11 LUTEGO 2024/ VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy wtorek 13 lutego zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski o godz. 17.30, a o 18.00 na Mszę św. w intencji Kół Różańcowych z naszej parafii.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W tygodniu rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o Ducha pokuty oraz Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy wiernych do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.

4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do rozważania 24 godzin Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa, które pomagają w głębszy sposób uniżyć się przed Bogiem Ojcem i zadośćuczynić za wszelkie zło jakie popełniliśmy. Na stronie internetowej parafii można zapisać się na jedną konkretną godzinę rozważania Męki Pana Jezusa lub u p. Agnieszki Sierhej.

5. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na chorych objętych opiekę „Caritas” naszej diecezji.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Trwa kurs przedmałżeński – nauki są prowadzone w niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00.

8. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli z wizytą duszpasterską jak również za ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby materialne naszej parafii co dało sumę 87.400,00 zł. Rodzin w parafii jest 1476 przyjęło 1320, nie przyjęło 156 rodzin. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

12 LUTEGO – PONIEDZIAŁEK

7.00  O szybki powrót do zdrowia i siły dla Wiesława.
18.00 + Kazimierza Janiszewskiego w 14 r. śm., Helenę i Edmunda Gryz, Adama Perzanowskiego.

13 LUTEGO – WTOREK
7.00 + Irenę Słowik – intencja od uczestników pogrzebu.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 LUTEGO – ŚRODA
7.00 + Adama Baranowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
16.00  O łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Bogu wiadomej osoby.
18.00 + Tadeusza Płochockiego w 8 r. śm., Henryka i Zofię Płochockich.

15 LUTEGO – CZWARTEK
7.00 + Mariannę Pergoł – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Ryszarda Kopacza w 6 r. śm., Zofię Kopacz i zm. z rodz. Rawskich i Kopaczów.

16 LUTEGO – PIĄTEK
7.00 + Henrykę Piwek – intencja od uczestników pogrzebu.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I
18.00 + Lecha Araszkiewicza w 7 r. śm., Zygmunta Chodowicza w 35 r. śm., i zm. z rodz. Chodowiczów i Araszkiewiczów.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
Zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

17 LUTEGO – SOBOTA
7.00 + Piotra Mielczarka – intencji od bielanek wraz z rodzicami.
18.00 + Stanisława Gołębiewskiego w 22 r. śm., Feliksę i Hipolita Gołębiewskich, Helenę i Wincentego Świderskich.

18 LUTEGO–  7 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Wandę Matera, Henryka i Weronikę Matera, Anielę Wieczorek.

+ Anne Gryz w 3 r. śm., Stefana, Zygmunta, Jana, Cecylię, Stanisława i Helenę Kosińskich.

+ Andrzeja i Łukasza Rozbickich, Jana Dąbrowskiego.

+ Arkadiusza Laskowskiego – intencji od rodz. Grabskich.

+ Alinę Czerwińską w 2 r. śm., Czesława Czerwińskiego.

+ Pawła Andrasika, Jana, Janinę i Michała Andrasików, Genowefę, Bożenę i Józefa Piotrowskich.

+ Sławomira Tabora – intencja od uczestników pogrzebu.

+ Czesława Szubę – intencja od uczestników pogrzebu.

+ Stanisława Słowik w 55 r. śm., Leokadię i Stanisława Słowików i zm. z rodz. Słowików i Kamińskich.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

18.00 + Zofię i Franciszka Zdanowiczów z rodzicami, Władysławę i Stanisława Wojdynów z rodzicami, Lucynę Zielińską.