17 STYCZNIA II NIEDZIELA ZWYKŁA>> kliknij

17 STYCZNIA 2021r/ II  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

1. Od jutra 18 stycznia do 25 stycznia 2021 r. trwać będzie Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku obchodzony pod hasłem: „ Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”.

2. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 7 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00.

3. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła ( Ostatnio został zakupiony olej opałowy za kwotę ok. 5 tyś. zł. )

5. Od 8 grudnia 2020 r. przeżywamy w Kościele powszechnym Rok Św. Józefa. Rok 2021 jest także rokiem św. Jakuba. W uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. 19 marca 2021 r. rozpocznie się Rok Rodziny „ Amoris Laetlitia ” , który potrwa do czerwca 2022 r.

7.    Terminy Mszy Świętych (kolędowych) na najbliższy tydzień: 18 – 23 stycznia godz. 18.00

18 stycznia (poniedziałek)  – Porąb Katarzynów oraz domy z Koloni Stanisławów które odwiedzamy kolędując Porąb, Kąty Borucza (Paluchy, Kojdony i Beredy)

19 stycznia (wtorek) – Wólka Piecząca, Ciopan, Stanisławów ulice Północna i Spacerowa

20 stycznia (środa)Kąty Miąski, Flakowizna, Kąty Wielgi, Gołębiowizna

21 stycznia (czwartek)Stanisławów ulice Sosnowa, Brzozowa, Kwiatowa, Południowa, Leśna, Łąkowa, Żytnia, Tartaczna

22 stycznia (piątek)Stanisławów ulice Warszawska, Zachodnia, Klonowa, Wspólna, Targowa

23 stycznia (sobota)Stanisławów ulice Szkolna, Dworska, Prądzyńskich, Księcia Janusza, Słoneczna

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc parafię „ofiarą kolędową” to można to uczynić składając ofiarę na tacę w kopercie z dopiskiem „ofiara kolędowa” na Mszy Świętej Kolędowej, bądź też w niedzielę na każdej Mszy Świętej. Można również dokonać wpłaty na konto parafialne także z dopiskiem „ofiara kolędowa”.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli taką ofiarę w minionym tygodniu.

1. W zakrystii są do odbioru książki i zeszyty do lekcji religii, które ksiądz Wikariusz zbierał przed wystawieniem ocen.

2. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

18 stycznia – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 15 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Porąb-Katarzynów oraz domy z Kol. Stanisławów, które odwiedzamy kolędując Porąb, Kąty Borucza ( Paluchy, Kojdony i Beredy )

19 stycznia– Wtorek
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 16 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Wólka Piecząca, Ciopan i Stanisławów ul. Północna i Spacerowa.

20 stycznia  – Środa
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 17 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Kąty Miąski, Flakowizna, Kąty Wielgi i Gołębiowizna.

21 stycznia  – CZWARTEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 18 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Stanisławów ul. Sosnowa, Brzozowa, Kwiatowa, Południowa, Leśna, Łąkowa, Żytnia i Tartaczna.

22  STYCZNIA – PIĄTEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 19 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Stanisławów ul. Warszawska, Zachodnia, Klonowa, Wspólna i Targowa.

23  STYCZNIA – SOBOTA
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 20 greg.
18.00 Msza św. kolędowa – Dziękczynno – Błagalna z Błogosławieństwem Bożym dla mieszkańców: Stanisławów ul. Szkolna, Dworska, Prądzyńskich, Księcia Janusza i Słoneczna.

24 STYCZNIA: 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Krzysztofa Pietrzyka – 21 greg.

1. + Tadeusza Kamińskiego w 11 r. śm., Juliannę i Mariana Kamińskich, Genowefę i Bronisława Szulim i zm. z rodz. Szulimów.

2. + Józefa Chmielewskiego w miesiąc po pogrzebie.

3. + Agnieszkę Gadomską – imieninowa.

4. + Józefa Barszczewskiego w miesiąc po pogrzebie.

5. + Sławomira Perzanowskiego w miesiąc po pogrzebie.

6. + Mariannę i Pawła Perzanowskich, Jana, Hipolita i Mariannę Kielczyk, Zofię i Franciszka Tabor, Bronisławę i Franciszka Rysiawa.

7. + Mariannę Książek w 13 r. śm., Kazimierza Książka i zm. z rodz. Książków i Kupców, Benedykta, Jolantę, Lucynę, Irenę i Elżbietę Książków.

8. + Henryka Matera – intencja od wnuczki Anety z rodziną.

9. + Zofię Krusiewicz w 8 r. śm., Jerzego Krusiewicza.

10. + Barbarę Salach, Leszka Górskiego, Aleksandrę i Tadeusza Kaczmarskich.

11. + Jana Ochmana w 5 r. śm.,

12. + Andrzeja Kielczyka – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Tadeusza-Stanisława Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Jadwigę i Józefa Domańskich, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

11.00  ZA PARAFIAN

18.00 + Mariana w 32 r. śm., Stanisławę, Irenę i Adama Beredów.