17 MARCA 2024/ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, w piątek droga krzyżowa ulicami Stanisławowa po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyruszymy z kościoła następnie ul. Radzymińska, Rynek, Kościelna i Szkolna; zakończymy w kościele. Drogę krzyżową poprowadzą Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z odczytaniem ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy na Mszy Św. o godz. 9.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.

2. Wójt Gminy Stanisławów p. Kinga Anna Sosińska wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stanisławowie serdecznie zapraszają do udziału w V edycji konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do kościoła w niedzielę 24 marca w godz. 8.00-8.30 i przekazać organizatorom konkursu. Szczegóły konkursu i wzór karty zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej gminy.

3. 24 marca o godz. 11.00 odbędzie się Msza Św. w intencji aspiranta Aleksandra Rozbickiego – funkcjonariusza Policji Państwowej, zamordowanego w Twerze w 1940 roku przez NKWD, oraz w intencji poległych policjantów. Msza Św. zostanie odprawiona z uwzględnieniem ceremoniału policyjnego. Po Mszy Św. na rynku w Stanisławowie odbędzie się piknik bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia służby ratunkowe zaprezentują nowoczesny sprzęt policyjny oraz straży pożarnej. Będą także inne atrakcje.

4. Dziś w kruchcie naszego kościoła bielanki wraz z rodzicami rozprowadzają własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Zebrane ofiary zasilą fundusz bielanek. Za tydzień będzie tak samo.

5. W piątek, 22 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Zgłoszenia chorych w zakrystii.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: Papiernia i Ogrodziska – 750 zł, Ołdakowizna – 460 zł, Stanisławów ul. Siedlecka – 320 zł, Sokóle – 200 zł, Koło Różańcowe z ul. Wołomińskiej – 200 zł, ofiary indywidualne – 120 zł.

7. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

18 MARCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Wandę Bielicką – 21 greg.
18.00 + Marię Konecką w 19 r. śm., i jej rodziców.

19 MARCA – WTOREK
7.00 + Wandę Bielicką – 22 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Józefy Zdanowicz i całej jej rodziny.

20 MARCA – ŚRODA
7.00 + Wandę Bielicką – 23 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Michała jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

21  MARCA – CZWARTEK
7.00 + Wandę Bielicką – 24 greg.
18.00 + Edmunda Pytkowskiego w 4 r. śm.,

22  MARCA – PIĄTEK
7.00 + Wandę Bielicką – 25 greg.
18.00 + Annę Świętochowską w 6 r. śm., Władysława i Henryka Świętochowskich i zm. z rodz. Świętochowskich i Przedlackich.
Po Mszy Świętej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Stanisławowa.

23 MARCA –  SOBOTA
7.00 + Wandę Bielicką – 26 greg.
18.00 + Józefę i Jana Wieczorek i zm. z rodz. Wieczorków i Glinków.

24 MARCA–  NIEDZIELA PALMOWA

7.00 + Wandę Bielicką – 27 greg.

1   O szczęśliwą operację dla Zygmunta, zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

1. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Iwony jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

2. + Hieronima w 2 r. śm., Krzysztofa, Janinę i Jana Pietrzyk, Anielę, Mariana i Jerzego Gnich, Stanisławę i Stefana Wieczorek i zm. z rodz. Gnichów i Pietrzyków.

3. + Anielę i Jana Kowalczyków.

4. + Stanisława Chmielewskiego w 1 r. śm., Piotra i Marci

5. + Sabinę w 5 r. śm., i Stanisława Kielczyka.

6. + Władysławę, Wincentego i Czesławę Prus.

7. + Stanisławę Niewolską, Janinę, Stanisława i Bogusława Brysiaków.

8. + Józefę i Wincentego Bereda, Mieczysława Szczęsnego, Bronisławę i Władysława Szczęsnych, Aleksandra Beredę, Władysławę Tabor.

9. + Józefa, Marka, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.

10. + Piotra Dziubaka – urodzinowa.

11. + Leszka Maślanik, Irenę i Grzegorza Maślanik.

12. + Halinę Pietroń – intencja od rodz. Dzięńkowskich.

13. + Sebastiana Rzepkę w 2 r. śm., Henrykę Wielgo w 5 miesiąc po śmierci.

14. + Józefa Barszczewskiego w 14 r. śm., i zm. z rodz. Barszczewskich.

15. + Krystynę Noceń – imieninowa, Jana i Roberta Noceń.

16. + Mariannę Gołębiewską, Jana, Bronisława i Jana Gołębiewskich.

17. + Mariannę Gadomska w 16 r. śm., Annę Dobosz w 12 r. śm.,, Agnieszkę Gadomską.

18. + Józefa i Irenę Brzezińskich.

19. + Erykę Dobosiewicz w 1 r. śm., i zm. z rodz. Dobosiewiczów, Bijok i Wodeckich.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

+ Zofię Chmielewską w 12 r. śm., i Aleksandra Chmielewskiego z rodziną, Donata i Leszka Matosek, Zbigniewa Woźniaka, Stefana Hutkowskiego i zm. z rodz. Witków.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Wiesława Jankowskiego w 12 r. śm., Józefa Kosińskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.