19 Grudnia / CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU> kliknij

19 Grudnia 2021r/ CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek wigilia Narodzenia Pańskiego w tym dniu Msza św. o godz. 7.00, po której podzielimy się opłatkiem z wiernymi. Zachowujemu charakter postny tego dnia. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
    Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie Msza św. o północy – Pasterka. Przed Pasterką o godz. 23.30 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd, który poprowadzi nasz zespół muzyczny. Następne Msze św. w sobotę o godz. 9.00, 11.00 i 18.00 oraz w Kątach Boruczy o godz. 13.30. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Przyszła niedziela 26 grudnia to święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa owsa.

2. Opłatki można nabywać u p. Organisty codziennie po Mszach św. w Kościele.  Można również zgłaszać się po opłatki do Niego do domu.

3. W kruchcie Kościoła ministranci rozprowadzają pobłogosłąwione sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedarzy przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

4. Tych, którzy nie skorzystali jeszcze z możliwości spowiedzi zachęcamy, aby to zrobili w tym tygodniu do czwartku włącznie – spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Dziekujemy za ofiarowane choinki p. Michalskiemu z Wólki Czarnińskiej, oraz mieszkańcom Wólki Pieczącej. Z całego serca dziękujemu również mieszkańcom Wólki Pieczącej za pomoc w dekoracji Kościoła i ustawieniu szopki na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

6. We wtorek 28 grudnia pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską rodzin w naszej parafii w formie tradycyjnej, czyli odwiedzając domy mieszkańców, którzy będą chcieli nas przyjąć z zachowaniem obowiązujących przepisów dotyczących pandemii. Program wizyty duszpasterskiej do 31 grudnia jest podany na stronie internetowej oraz wywieszony w kruchcie naszego Kościoła. Jak co roku prosimy o pojazdy z poszczególnych miejscowości wyznaczonych na dany dzień kolędy.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

20 GRUDNIA –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krzysztofa Pietrzyka, Jerzego Gnicha i zm. z rodz. Pietrzyków i Gnichów.
18.00 + Zofię Wąsiewicz w 3 r. śm.,

21 GRUDNIA  –  WTOREK
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 Dziękczynno – Błagalna z racji 10 r. urodzin Kaliny Ponceleusz z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

22  GRUDNIA –  ŚRODA
7.00 + Artura Chodowicz w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Janinę Słowik w 4 r. śm.,

23 GRUDNIA –  CZWARTEK
7.00 + Krystynę Darda w 10 r. śm., Tadeusza Darda i zm. z rodz. Dardów i Tacikowskich.
18.00 + Zofię i Władysława Piotrowskich.

24 GRUDNIA –  PIĄTEK    ( WIGILIA)
7.00 Dziękczynno – Błagalna z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Ewy z racji imienin.
7.00 + Władysławę i Józefa Sasim.

25 GRUDNIA – SOBOTA   I-SZY DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

0.00 PASTERKA ZA PARAFIAN

1. + Krystynę-Halinę Rek – intencja od uczestników pogrzebu.

2. + Zygmunta Wielgo – intencja od uczestników pogrzebu.

3. + Iwonę-Małgorzatę Biesiada – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Stanisławę, Joannę, Henrykę i Romana Wojdyno.

5. + Sławomira Perzanowskiego w 1 r. śm., Mariannę i Pawła Perzanowskich, Mariannę, Hipolita i Jana Kielczyk, Zofię i Franciszka Tabor, Bronisławę i Franciszka Rysiawa, Mariannę Kacprzak, Jadwigę Minor.

6. + Marcina Chmielewskiego w 1 r. śm., Piotra Chmielewskiego.

7. + Teresę, Jerzego i Mirosława Gnichów.

8. + Kamila Główkę – intencja od matki Chrzestnej.

9. + Stanisława Gołębiewskiego i zm. z rodz. Gołębiewskich i Świderskich, Franciszkę i Janinę Szpolewicz.

10. + Aleksandra, Julię, Jana i Elżbietę Bielickich.

11. + Krystynę Kur – int. od. Marii z Czesławem.

12. + Krystynę Bereda w 7 r. śm., i zm. z rodz. Prusińskich i Beredów.

11.00 + Celinę i Włodzimierza Parol z rodziną i rodzicami.

13.30 Kąty Borucza
+ Grzegorza Wielgo,

18.00 + Wojciecha Słowika w 7 r. śm., Janinę i Wacława Słowików, Leokadię Gnich, Janinę, Czesława i Zbigniewa Kruszewskich.

26 GRUDNIA– NIEDZIELA /II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

7.00 + Zofię Kominek w 14 r. śm., Zofię i Ludwika Sienkowskich, Krystynę Kowalczyk.

1. Dziękczynno – Błagalna w 60 r. ślubu Romana i Stanisławy z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 2 r. urodzin Franka z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niego i jego rodziców.

1. + Romana Dwojaka w 9 r. śm.,

2. + Irenę Szuba w 4 r. śm., Józefa Szubę w 19 r. śm.,

3. + Janinę, Mariana i Bolesława Wróblewskich.

4. + Władysławę Prus – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Władysława Wojdyna – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Jerzego Gnicha – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Janinę, Mariana i Bolesława Wróblewskich.

8. + Andrzeja Rozbickiego – int. od. rodz. Kociszewskich.

9. + Leszka Ludwiniaka i zm. z rodz. Ludwiniaków, Kamińskich i Bielickich.

10. + Jana Sasima w 30 r. śm., Lucynę Sasim w 10 r. śm., Barbarę Bruszkiewicz w 8 r. śm.,

11. + Dariusza Miąsko – intencja od Zofii i Stanisława Wąsowskich.

12. + Kamila Główkę – intencja od matki Chrzestnej.

13. + Eugeniusza, Celinę i Henryka Donieckich.

14. + Eugeniusza Gajewskiego z rodzicami, Stanisława Gromadowskiego z rodziną.

15. + Alinę Jaglińską – int. od. rodz. Wocialów.

16. + Ewę i Polikarpa Gawor, Eugeniusza Kruszyńskiego.

11.00 Agnieszkę Michalską w 25 r. śm.,

13.30 Kąty Borucza

+ Lucynę Szczęsną z mężem i rodziną.

18.00 + Władysława Kowalskiego w 3 r. śm., Zofię Kowalską oraz ich rodziców.