19 kwietnia- NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO >> kliknij

19 Kwietnia-NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W tym tygodniu przypada w czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w sobotę Święto Św. Marka Ewangelisty – dzień imienin Biskupa Marka Solarczyka – prosimy o modlitwę w jego intencji. W pobożności ludowej jest to również dzień modlitw o urodzaje oraz błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie.

Od jutra, czyli od 20 kwietnia 2020 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące COVID – 19. W związku z tym pragniemy poinformować, że powierzchnia naszego Kościoła to 680 m². Zgodnie z nowymi przepisami 1 osoba przypada na 15 m² powierzchni – dlatego też w naszym Kościele w czasie Mszy św. i innych obrzędów religijnych może przebywać jednocześnie nie więcej niż 45 osób.
W Kaplicy w Kątach Borucza we Mszy św. może uczestniczyć 10 osób.Prosimy, aby tego przestrzegać.

W dalszym ciągu spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej – wejście od strony zakrystii.

Kancelaria parafialna czynna codziennie w/g dotychczasowego porządku:
Pon., Wt. i Czw. od 18.30 – 19.30,
Śr., Pt. i Sob. od 8.00 – 9.00.
Prosimy dzwonić w godzinach otwarcia kancelarii.

Drodzy rodzice dzieci Komunijnych pragniemy poinformować, że I Komunia św. zaplanowana na
10 maja 2020 r. jest odwołana.
Gdy będziemy mieć więcej informacji dotyczących tego, kiedy na pewno dzieci wrócą do szkoły jak również o możliwości gromadzenia się większej liczby wiernych w Kościele, zostaniecie niezwłocznie poinformowani o tym jak i kiedy będzie I Komunia św. dzieci w naszej parafii. W obecnej chwili nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na żadne pytanie w tej kwestii.

Dziękuje za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne. Dotychczas wpłat dokonało 16 osób.
Serdeczne Bóg zapłać.

19 kwietnia NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Ludwika Sienkowskiego w 14 r. śm., Zofię Sienkowską, Halinę i Ryszarda Dziak, Krystynę Kowalczyk.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA

1. Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Stanisława Kominka z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niego i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Bogusławy i Zenona z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla małżonków i dla ich dzieci z rodzicami.

3. + Romana Rawskiego w 2 r. śm.,

4. + Janinę Pacek w 20 r. śm., Edwarda Pacek, Kazimierę Osińską.

5. + Tadeusza Piotrowskiego w 6 r. śm.,

6. + Jana, Jarosława, Aleksandra i Stanisławę Wielgo, Stefana i Stanisława Ołdak, Władysławę Miętus, Krzysztofa Dominiczaka.

7. + Tadeusza Forysia w 23 r. śm.,

8. + Antoninę Michta w 17 r. śm.,

9. + Benedykta Książka.

10. + Tadeusza Zdanowicza w 2 r. śm., Katarzynę Gryz w 20 r. śm.,

11. + Feliksę w 12 r. śm., i Bolesława w 15 r. śm., Forysiów, Krystyne Piekut w 41 r. śm., Ryszarda Piekuta w 26 r. śm.,

12. + Kamila Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Stanisława Kacprzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Ks. Mirosława Deca i Ks. Stanisława Jurczuka.

11.00 ZA PARAFIAN

18.00 + Czesławę Świderską w 8 r. śm., Antoniego Świderskiego, Barbarę i Jana Kielczyk, Stanisława Kielczyka.

20 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Stanisławę Komudę w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 3 r. urodzin Adonael Zuzanny z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

21 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Bogusławę Bartosiewicz – intencja od rodz. Pełka.
18.00 + Jadwigę Sasin w miesiąc po pogrzebie.

22 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Księży pracujących w naszej parafii  i o zatrzymanie rozprzeszczeniania się wirusa.
18.00 + Leszka Paszkowskiego w 5 r. śm., z rodziną.

23  KWIETNIA – CZWARTEK( UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI )
7.00 + Edmunda Pytkowskiego w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Wojciecha Sasin – imieninowa, Jadwigę Sasin.

24 KWIETNIA – PIĄTEK
7.00 + Wandę Czuprynowską w 15 r. śm., Bolesława Czuprynowskiego z rodziną, Andrzeja Kania z rodzicami.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kuby i Ani Ignatowskich, Tomasza Dąbrowskiego, Oli i Gabrysi Kamińskich z racji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich rodzin.

25 KWIETNIA – SOBOTA
7.00 + Marka Piekut w 8 miesiąc po śm., – imieninowa.
18.00 + Stanisława Zdanowicza w 23 r. śm., Janinę Zdanowicz i zm. z rodz. Zdanowiczów i Górskich, Zofię i Wiesława Zientarów i zm. z rodz. Zientarów i Marciniaków.