14 kwietnia IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 kwietnia / IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który potrwa do 20.04.2024 r. Hasło tegorocznego tygodnia to: Powołani do wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele.

2. Dziś o godz. 12.30 z placu Zamkowego w Warszawie wyruszy Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska”. Marsz będzie świadectwem naszego pragnienia, by życiu służyć by je chronić i Każde przyjmować z należną czcią, szacunkiem, radością, otaczać miłością, opieką i czułością.

3. Uwaga – sprawa bierzmowania. W naszej parafii rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do niego młodzież i dorosłych od ósmej klasy szkoły podstawowej. Młodszych kandydatów nie przyjmujemy. Przygotowanie potrwa jeden rok. Karty zgłoszeniowe można pobrać u ks. Mateusza w zakrystii. Prosimy o ich dostarczenie w następną niedzielę 21 kwietnia.

4. Spowiedź w dni powszednie 15 min. przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

15 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Danutę Szuba – 14 greg.
18.00 + Piotra Witek w 23 r. śm., Helenę Witek, Stanisława i Dorotę Sienkiewicz.

16 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Danutę Szuba – 15 greg.
18.00 + Stanisława Słowika w 5 r. śm.,

17 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 + Danutę Szuba – 16 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz, urodzin Anny-Józefy z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

18 KWIETNIA – CZWARTEK
7.00 + Danutę Szuba – 17 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna z okazji imienin i 96 urodzin Marianny Garbacz z prośbą o Dary Ducha Św., zdrowie i opiekę N.M.P. na dalsze lata życia.

19 KWIETNIA – PIĄTEK
7.00 + Danutę Szuba – 18 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 44 r. ślubu Bogusławy i Zenona jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich ich dzieci i wnucząt.

20 KWIETNIA – SOBOTA
7.00 + Danutę Szuba – 19 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Wiesławy i Zbigniewa Wielę jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej jej rodziny.
18.00 + Henrykę i Józefa Pietrzyk, Czesława, Stanisławę i Piotra Milewskich, Barbarę i Wiesława Perzanowskich.

21 KWIETNIA – NIEDZIELA: 4 NIEDZIELA WIELKANOCY

7.00 + Danutę Szuba – 20 greg.

1. O łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Andrzeja.

2. Dziękczynno – Błagalna w 34 r. urodzin Weroniki Perzyńskiej jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

3. + Tadeusza Zdanowicza w 6 r. śm., Katarzynę Gryz w 24 r. śm.,

4. + Wojciecha Słowika – imieninowa, Janinę i Wacława Słowik, Leokadię Gnich.

5. + Halinę Król.

6. + Andrzeja i Łukasza Rozbickich, Eugenię i Romana Błędowskich.

7. + Marka, Józefa, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.

8. + Tadeusza Piotrowskiego w 10 r. śm.,

9. + Halinę Pietroń – intencja od Michała i Grażyny Burdasz z córkami z Hamburga.

10. + Tadeusza Forysia w 27 r. śm.,

11. + Antoninę Michta w 21 r. śm., Wincentego Michtę w 43 r. śm.,

12. + Zofie Rozbicką w 1 r. śm., Wacława Rozbickiego w 25 r. śm., Kazimierza Jusińskiego w 4 r. śm.,

13. + Agnieszkę Michalską – imieninowa.

14. + Czesława Czapskiego w 3 r. śm., Irenę i Aleksandra Czapskich.

15. + Jarosława i Jana Wojdyna z rodzina, Paulinę i Władysława Kurek, Tadeusza Kosowskiego, Zdzisława Popławskiego, Annę Satkowską, Mikołaja i Reginę Figiel.

16. + Tadeusza Szostaka – intencja od Ani, Kasi i Dominika.

17. + Leszka Paszkowskiego 9 w rocz. śm., z rodzina.

18. + Stanisława Cichockiego w miesiąc po pogrzebie.

19. + Bolesława w 19 r. śm., Feliksę w 16 r. śm., Foryś, Mariannę Piekut w 45 r. śm.,

20. + Stanisława, Michalinę, Kazimierza i Zenona Ludwiniak. Piotra i Mariusza Królik, Andrzeja Raciborskiego.

21. + Barbarę Bielicką w 1 r. śm.,

22. + Lucynę Szczęsną w 3 r. śm., z rodziną, Tadeusza Szczęsnego z rodzicami, Mariana Szczęsnego.

23. + Bożenę.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Aleksandra w 31 r. śm., i Mariannę Sobolewskich, Ewę w 11 r. śm., i Stanisława Puszkarskich.

18.00 + Zygmunta Paskę i zm. z rodz. Pasków i Michalaków.