15 Sierpnia / XX NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

15 Sierpnia  2021r/ XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.

2. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, są one przeznaczone na remont dachu plebanii i odbudowę poddasza.

3. W minionym tygodniu zostało zamontowane nowe energooszczędne oświetlenie naszej świątyni. Dzięki jednakowej barwie świateł iluminacji możemy podziwiać naszą zabytkową świątynię także po zmroku.

4. Zapraszamy na odpust w Loretto dnia 5 września br. Wyjazd sprzed Kościoła o godz. 8.15 powrót o 16.00. Zapisy w zakrystii lub pod nr Tel: 502 616 484

5. W piątkowy wieczór odszedł do Pana abp Henryk Hoser – biskup senior naszej diecezji. Przez ostatnie lata pełnił funkcję specjalnego wysłannika Ojca Świętego do zbadania objawień w Medjugorie, natomiast w latach 2008 – 2017 był ordynariuszem naszej warszawsko – praskiej diecezji. Módlmy się o dar nieba dla Księdza Arcybiskupa.

6. Wójt gminy Stanisławów Pani Kinga Anna Sosińska serdecznie zaprasza mieszkańców na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego organizowane w wygodnej formie zajęć online. Szkolenie współfinansowane jest w ramach Mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego i skierowane do osób w wieku od 25 do 74 roku życia. Kursy zapewniają naukę języka od podstaw, jak również można uzupełnić dotychczasowe umiejętności językowe. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie materiały dydaktyczne oraz będzie miał możliwość zdobycia certyfikatu. Zapisy na kursy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy.

7. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00

8. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

16 SIERPNIA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Stanisławę Cichocką – 15 greg.
18.00 + Zuzannę i Franciszka Wielgo ich rodziców i dziadków oraz Elżbietę i Franza Romstorfer.

17 SIERPNIA-  WTOREK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 16 greg.
18.00 + Kazimierę i Józefa Szczęsnych, Eugeniusza Felczyka, Piotra i Bronisławę Doboszów, Teodora Dobosza.

18 SIERPNIA-  ŚRODA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 17 greg.
18.00 + Sławomira Araszkiewicza w 5 r. śm.,

19 SIERPNIA –  CZWARTEK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 18 greg.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od rodziców.

20  SIRPNIA –  PIĄTEK
7.00+ Stanisławę Cichocką – 19 greg.
18.00Dziękczynno – Błagalna w 16 r. urodzin Emilki z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla niej i rodziców.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

21 SIERPNIA – SOBOTA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 20 greg.
16.00 ŚLUB: Ewelina Kaim i Jakub Zawadzki.
17.00 ŚLUB: Anna Szczęsna i Kamil Roguski.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Patrycji z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla niej i rodziców.

22  SIERPNIA – NIEDZIELA  /XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Stanisławę Cichocką – 21 greg.

1. + Genowefę i Jana Beredów z rodzicami. Stanisławę, Wacława, Mariannę, Zofię i Jana Beredów z rodzicami i zm. z rodz. Szczęsnych, oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. + Jadwigę i Wincentego Hutkowskich.

3. + Krystynę-Halinę Rek – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Zygmunta Wielgo – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Krystynę Gołębiowską – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Jacka Gadomskiego w miesiąc po pogrzebie.

7. + Lucynę Kaim w 1 r. śm.,

+ Teresę i Józefa Siwaków.

18.00 + Stefana Kowalczyka w 3 r. śm., Wincentego, Władysławę i Tadeusza Kowalczyków i zm. z rodz. Kowalczyków i Calińskich.