15 Grudnia –TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 15 Grudnia –TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

15 Grudnia –  TRZECIA  NIEDZIELA ADWENTU

1. Od dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin. Dni od 17 do 24 grudnia włącznie przeznaczone są na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Msze św. Roratnie codziennie o godz. 7.00, w sobotę wręczenie nagród dzieciom za udział w roratach.

3. Mieszkańców Małego Stanisławowa proszę o pomoc w przygotowaniu żłóbka oraz dekoracji naszego Kościoła na Uroczystość Narodzenia Pańskiego w ( sobotę od godz. 9.00 )

4. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie przedstawicieli rad parafialnych do salki przy wikariatce. Bardzo proszę o przybycie wszystkich, którzy nadal chcą być członkami rad parafialnych.

5. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

6Członków rodziny Loretańskiej i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe z siostrą Alojzą – Loretanką w dniu 29 grudnia ( niedziela ) po Mszy św. o godz. 9.00 w stołówce szkolnej.

7. Wójt Gminy Stanisławów p. Kinga Anna Sosińska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólną Wigilię Gminną, która odbędzie się w dniu 22. grudnia. 2019 r. o godz. 15.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stanisławowie.

8. W niedzielę 5 stycznia przyjedzie do naszej parafii o. Romuald z Instytutu Ojców Szensztackich, aby poświecić nowe kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej. Osoby, które chciałyby przyjmować w swoim domu wizerunek Matki Bożej mogą wpisywać się na listę w przedsionku Kościoła.
Kilka osób, które już od dłuższego czasu przyjmują Matkę Bożą pojedzie w przyszłą niedziele do kaplicy w Kątach, żeby tam zachęcić parafian do przyjmowania Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

9. Na stronie internetowej naszej parafii umieszczona jest do wydrukowania Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia, zachęcamy do odmawiania jej od 16 do 24 grudnia.
Zachęcając naszych parafian do wspólnego rodzinnego kolędowania zamieszczamy na stronie internetowej Śpiewnik kolędowy, zawierający teksty znanych i lubianych kolęd. Śpiewnik jest przygotowany do wydrukowania.

10. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny.

15 GRUDNIA  – III NIEDZIELA ADWENTU- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Kazimierza Cichockiego w 20 r. śm., Stanisławę, Szczepana i Michała Cichockich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 83 r. urodzin Zofii Ludwiniak z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.
2. Dziękczynno – Błagalna za ludzi dobrej woli.
3. O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Sylwii i jej rodziny.
4. O potrzebne łaski dla darczyńców od wdzięcznej chorej.
5. + Stanisława Garbacika w 2 r. śm.,
6. + Franciszkę Słowik w 10 r. śm., Czesława Słowika, Józefa i Zbigniewa Słowików, dziadków Słowików i Doboszów  i zm. z rodz. Rumaków i Szostaków.
7. + Teofila Glinkę w 1 r. śm., Irenę, Bronisławę i Józefa Glinks.
8. + Franciszka Gadomskiego w 6 r. śm.,
9. + Bogusława-Antoniego Zielińskiego w miesiąc po pogrzebie.
10. + Eugenię Płochocką – intencja od brata z rodzina.
11. + Tadeusza Wojtonia – intencja od rodziny Ostrowskich.
12. + Wiesława Witka w 1 r. śm., Konstantego Witka, Pawła i Franciszka Szuba, Władysławę Niewiatowską.
13. + Leokadię i Józefa Cudnych.
14. + Edwarda Słowika – intencja od uczestników pogrzebu.
15. + Krystynę Zapartą w 10 r. śm., i zm. z rodz. Zapartych.
16. + Barbarę Rosłoń  – intencja od uczestników pogrzebu.
17. + Ryszarda Gromadowskiego w 12 r. śm., Władysława i Stefanię Gromadowskich.
18. + Mariusza Śliwę, intencja od przyjaciół z OSP Stanisławów

11.00 ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza
+ Wacława, Władysławę, Gabrielę i Piotra Chmielewskich, Janinę Mirosz.

18.00 + Stanisława Kruszewskiego w 8 r. śm., Stefanię i Czesława Kruszewskich, Stanisławę i Michała Łukasiaków.

16 GRUDNIA –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Jadwigę Ołdak w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Janinę Gajczy w 19 r. śm.,

17 GRUDNIA – WTOREK
7.00 + Tadeusza Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00+ Eugeniusza Kowalczyka w 5 r. śm., Stanisławę i Piotra Cichockich, Stefana i Dariusza Cichockich.

18 GRUDNIA – ŚRODA
7.00 Dziękczynno – Błagalna za dar narodzenia dziecka, oraz o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Michalczuków i Ludwiniaków.
18.00 + Feliksę Gajcy w 22 r. śm., Zygmunta Gajcy.

19 GRUDNIA – CZWARTEK
7.00 + Józefa i Annę Rasztawickich z rodzicami.
18.00 + Wiesława  Rychtę w 26 r. śm., i zm. z rodz. Rychtów, Emilię Berchman, Mirosława Rutę, Krzysztofa Majera i zm. z rodz. Grzelaków i Marczaków.

20 GRUDNIA – PIĄTEK
7.00 + Marka-Tomasza Firkowskiego w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Władysława Kowalskiego w 1 r. śm., Zofię Kowalską.

21 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Janinę Komuda w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 8 r. urodzin Kaliny Ponceleusz z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.