14 SIERPNIA/ 20 NIEDZIELA ZWYKŁA> kliknij

14 SIERPNIA/ 20NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej diecezji (przypominamy, że jest to święto nakazane) – jest to również 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”.
Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy dożynki gminno – parafialne. Rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 11.00.  Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz na teren boiska, gdzie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wieńców dożynkowych oraz w licznych atrakcjach przygotowanych przez Samorząd naszej Gminy. Gościem specjalnym i gwiazdą wieczoru o godz. 20.00 będzie zespół IRA. Zapraszamy do rodzinnego, ale i godnego przeżycia tego wyjątkowego dnia.

3. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

15 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK   UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N. M. P.

7.00 + Ludwika Sienkowskiego, Zofię i Ludwika Sienkowskich, Krystynę Kowalczyk i zm. z rodz. Kowalczyków.

1. O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Marii Szatan.

2.  Dziękczynno – Błagalna w 85 r. urodzin Kazimierza jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

2. + Jerzego Kowalczyka i Wojciecha Kaczmarskiego.

3. + Kamila Główkę.

4. + Stanisława Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Annę Gryz – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Łukasza Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Mariannę i Kazimierza Książków i ich dzieci: Benedykta, Jolantę, Elżbietę, Lucynę i Irenę i zm.z rodz. Książków i Kupców.

8. + Mariannę Radzio – imieninowa, Stanisława Radzio w 23 r. śm., syna Stanisława i córkę Henrykę Grzejszczyk.

9. + Jadwigę i Władysława Ołdak, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

10. + Janinę Świderską i za dusze w czyśćcu cierpiące.

12. + Marię – imieninowa i Stanisława Ratyńskich.

13. + Marię Tabor – imieninowa.

11.00 + Krystynę i Jana Noceniów, Roberta Noceń, Irenę, Kazimierza i Stanisławę Cudnych.

13.30 Kąty Borucza

18.00 + Mariana Szuba w 14 r. śm., Czesłąwa Szubę, Genowefę, Jana, Jadwigę, Janinę Tadeusza, Zygmunta i Janusza Komudów, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich.

16  SIERPNIA  –  WTOREK
7.00 + Annę Gryz – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00Dziękczynno – Błagalna w 12 r. ślubu Justyny i Michała jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci Marysi i Józefka.

17  SIERPNIA –  ŚRODA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Pawła jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla niego, żony i dzieci.
18.00  + Zofię Świderską.

18 SIERPNIA  – CZWARTEK
 7.00 + Czesławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Sławomira Araszkiewicza w 6 r. śm., i zm. z rodz. Araszkiewiczów.

19 SIERPNIA  PIĄTEK
7.00 + Antoniego i Władysławę Pietrucha.
18.00 + Lecha Araszkiewicza, Sławomira Araszkiewicza wraz z rodzicami i zm. z rodz. Chodowiczów, Halinę, Zygmunta, Mirosława i Artura.

20 SIERPNIA – SOBOTA
7.00   Dziękczynno – Błagalna w 60 r. ślubu Heleny i Celestyna Rawskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
18.00  + Zofię Michalak w 1 r. śm., Mariana Michalaka, Teresę Sałańską i zm. z rodz. Michalaków i Barszczewskich.

21 SIERPNIA– 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Helenę i Zygmunta Kulmów, Mariannę i Czesława Miąsko, Stanisławę i Czesława Kulmów.

1. + Bolesława Wróblewskiego – imieninowa.

2. + Marcina Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

3. + Stanisławę Tarnowską – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Iwonę Biesiada – intencja od uczestników pogrzebu.

13.30 Kąty Borucza

+ Antoniego i Józefę Bielickich z rodziną.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 17 r. urodzin Emilki jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.