18 Lipca / XVI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

18 Lipca  2021r/ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek Święto św. Marii Magdaleny, w piątek Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

2. Dziś rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, modlić się będziemy w intencji wszystkich podróżujących i kierowców zakończy się on w przyszłą niedzielę w dzień patrona Kierowców św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, są one przeznaczone na remont dachu plebanii i odbudowę poddasza. Następna taca inwestycyjna na ten cel będzie w niedzielę 15 sierpnia.

4. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

19 LIPCA-  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Barbarę Perzanowską – 19 greg.
18.00 + Helenę Płochocka i zm. z rodz. Płochockich.

20 LIPCA-  WTOREK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 20 greg.
18.00 + Czesława i Czesławę Wojdyna – imieninowa, Czesławę i Zygmunta Urbaniak.

21 LIPCA-  ŚRODA
7.00 + Barbarę Perzanowską – 21 greg.
18.00 + Jana Stempel w 2 r. śm.,

22 LIPCA –  CZWARTEK
7.00 + Barbarę Perzanowską – 22 greg.
18.00 + Zm. z rodz. Płukarzów i Gmerków.

23 LIPCA –  PIĄTEK   ( ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY )
7.00 + Barbarę Perzanowską – 23 greg.
18.00 + Stanisława Beredę w 9 r. śm., Barbarę Beredę i zm. z rodz. Beredów i Prusów.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

24 LIPCA – SOBOTA
7.00 + Barbarę Perzanowską – 24 greg.
18.00  + Wincentego i Bronisławę Michalak z rodziną.

25 LIPCA – NIEDZIELA/ XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Barbarę Perzanowską – 25 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Anny z racji imienin i Szymona z okazji urodzin.

2. Dziękczynno – Błagalna w 23 r. ślubu Doroty i Zbigniewa jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

3. + Annę Ludwiniak – imieninowa, Bolesława Ludwiniak, Agnieszkę Michalską.

4. + Mariannę Rysiawa – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Helenę Radzio – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Henryka Matera – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Aleksandrę, Jana, Irenę i Czesława Mielczarków i zm. z rodz. Wojtyńskich.

9. + Krystynę Banasik w miesiąc po pogrzebie.

10. + Iwonę Biesiadę – intencja od Ewy z rodziną.

11. + Zofię Książek w 10 r. śm., Stanisława i Bogdana Książek, Stanisława Wieczorka, Wacławę Kamińską.

12. + Czesława i Helenę Jurek, Waldemara i Halinę Jurek.

13. + Annę Rawską – imieninowa, Bolesława Rawskiego, Władysława i Jana Rawskich.

14. + Annę, Jana i Wacławę Kamińskich, Leszka Ludwiniaka, Eugeniusza Sasin.

15. + Czesławę Paczkowską – imieninowa, Janusza Paczkowskiego z rodzicami i rodziną, Łukasza Wojtyńskiego i zm. z rodz. Wojtyńskich i Domańskich.

16. + Mariannę Bala w 10 r. śm., Piotra Bala, Mariannę i Tadeusza Czerwińskich, Mariana Buta.

17. + Stanisława w 65 r. śm., Stanisławę, Jana, Zdzisława i Genowefę Rogalów i zm. z rodz. Krysików.

18. + Iwonę Biesiadę – intencja od Przemysława i Barbary z rodziną.

18.00 + Leokadie, Eugeniusza i Pawła Baranowskich.