15 Września –XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

• Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • we wtorek wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
  • w środę święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Choung Hasang i Towarzyszy,
  • sobota święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty- dzień imienin Ks. Mateusza
  1. W środę o godz. 18.00 w Katedrze Warszawsko – Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza w koncelebrze z duchowieństwem diecezji uroczyście zaingeruje synod Młodych naszej diecezji.
  2. W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej parafii Redaktora Naczelnego tygodnika  ” Idziemy “,
    Ks. Henryka Zielińskiego, który będzie głosił Słowo Boże i przybliży nam znaczenie i rolę mediów katolickich w tym tygodnika ” Idziemy “dla kształtowania naszych postaw.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
  4. Pragniemy poinformować, że ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa wiernych zostanie zdemontowany drewniany Krzyż stojący przy Kościele od strony plebanii (próchnica drewna jest widoczna gołym okiem). Myślę, że na najbliższe misje parafialne zostanie postawiony nowy.
  5. Przypominamy i zapraszamy 23 września ( poniedziałek ) o godz. 18.00  Msza św. w intencji wszystkich parafian, którzy noszą bądź w sierpniu przyjęli  Szkaplerz Karmelitański NMP z Góry Karmel
  6. Intencje mszalne na rok 2020 będziemy przyjmować od  wtorku 1 października 2019 r
  7. Zapraszamy wszystkich ministrantów oraz kandydatów na zbiórki, które odbywają się w soboty o godzinie 10.00.
  8. Zapraszamy młodzież od 7  klasy szkoły podstawowej na spotkania wspólnoty oazowej.
    Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej w salce parafialnej
  9. Zapraszamy wszystkich parafian na pierwsze po wakacjach spotkanie kręgu biblijnego, które odbędzie się
    w środę o godzinie 19.30 w salce parafialnej.
  10. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie, 29 września, po Mszy
    o godzinie 9.00.

15 września  – NIEDZIELA ZWYKŁA- INTENCJE MSZALNE

7.00  +Janusza – Macieja Gąsior w 1 r. śm.,

1. Dziękczynno – Błagalna w 90 r. urodzin Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

2.  Dziękczynno – Błagalna w 80 r. urodzin Zofii z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Renaty i Dariusza z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i rodziny.

4. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Sławomira jako podziękowanie za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

5.  Dziękczynno – Błagalna w 18 r. ślubu Zofii i Dariusza Michta z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich całej rodziny.

6. + Józefa Domańskiego – intencja od uczestników pogrzebu

7. + Jana, Annę i Wacławę Kamińskich z rodzicami, Eugeniusza Sasin, Aleksandra Wojtyńskiego.

8. + Krystynę i Edwarda Gryz i zm. z rodz. Gryzów i Szubów.

9. + Mirosława Czapskiego w 11 r. śm.,

10. + Bronisława Jarosa z żoną i synem – intencja od rodz. Szewczyków ze Sławkowa.

11. + Czesława i Helenę Jurek, Zofię i Franciszka Jackiewicz, Waldemara i Halinę Jurek.

12. + Mariusza Śliwę

13. + Zygmunta Cudnego, żołnierza  września, który zginął 80 lat temu pod Lwowem i jego rodziców: Marię i Hipolita.

14. + Janinę Dobosz – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Janinę Kowalczyk – intencja od Koła Różańcowego z Lubomina.

11.00 Dziękczynno – Błagalna w 80 r. urodzin Barbary Kruszewskiej jako podziękowanie za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

12.30 Msza Św. w Ładzyniu: Dziękczynno – Błagalna w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców, oraz mieszkańców Ładzynia.

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

Grzegorza Wielgo, Mariana w 6 r. śm., i Agnieszkę Sobolewskich, dziadków Sobolewskich i Zbezezniaków

18.00 + Tadeusza Zdanowicza w 18 r. śm., Stanisława Kosińskiego w 6 r. śm., Jana i Mariannę Zdanowicz, Helenę i Franciszka Zawistowskich.

16 Września – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Henryka Rosłonia – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Laskowskich i Zalewskich.
Bardzo przepraszamy rodzinę i przyjaciół Ś.P. Bartosza Szadkowskiego za dzisiejszy błąd
w intencjach.

17 Września – WTOREK

7.00 + Kazimierę Osuchowską – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Marka Kulmę w 1 r. śm.,

18 WRZEŚNIA – ŚRODA  ( ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, PATRONA POLSKI )

7.00 + Wandę Michta – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Zygmunta Plewczyńskiego w 5 r. śm.,

19 Września –  CZWARTEK

7.00 + Mariannę Dyła – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące.

20 WRZEŚNIA – PIĄTEK

7.00 + Janinę Kowalczyk – intencja od rodz. Pustołów i Chłopików.
18.00+ Bronisławę, Wincentego, Wandę i Władysława Michalak, Grażynę Bartkowską.

21 WRZEŚNIA– SOBOTA ( ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY )

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Wacława Płókarza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.
16.00 ŚLUB: Anna Podstawka i Michał Łysiak.
17.00 ŚLUB: Magdalena Kostanowicz i Maciej Marszał.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 20 r. ślubu Sylwii i Wojciecha Rokickich z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla nich i rodziny.