15 PAŹDZIERNIKA / XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 PAŹDZIERNIKA / XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę święto Św. Łukasza Ewangelisty, w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

2. Wczoraj, w katedrze warszawsko-praskiej, dwóch naszych ministrantów – Piotr Ruta i Franciszek Cieślak zostali pobłogosławieni do pełnienia funkcji lektora. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy, aby aby czerpali wiele radości i Bożej miłości z wykonywanej posługi. A chętnych chłopaków do zostania ministrantami zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii do ks. Mateusza.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

4. W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 20.00 będzie to adoracja prowadzona pieśnią i słowem do godz. 21.00.

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w/g zasad z poprzednich lat. Przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. (dominicantes) oraz przyjmujących Komunię Św. (communicantes).

8. Prosimy o zabranie ostatniego wieńca dożynkowego z prezbiterium.

9. Dzisiaj wybory do parlamentu połączone z referendum. Zachęcamy do udziału w nich i zagłosowanie zgodnie z naszym sumieniem i przekonaniami.

10. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

11. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

16 PAŹDZIERNIKA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Helenę Kaczmarską – intencja od Zenona i Bogusławy Sienkiewicz.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Genowefę Komuda w 9 r. śm., Jadwigę, Janinę, Jana, Janusza, Tadeusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Stanisława i Artura Jakubowskich, Mariana i Czesława Szuba, Roberta Wociala.

17 PAŹDZIERNIKA– WTOREK
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 4 r. ślubu Marka i Małgosi jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i syna Wojtka.

18 PAŹDZIERNIKA – ŚRODA
7.00 + Kazimierza Chmielewskiego.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Anny i Grzegorza jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich ich dzieci i wnuków.

19 PAŹDZIERNIKA- CZWARTEK
7.00 + Za dusze zmarłych wypominanych na Dróżkach Kalwaryjskich w Kalwarii Zebrzydowskiej.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Jana Rawskiego w 4 r. śm., Bolesława i Annę Rawskich, Tadeusza, Jana i Czesławę Jędrysiaków, Halinę Krysik i zm. z rodz. Jankowskich.

20 PAŹDZIERNIKA–   PIĄTEK
7.00 + Stanisława Bontruka w 2 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Halinę i Stanisława Kominek i ich dzieci: Mariana, Marię, Jana, Elżbietę, Tadeusza, Zenona i Grażynę, Kamila Główkę, Tadeusza Książek.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

21 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA
7.00 + Zygmunta Szczęsnego w 4 r. śm., Zofię Szczęsną i za ich rodziców.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 5 r. ślubu Ewy i Konrada Zdanowiczów jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

22 PAŹDZIERNIKA – 29  NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Jadwigę Maciejak w 4 r. śm.,

1. Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Marioli i Marka Gut jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Natalii Bereda jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha św. dla niej i całej rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Krzysztofa Pietrzyka jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha św. dla niego i całej rodziny.

4. + Stanisława Beredę i jego rodziców, Ignacego Beredę, Jana i Czesławę Kurek.

5. + Tadeusza Wichrowskiego w 27 r. śm., Czesławę Wichrowską w 7 r. śm., Annę Murzyn w 1 r. śm.,

6. + Andrzeja Gałązkę – intencja od Koła Gospodyń z Prądzewa-Kopaczewa.

7. + Józefa, Jadwigę i Dariusza Biernackich.

8. + Celestyna Gajewskiego – intencja od chrześnicy, Andrzeja, Eugeniusza i Stanisława Gajewskich.

9. + Jana Perzanowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Stanisława Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Barbarę Markiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Czesława Szubę w miesiąc po pogrzebie.

13. + Danutę i Henrykę Wojtyńskie.

14. + Stanisława w 23 r. śm., i Eugeniusza Rosłon z rodzicami, Stefanię i Czesława Perzanowskich, Sylwię Kacprzyk.

15. + Józefa Szubę w 3 r. śm., Bronisławę i Małgorzatę Szubów i zm. z rodz. Szubów.

16. + Romana Topolowskiego w 1 r. śm.,

17. + Eugeniusza Pyziołek i zm. z rodz. Pyziołek.

Dziękczynno – Błagalna w 11 r. urodzin Leny Biskup jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 + Tadeusza Wytrykusa, Halinę i Władysława Skwarskich i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich, Wytrykusów, Kielaków i Płochockich.