13 grudnia TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU>> kliknij

13 grudnia TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Druga część adwentu od 17 do 24 grudnia to dni przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W piątek 18 grudnia od godz. 9.00 wizyta u chorych z posługą sakramentalna. Chorych można zgłaszać w zakrystii i Kancelarii parafialnej.

3. Opłatki można nabywać u pana Organisty w Kościele lub u Niego w domu.

4. W poprzednich latach wyznaczaliśmy wioskę do pomocy w dekoracji Kościoła do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym roku wyjątkowo, ze względu na pandemię nie będziemy tego robić. W zamian za to, mam serdeczną prośbę, aby dziś zgłosiło się do zakrystii kilku panów chętnych do pomocy w dekoracji Kościoła na Boże Narodzenie. ( obsadzenie i dekoracja choinek i ustawienie szopki ). Kościół chcemy udekorować w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

5. Msze św. roratnie w naszym Kościele są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w roratach.

6. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

7. Dziś w kruchcie Kościoła ministranci będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

8. Dziś o godz. 17.30 różaniec fatimski a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kół Różańcowych z naszej parafii.

9. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. w zakrystii ministranckiej.

10. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

11.  Zapraszamy 18 grudnia (piątek)  po Mszy Św. wieczornej na adoracje Najświętszego Sakramentu pieśnią i Słowem.

13 grudnia TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

7.00 + Sabinę Kielczyk – 13 greg.

1. + Benedykta w 25 r. śm., Jadwigę i Piotra Łyszkowskich, Stanisława, Józefę i Władysławę Wojdynów, Stanisława Garbacika w 3 r. śm.,

2. + Franciszkę Słowik w 11 r. śm., Czesława Słowika i zm. z rodz. Słowików, Doboszów, Szostaków i Rumaków.

3. + Mariannę Mrozińską w 1 r. śm.,

4. + Edwarda Dobosza, Bogdana Rońdę i Kazimierza Banaszka.

5. + Marcina Jackiewicza – intencja od rodzin Chmielewskich i Dębała.

6. + Franciszka Gadomskiego w 7 r. śm.,

7. + Romana Wyrzykowskiego w 1 r. śm.,

8. + Annę Barszczewską w miesiąc po pogrzebie.

9. + Janinę Kowalska w miesiąc po pogrzebie.

10. + Czesława Kowalczyka w miesiąc po pogrzebie.

11. + Jana Beredę w 5 r. śm., Zofię, Stanisławę i Wacława Beredów i zm. z rodz. Jackiewiczów i Szczesnych.

12. + Jana Skuzińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Stanisławę Ciszkowską – intencja od uczestników pogrzebu.

11. 00 W INTENCJI PARAFIAN

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 grudnia – PONIEDZIAŁEK
7.00+ Sabinę Kielczyk – 14 greg.
18.00+ Kazimierza, Stanisławę, Szczepana i Michała Cichockich.

15 grudnia – Wtorek
7.00+ Sabinę Kielczyk – 15 greg.
18.00 + Władysława Rawskiego w 38 r. śm.,

16 grudnia  – Środa
7.00+ Sabinę Kielczyk – 16 greg.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej.

17 grudnia  – CZWARTEK
7.00 + Sabinę Kielczyk – 17 greg.
18.00 + Janinę Gajczy w 20 r. śm.,

18 grudnia  – PIĄTEK
7.00 + Sabinę Kielczyk – 11 greg.
18.00 + Zofię i Władysława Piotrowskich.

19 grudnia  – SOBOTA
7.00 + Sabinę Kielczyk – 19 greg.
18.00 + Janinę Słowik w 3 r. śm.,