17 WRZEŚNIA / XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 WRZEŚNIA / XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ( dzień imienin Ks. Mateusza ), w sobotę wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Chcielibyśmy poinformować, że ks. Andrzej Wolski zakończył swoją posługę jako kapelan Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Sulejówku i decyzją ks. biskupa Romualda Kamińskiego został mianowany rezydentem w parafii Okuniew. Pragniemy z całego serca podziękować ks. Andrzejowi za siedem lat jego posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w nowym miejscu jego pracy duszpasterskiej.

4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

18 WRZEŚNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Annę Gryz – 20 greg.
18.00 + Halinę Chodowicz w 10 r. śm., i zm. z rodz. Chodowiczów i Araszkiewiczów.

19 WRZEŚNIA– WTOREK

7.00 + Annę Gryz – 21 greg.
18.00 + Helenę Rawską w 8 r. sm., Jana Rawskiego i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.

20 WRZEŚNIA – ŚRODA
7.00  + Annę Gryz – 22 greg.
18.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaim, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.

21 WRZEŚNIA – CZWARTEK
7.00 + Annę Gryz – 23 greg.
18.00 +  + Mateusza Zdanowicza – imieninowa.

22 WRZEŚNIA–   PIĄTEK
7.00 + Annę Gryz – 24 greg.
18.00 + Stanisława Paskę – urodzinowa.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00, zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

23 WRZEŚNIA – SOBOTA
7.00 + Annę Gryz – 25 greg.
18.00+ Henrykę i Danutę Wojtyńskich w 1 r. śm.,

24 WRZEŚNIA– 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Annę Gryz – 26 greg.

1. O łaską zdrowia dla Piotrusia.

2. Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławów z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla członkiń Koła.

3. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Bożeny i Ryszarda jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich, dzieci i wnuczek.

4. Dziękczynno – Błagalna w 20 r. ślubu Małgorzaty i Andrzeja Pietrzyk jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

5. + Andrzeja Kielczyka – urodzinowa.

6. + Bolesława Prusa w 23 r. śm.,

7. + Bogusława Zielińskiego.

8. + Andrzeja Gałązkę – intencja od pracowników Gminnej Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Stanisławowie.

9. + Floriana Wiktorowicza w 1 r. śm.,

10. + Wiesławę Ruszkowską w miesiąc po pogrzebie.

11. + Celestyna Gajewskiego w miesiąc po pogrzebie.

12. + Wandę Zdanowicz.

13. + Mariana Czapskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Jana Beredę – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Halinę Krasnodębską – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Stanisława Gańko w 1 r. śm., – intencja od rodz. Gańków.

17. + Andrzeja, Jana i Annę Kowalczyk, Katarzynę Siwińską, Aleksandra i Weronikę Kaska i zm. z rodz. Kasków.

+ Zdzisława Rogalę w 15 r. śm., Przemysława Żach w 6 r. śm.,

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 26 r. ślubu Anny i Sylwestra jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i córki Emilki.