irenę i Henryka Sajnóg.