12 CZERWCA / UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY> kliknij

12 CZERWCA 2022r/  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera, we wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało ). Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
Trasa procesji ul. Szkolna, Radzymińska, Rynek i Kościelna. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
Zachęcamy do udziału całą asystę procesyjną, bielanki, ministrantów i wszystkich wiernych.
W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2.  Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy miejscowości: I – ołtarz Kąty Borucza, II –  ołtarz Strażacy, III – ołtarz Kąty Miąski i Flakowizna, IV – ołtarz Kąty Wielgi i Gołębiowizna.

3. Jutro o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski.

4. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Stypendia naukowe dla Księży studiujacych za granicą.

5. W przyszłą niedzielę w trakcie Mszy Świętej o godz. 18.00 kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów. Rodziców kandydatów prosimy o podejście do ks. Dominika.

6. Podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych za dar ołtarza. Te ofiary w części pomogły sfinansować zakup kompletu mebli w stylu retro do naszej zakrystii. Serdecznie Bóg zapłać.

7. W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się zbiórka bielanek oraz dziewczynek chętnych do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie dziewczynki które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą.

8. Zapraszamy na zebranie uczestników pielgrzymki do Wilna i krajów nadbałtyckich. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 18.30

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

13 CZERWCA  –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 13 greg.
17.00 RÓŻANIEC FATIMSKI
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14  CZERWCA  –  WTOREK
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 14 greg.
 17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Wandę Gryz w 6 r. śm., Jana Gryza, Ryszarda Gryza, Feliksę i Edmunda Rek, Józefę i Antoniego Wieczorek.

15 CZERWCA –  ŚRODA
7.00 + Kazimierza Milewskiego – 15 greg.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Stefanię Kruszewską w 7 r. śm., Czesława i Stanisława Kruszewskich.

16  CZERWCA  – CZWARTEK/  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

7.00 + Kazimierza Milewskiego – 16 greg.

1.+ Zdzisława Marchela z rodziną i za zm. z rodz. Ryszawych

2. + Rozalię Kamińską – intencja od uczestników pogrzebu.

3. + Leszka Maślanik – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Hieronima Pietrzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Bożenę Stankiewicz w 13 r. śm., Mariana Gromadowskiego.

11.00 MSZA ŚWIĘTA I  PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 + Helenę Gryz w 30 r. śm., Jana, Ignacego, Janinę i Wiesława Gryzów, Władysława i Franciszkę Szulim.

17  CZERWCA  PIĄTEK

7.00+ Kazimierza Milewskiego – 17 greg.
18.00 +

18  CZERWCA – SOBOTA
7.00   + Kazimierza Milewskiego – 18 greg.
16.30 ŚLUB: Anna Nowosielska i Tomasz Tabor.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00  Dziękczynno – Błagalna w  rocznicę urodzin Roberta z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i rodziny.

19 CZERWCA– 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Kazimierza Milewskiego – 19 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 65 r. urodzin Ireny i Krystyny – sióstr bliżniaczek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławów z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla członkiń Koła.

3. + Kazimierza Klaga w 6 r. śm., i Lucynę Klaga.

4. + Zenona w 25 r. śm., Mariannę, Franciszka i Annę Gryz.

5. + Kamila Główkę – intencja od sołectwa Porąb.

6. + Janinę Kowalską, Mariana Kowalskiego, Zofię, Stefana, Władysława i Andrzeja Ładno, Mariannę i Władysława Kowalskich.

7. + Stanisława Cudnego – intencja od rodz. Świderskich.

8. + Zofię Świderską – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Jana Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Mirosława Rosochackiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Klementynę Sima w miesiąc po pogrzebie.

12. + Stanisława i Eugenię Szczęsnych i ich rodziców, Stanisława i Helenę Suchenek i ich rodziców.

13. + Grzegorza Krasnodębskiego w 25 r. śm.,

14. + Janinę, Helenę i Piotra Witek z rodziną.

15. + Janinę, Władysława i Jana Brzezińskich. Dziadków Brzezińskich i Dąbrowskich, Stefana i Helenę Komudów, Andrzeja Witkowskiego, Bogdana Zielińskiego.

13.30 Kąty Borucza

+ Józefa Szubę w 2 r. śm., Józefę i Feliksa Gołębiewskich.

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 + Władysława Wojdynę w 1 r. śm., Stanisława Wojdynę.