17 GRUDNIA/ III NIEDZIELA AWENTU

1. W tym tygodniu rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, rozpoczyna się również czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny.

3. Ministranci w kruchcie rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

4. Opłatki można nabywać u p. Organisty na chórze lub u niego w domu.

5. Dekoracje kościoła choinkami i szopkę w tym roku wykonują druhny i druhowie z OSP Stanisławów. Prosimy, aby to zrobić w środę po Mszy Św. wieczornej.

6. Roraty są odprawiane codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy w środę, czwartek i sobotę. Zachęcamy do udziału w roratach, tym bardziej, że jest to już ostatni tydzień Adwentu.

7. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego i IV Niedziela Adwentu. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.30 Kąty Borucza.
    Nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
    Pasterka tradycyjnie o północy. Prosimy o zachowanie charakteru postnego tego dnia według naszej polskiej tradycji.

8. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek i sobotę będzie możliwość spowiedzi od godz. 17.30.

9. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

18 GRUDNIA- PONIEDZIAŁEK

9.00 + Dariusza Miąsko w 2 r. śm., i zm. z rodz. Miąsko, Zdzisława Paskę i zm. z rodz. Pasków, Tadeusza Biesiadę i zm. z rodz. Biesiadów i Paciorków.
18.00 + Zygmunta, Stanisławę i Feliksa Gajcy, Wiktorię i Aleksandra Krysik z rodziną.

19 GRUDNIA– WTOREK
9.00 + Bogusława Brysiaka, Janinę i Stanisława Brysiak.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 35 r. ślubu Renaty i Dariusza jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

20 GRUDNIA- ŚRODA
7.00 + Jarosława Słowika.
18.00 + Jana Sasin w 32 r. śm., Lucynę Sasin w 12 r. śm., Barbarę Bruszkiewicz w 10 r. śm.,

21 GRUDNIA- CZWARTEK
7.00 + Zofię Wąsiewicz w 5 r. śm.,
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 12 r. urodzin Kaliny jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

22 GRUDNIA–   PIĄTEK
7.00 + Władysławę i Józefa Sasim.
18.00 + Zofię i Władysława Piotrowskich.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

23 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Krystynę Darda w 12 r. śm., Tadeusza Darda i zm. z rodz. Dardów i Tacikowskich.
18.00 + Janinę Słowik w 6 r. śm.,

24 GRUDNIA– 4 NIEDZIELA ADWENTU/  WIGILIA

7.00 + Stanisławę Kaim w rocz. śm., Hannę Kuć, Janinę Słowik.

1. Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin Ewy jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Kuby Słowika i Magdaleny Książek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

3. + Piotra Dziubak – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Tomasza Jurek – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Barbarę Rek – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Kazimierę, Henryka i Jerzego Popławskich, Teofilę i Józefa Owsianko.

7. + Henrykę Wielgo – intencja od Adama i Kasi.

8. + Adama Baranowskiego – intencja od cioci Krzyżanowskiej.

9. + Elżbietę Nagy – intencja od brata i siostry.

+ Grzegorza Wielgo.