12 MARCA/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU> kliknij

12 MARCA/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Król – sercanin. Na zakończenie rekolekcji będzie uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II, które zostaną umieszczone na stałe w relikwiarium w Kaplicy M.B. Częstochowskiej.

2. Wczoraj odbył się pogrzeb byłego proboszcza naszej parafii Ks. prałata Henryka Drożdza w Ostrówku, ciało  złożono w grobie na miejscowym cmentarzu. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

3. Trzy osoby złożyły ofiary na relikwiarium w wysokości 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje również Kołu Różańcowemu z ul. Krótkiej za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 100 zł.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, dla dorosłych 17.30 Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski w dniu 13 marca br.  ( poniedziałek ) na godz. 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.00 za Koła Różańcowe z naszej parafii.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy na nabywania i lektury.

13 MARCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 13 greg.

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 MARCA – WTOREK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 14 greg.
18.00  + Antoniego Biesiadę z rodzicami, Kazimierza Biesiadę, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.

15 MARCA – ŚRODA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 15 greg.
18.00 + Helenę Witek w 12 r. śm., Piotra Witka, Stanisława Sienkiewicz i zm. z tych rodzin.

16 MARCA – CZWARTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 16 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna z racji imienin Józefy Zdanowicz jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

17 MARCA – PIĄTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 17 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI IV
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH IV
18.00  + Elżbietę Wierzyńską w 22 r. śm.,
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim i Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

18 MARCA – SOBOTA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 18 greg.
18.00 + Kazimierza Popławskiego – imieninowa.

19 MARCA –  4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

7.00+ Andrzeja Ołdaka – 19 greg..

1. + Józefa Rawskiego – imieninowa, Jadwigę Rawską, Stanisława Zmokłego, Stanisława Nagrabę, Czesławę i Mariana Zmokłych.

2. + Mariana Michalaka w 8 r. śm., Zofię Michalak, Teresę Sałańską, Antoniego i Mariannę Michalak, Bronisława i Stanisławę Barszczewskich i zm. z rodz. Barszczewskich.

3. + Jadwigę Sasin w 3 r. śm.,

4. + Lucjana Pietrzyka w 4 r. śm.,

5. + Leszka Maślanika w 1 r. śm., Irenę i Grzegorza Maślanik.

6. + Józefa Szubę, Józefę i Feliksa Gołębiewskich, Józefa i Władysławę Szuba, Grzegorza Skoczeń.

7. + Bogusława Zielińskiego, Józefa Zielińskiego – imieninowa.

8. + Janusza i Janinę Górskich z rodzicami, Kazimierę i Ferdynanda Gądzyńskich.

9. + Zygmunta Kosińskiego – intencja od rodz. Gryzów.

10. + Zygmunta Michalaka w 15 r. śm., z rodziną.

11. + Józefa, Marka, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.

12. + Józefa Barszczewskiego w 13 r. śm., i zm. z rodz. Barszczewskich.

13. + Romana Bielickiego, Renatę Kowalczyk w 2 r. śm.,

14. + Celestyna Rawskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Leszka Bożyma – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Wojciecha Kruszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

17. + Barbarę Kożuch – intencja od pracowników szkoły w Ładzyniu.

18. + Jadwigę Malesa w 3 r. śm., i zm. z rodz. Malesów.

19. + Józefa Domańskiego – imieninowa, Jadwigę Domańską, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Grzegorza Wielgo w 7 r. śm., Agnieszkę w 10 r. śm., i Mariana Sobolewskich dziadków Zbrzeźniaków i Sobolewskich.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Józefa Szadkowskiego – imieninowa, Bartosza Szadkowskiego.