19 MARCA/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU> kliknij

19 MARCA/ IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P., w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Przemysław Król – sercanin. Program rekolekcji jest podany na stronie internetowej naszej parafii oraz w Kruchcie naszego Kościoła. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek. W ostatnim dniu rekolekcji ofiary składane na tace będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji na ołtarzu są wystawione relikwie św. Jana Pawła II, które na zakończenie rekolekcji w środę na Mszy św. o godz. 20.00 zostaną umieszczone na stałe w relikwiarium w Kaplicy M.B. Częstochowskiej obok relikwii błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

3. Koło Gospodyń Wiejskich Prądzewo – Kopaczewo „Dworzanie” zapraszają na kiermasz ozdób i stroików wielkanocnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. przed kościołem po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanisławowie na wsparcie zbiórki na zakup ciężkiego wozu bojowego.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup relikwiarium – do tej pory jest to kwota 850 zł.

5. Bóg zapłać również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – Mały Stanisławów 350 zł., Stanisławów ul. Słoneczna 230 zł., Koło Różańcowe z ul. Rynek Południe 120 zł., ofiara indywidualna 50 zł.,

6. W przyszła niedzielę w kruchcie naszej świątyni bielanki wraz z rodzicami będą rozprowadzać własnoręcznie robione palmy Wielkanocne. Zebrane ofiary zasilą fundusz bielanek.

7. W piątek 24 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do Chorych. Zapisy chorych w zakrystii

8. Ze względu na rekolekcje jutro kancelaria parafialna nie będzie czynna.

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy na nabywania i lektury.

20 MARCA – PONIEDZIAŁEK/ REKOLEKCJE

9.00 + Andrzeja Ołdaka – 20 greg.

11.00 + Stanisławę Tarnowską – intencja od uczestników pogrzebu.

12.30 + Wandę Bielicką – intencja od uczestników pogrzebu.

18.00 + Jana i Józefę Wieczorek i zm. z rodz. Wieczorków.

20.00 + Leokadię Sierhej w rocz. śm.,

21 MARCA – WTOREK  /REKOLEKCJE

9.00 + Andrzeja Ołdaka – 21 greg.

11.00 + Zofię Świderską – intencja od uczestników pogrzebu.

12.30 + Mariusza Suchockiego – intencja od uczestników pogrzebu.

18.00 + Edmunda Pytkowskiego w 3 r. śm.,

20.00 + Zm. z rodz. Barańskich, Gąseckich, Klimaszewskich i Kaszewskich.

22 MARCA – ŚRODA/REKOLEKCJE

9.00 + Andrzeja Ołdaka – 22 greg.

11.00 + Floriana Wiktorowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

12.30 + Dariusza Cichockiego, Stefana Cichockiego w 15 r. śm., Bronisławę i Jana Tacikowskich, Władysławę i Antoniego Trojan.

18.00 + Helenę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

20.00 + Barbarę Kaim w 8 r. śm.,

23 MARCA – CZWARTEK

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 23 greg.
18.00 + Annę Świętochowską w 5 r. śm., Władysława i Henryka Świętochowskich i zm. z rodz. Świętochowskich i Przedlackich.

24 MARCA – PIĄTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 24 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI V
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH V
18.00  Dziękczynno – Błagalna w 7 r. urodzin Tymona jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim i Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

25 MARCA – SOBOTA / ( UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO )
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 25 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna z racji urodzin Anny i Bartłomieja z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i rodziny.

26 MARCA –  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 26 greg.

1. O łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Piotrusia.

2. Dziękczynno – Błagalna w 26 r. urodzin Patrycji jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o szybki powrót do zdrowia, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny

3. + Sabinę Kielczyk w 4 r. śm., i Stanisława Kielczyk.

4. + Krystynę w 10 r. śm., Tadeusza w 7 r. śm., Markiewiczów i zm. z rodz. Markiewiczów i Pękulów, Leokadię, Józefa i Stanisława Cudnych i zm. z rodz. Cudnych, Beredów i Kaczmarskich.

5. + Jana Kur w 6 r. śm., Krystynę, Genowefę i Franciszka Kur.

6. + Andrzeja i Łukasza Rozbickich.

7. + Henrykę Gąsior w 7 r. śm., Juliannę i Józefa Kijek.

8. + Barbarę Kożuch – intencja od pracowników szkoły w Ładzyniu.

9. + Franciszkę, Feliksa i Szczepana Foryś.

10. + Józefa Mrozińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Józefa-Jana Malesa – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Stanisława Gańko – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Mariannę Gadomską w 15 r. śm., Annę Dobosz w 11 r. śm., Agnieszkę Gadomską.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Jerzego Kamińskiego w 7 r. śm., Rozalię, Henryka i Zenona Kamińskich.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Wiesława Jankowskiego w 11 r. śm., Józefa Kosińskiego – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kosińskich.