13 września -XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

13 września – XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
    – jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
    – we wtorek wspomnienie N.M.P. Bolesnej,
    – w środę wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa
    – w czwartek wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
    – w piątek Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, pod hasłem „ Abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom” – Życiu twoim historię. Rozpoczną się również Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

4. Na stronie internetowej parafii jest aktualizacja modlitw przez nas odmawianych między innymi: Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę i wielu innych. Prosimy o zapoznanie się z tymi zmianami, które maja na celu ujednolicenie odmawiania tych modlitw.

kliknij i sprawdź

5. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

13 września-  XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Julii z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i jej rodziny.

1. Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Katarzyny i Ryszarda z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

2. + Mirosława Czapskiego.

3. + Bogusława Zielińskiego.

4. + Renisława Gromadowskiego w miesiąc po pogrzebie.

5. + Lucynę Kaim – intencja od rodz. Czerwińskich.

6. + Stanisława Bieńkowskiego w 19 r. śm., Leokadię i Krzysztofa Bieńkowskich, Stanisława, Anielę i Bogdana Grubów, Halinę Bieńkowską, Celinę Jackiewicz.

7. + Stanisława Wielgo w 3 r. śm.,

8. + Krzysztofa Murzyna w 9 r. śm., Stanisława Murzyn i zm. z rodz. Wichrowskich i Deptułów.

9. + Janusza Kielczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Henryka Kaima – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Pawła Jackiewicza w 5 r. śm., Teresę Jackiewicz.

+ Grzegorza Wielgo, Mariana w 7 r. śm., i Agnieszkę Sobolewskich, dziadków Sobolewskich i Zbrzeźniaków.

17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14  września – PONIEDZIAŁEK   ( ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. )
7.00 + Tadeusza Beredę w 9 r. śm., i zm. z rodz. Beredów i Chojeckich, Barbarę i Romana Bujalskich.
18.00 + Leokadie Cudną w 1 r. śm., Józefa i Tomasza Cudnych i zm. z rodz. Łapków i Cudnych.

15 września–  WTOREK
7.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaimów, Aleksandrę i Kazimierza Jackiewiczów.
18.00 + Janusza Gasior w 2 r. śm.,

16 Września – ŚRODA
7.00 + Zygmunta Plewczyńskiego w 6 r. śm.,
18.00 + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Laskowskich i Zalewskich.

17 Września –  CZWARTEK
7.00 + Edwarda Dobosza – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Jana Kulmę.

18 Września – PIĄTEK  ( ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI )
7.00 + Cecylię Wielgo w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Mariannę, Jana i Stanisława Suchockich.

19 Września – SOBOTA
7.00 + Sylwestra Zielińskiego, Zofię i Antoniego Zielińskich.
17.00 ŚLUB: Izabela Cichocka i Damian Jurkowski.
18.00 + Andrzeja Spodniewskiego w 7 r. śm., i zm. z rodz. Spodniewskich, Katarzynę Gołoś i zm. z rodz. Kruszewskich i Szubów.