12 WRZEŚNIA / XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

12 września 2021r/ XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie N.M.P. Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w piątek wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, w sobotę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.

2. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na remont dachu plebanii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i każdy gest życzliwości.

3. Jutro na godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski, a po Różańcu odbędzie się Msza św. w intencji Kółek Różańcowych z naszej parafii – członków, zelatorki i ich rodzin.

4. Zachęcamy młodzież i dzieci do czynnego włączenia się w życie naszej parafii. Zapraszamy na próby scholi parafialnej w piątek o godz. 16.30, natomiast kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza w sobotę na godz. 9.30. Kandydaci do ministrantury, proszeni są o wcześniejszy kontakt wraz z rodzicem do ks. Dominika.

5. Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz częściowo przebywający na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy. To właśnie w oparciu na wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami nie spisanymi.

Spis kończy się 30 września Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalamy rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich. Więcej szczegółów w informacji na stronie https://spis.gov.pl/.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 oraz w sobotę w godzinach od 8.00 do 9.00.

7. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

13 WRZEŚNIA-  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Stanisława Wielgo w 4 r. śm.,
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 WRZEŚNIA-  WTOREK   ( ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO )
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Leokadię Cudną, Józefa i Tomasza Cudnych i zm. z rodz. Cudnych i Łapków.

15 WRZEŚNIA-  ŚRODA
7.00 + Annę Bereda w miesiąc po pogrzebie,
18.00 + Dariusza i Stefana Cichockich, Bronisławę i Jana Tacikowskich.

16 WRZEŚNIA –  CZWARTEK
7.00 + Iwonę-Małgorzatę Biesiada – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Zalewskich i Laskowskich.

17 WRZEŚNIA –  PIĄTEK
7.00  + Zygmunta Wielgo – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Juliana Trabińskiego w 30 r. śm., Jana, Henryka i Mariana wraz z rodzicami, Matyldę, Władysława Trąbińskich i Ludwikę Trąbińską w 5 r. śm.,
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

18 WRZEŚNIA – SOBOTA ( ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI )
7.00+ Tadeusza Beredę i zm. z rodz. Beredów i Chojeckich
17.00 ŚLUB: Kalina Wojdyna i Marcin Dąbrowski.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 25 r. małżeństwa Agnieszki i Zdzisława Sierhej z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

19 WRZEŚNIA – NIEDZIELA  /XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 24 r. ślubu Anny i Sylwestra z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo na dalsze lata dla nich i córki Emilki.

1.  Dziękczynno – Błagalna z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski Edyty i Kamila i prosząc o dalsze Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i rodziny.

2. + Jana i Annę Kamińskich z rodzicami, Leszka Ludwiniaka z rodzicami.

3. + Zygmunta Plewczyńskiego w 7 r. śm.,

4. + Bogusława Zielińskiego.

5. + Czesława Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Krystynę Szuba – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Stanisława Wierciocha – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Stanisława w 20 r. śm., Leokadię i Krzysztofa Bieńkowskich.

9. + Jana Gondek w miesiąc po pogrzebie.

10. + Janusza Gąsiora w 3 r. śm., Teresę i Macieja Gąsior.

11. + Stefana Piotrowskiego i zm. z rodz. Piotrowskich, Helenę i Piotra Witek, Aleksandra i Władysława Świątek.

12. + Zofię Michalak – intencja od córki Marysi i koleżanek z jej pracy.

+ Grzegorza Wielgo, Mariana w 7 r. śm., i Agnieszkę Sobolewskich, dziadków Sobolewskich i Zbrzeźniaków.

18.00 + Mateusza Zdanowicza – imieninowa.