16 maja / VII NIEDZIELA WIELKANOCY >> kliknij

16 maja 2021r/  VII  NIEDZIELA WIELKANOCY /WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.W tym tygodniu obchodzimy: jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy, że kończy się również czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Od jutra do soboty trwać będzie biały tydzień dla dzieci komunijnych. Każda grupa przychodzi dwa razy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.poniedziałek – Kl. III A, wtorek – Kl. III B, środa – Ładzyń, czwartek – Kl. III A, piątek – Kl. III B, sobota – Ładzyń,

3. Pani Kinga-Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów przypomina, że trwa Narodowy Spis Rolny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym Urzędu Gminy Stanisławów. Rachmistrz spisowy będzie również dzwonić do mieszkańców. Połączenia będą tylko z jednego numeru telefonu (22) 828 88 88. Jeśli rachmistrz zadzwoni nie można mu odmówić. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce.

4. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30.

5. Najbliższa Adoracja Najświętszego Sakramentu Pieśnią i Słowem odbędzie się wyjątkowo w ostatni piątek miesiąca tj. 28 maja po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W dniach 15 – 22 lipca organizujemypielgrzymkę do Medjugorie. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Karty zgłoszeniowe możemy pobrać w zakrystii. W sprawach szczegółowych informacji oraz zapisów prosimy zgłaszać się do ks. Dominika.

7. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące nadal limity wiernych w Kościele, Rocznica I Komunii św. dzieci tak jak to było w ubiegłym roku zostaje odwołana. Gdyby jednak przed wakacjami limity zostały zniesione to wtedy Rocznica I Komunii św. dzieci byłaby w ostatnia niedzielę czerwca, czyli 27.06. 2021 r. o godz. 11.00. Zostałoby to potwierdzone minimum na 2 tygodnie przed tym terminem.

17 MAJA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Stanisława Mikiciuka w 4 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Jana i Władysławę Wojtyńskich, Irenę i Czesława Mielczarków i zm. z rodz. Wojtyńskich i Mielczarków.

18 MAJA-  WTOREK
7.00  Dziękczynno – Błagalna z okazji imienin Jakuba i Aleksandry jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.
18.00 + Wincentego Jerzaka w 20 r. śm.,

19  MAJA-  ŚRODA
7.00 + Józefa-Stanisława Szankowskiego, Marcjannę Szankowską.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Mariannę, Karola i Genowefę Tacikowskich i zm. z rodz. Tacikowskich.

20  MAJA – CZWARTEK
7.00 + Ryszarda Milewskiego – intencja od Elżbiety i Zbigniewa Ludwiniaków.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od siostry Agnieszki i Katarzyny z rodzinami.

21  MAJA – PIĄTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – intencja od rodz. Zdanowiczów.
18.00 + Janinę Świderska w 8 r. śm.,

22  MAJA- SOBOTA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – intencja od Olgi Zdanowicz Kwiatek z rodziną.
18.00 + Mariusza Śliwę w 2 r. śm.,

23 MAJA – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

7.00 + Antoniego i Halinę Michalskich, Dominikę i Stefana Prus.

1. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. urodzin Izy Wojtyńskiej jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niej, jej rodziców i całej rodziny Wojtyńskich i Sychowskich.

1. Dziękczynno – Błagalna z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Krystyny Kamińskiej.

2. + Stanisława Sienkiewicz w 10 r. śm., Helenę i Piotra Witek i zm. z tych rodzin.

3. + Jana Wojtyńskiego.

4. + Barbarę Stępień w dniu matki.

5. + Henryka Wojdynę.

6. + Renatę Kowalczyk – intencja od rodz. Markiewiczów.

7. + Agnieszkę Kowalska w 10 r. śm., Pawła i Adolfa Karczmarczyków.

8. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Mariana Cichockiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Mariannę Komuda w miesiąc po pogrzebie.

11. + Lucynę Szczęsną w miesiąc po pogrzebie.

12. + Czesława Czapskiego w miesiąc po pogrzebie.

13. + Zdzisława Cyran – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Bogusława Zielińskiego,

15. + Stanisława Siwaka w 15 r. śm., i zm. z rodz. Siwaków i Pruszyńskich.

16. + Stefanię i Stanisława Dąbrowskich z rodziną, Adama, Stanisławę, Władysławę i Zygmunta Radzio.

17. + Katarzynę Spoczyńską w 4 r. śm., i zm. z rodz. Piwek i Płoszajów.

18. + Łukasza Cudnego i za dusze w czyśćcu cierpiące.

19. + Zofię Tabor – imieninowa, Franciszka Tabor, Bronisławę i Franciszka Rysiawa, Sławomira Perzanowskiego – imieninowa, Mariannę i Pawła Perzanowskich, Mariannę, Hipolita i Jana Kielczyk, Mariannę Kacprzak.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Mariusza, Ewę, Józefę i Tomasza Pergoł, Zdzisława, Józefa, Stanisława, Władysławę i Józefa Szubów.

18.00  + Wacława Boruckiego,