13 SIERPNIA / XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  kliknij

13 SIERPNIA/ XIX  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. obrzęd Błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu przypada też 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, jest to również dzień Święta Wojska Polskiego. W czwartek wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę pożegnamy Ks. Dominika po trzech latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Główne pożegnanie na Mszy Św. o godz. 11.00.     Ks. Dominik będzie jeszcze posługiwał w naszej parafii do 25 sierpnia włącznie.

3. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

14 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00+ Eugeniusza Kruszyńskiego – 15 greg.
18.00 + Stanisławę i Jana Gąsiorowskich, Balbinę Pietrzyk.

15 SIERPNIA– WTOREK( UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N. M. P.)

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 16 greg.

1. + Mariannę Radzio – imieninowa, Stanisława Radzio w 24 r. śm., syna Stanisława i córkę Henrykę Grzejszczyk.

2. + Jana Noceń w 9 r. śm., Krystynę i Roberta Noceń, Irenę i Kazimierza Cudnych i zm. z rodz. Noceniów i Cudnych.

3. + Stanisława Mężyńskiego w 1 r. śm.,

4. + Bożenę Smuga.

5. + Jerzego Kowalczyka, Wojciecha Kaczmarskiego.

6. + Mariannę, Bolesława i Jana Bernat, Annę i Bolesława Ludwiniak.

7. + Franciszka Sasima w 46 r. śm., Juliannę Sasim i zm. z rodz. Sasimów i Reków.

8. + Mariannę i Kazimierza Książek i ich dzieci:  Lucynę i Irenę i wszystkich z rodz. Książków i Kupców.

9. + Marię Tabor.

10. + Marię Ratyńską – imieninowa, Stanisława Ratyńskiego.

11. + Mariannę i Czesława Wielgo i zm. z rodz. Wielgpo.

11.00 + Zofię i Ludwika Sienkowskich, Krystynę Kowalczyk i zm. z rodz. Sienkowskich, Kowalczyk i Kominków.

+
18.00 + Mariana Szubę w 15 r. śm., Czesława Szuba, Genowefę Janinę, Jadwigę, Janusza Tadeusza i Zygmunta Komuda, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich.

16 SIERPNIA – ŚRODA
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 17 greg.
18.00  + Sławomira Araszkiewicza w 7 r. śm.,

17 SIERPNIA – CZWARTEK
7.00  + Eugeniusza Kruszyńskiego – 18 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. urodzin Franciszka jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

18 SIERPNIA–   PIĄTEK
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 19 greg.
18.00  + Helenę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

19 SIERPNIA – SOBOTA
7.00  + Eugeniusza Kruszyńskiego – 20 greg.
16.00 ŚLUB: Izabella Chitrosz i Mateusz Wojdyna.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Zdzisława Sierheja jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

20 SIERPNIA– 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 21 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Urszuli jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 5 r. ślubu Kingi i Piotra jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich córki Anieli.

3. + Mieczysława Główkę w 12 r. śm.,

4. + Stefana Kowalczyka w 5 r. śm., Wincentego, Władysławę i Tadeusza Kowalczyków i zm. z rodz. Calińskich i Kowalczyków.

5. + Zofię Michalak w 2 r. śm., Mariana Michalaka, Teresę Sałańską i zm. z rodz. Michalaków i Barszczewskich.

6. + Stefana Wieczorka w 9 r. śm., Tadeusza Zająca w 7 r. śm., Janinę Wołkowicz w 3 r. śm.,

7. + Jana Beredę – intencja od Dyrekcji i pracowników Ogniska Wychowawczego i Przedszkola w Kielcach.

8. + Jadwigę i Wincentego Hutkowskich.

9. + Bolesława Prusa – imieninowa.

10. + Bogumiłę Suchocką w miesiąc po pogrzebie, Jerzego Suchockiego.

11. + Jadwigę i Władysława Ołdak, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

12. + Jana Galik w 4 r. śm., Karola Dąbrowskiego.

13. + Mariusza Szponara – intencja od rodz. Wakoniów.

14. + Andrzeja Gałązkę – intencja od mieszkańców Prądzewa- Kopaczewa.

15. + Henrykę i Danutę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Zofię Świderską – intencja od uczestników pogrzebu.

17. + Jana Kubickiego – intencja od uczestników pogrzebu.

18. + Antoniego i Władysławę Pietrucha.

19. + Jana Gondka w 2 r. śm., i zm. z rodz. Perzanowskich i Gondków.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Zofię i Bolesława Ołdak, Genowefę i Stefana Pacuszka. Krystynę i Jana Kur, Józefa Dzięcioł

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Emilki z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Dary Ducha Św. wkraczając już w dorosłe życie i Błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla niej i rodziców.