2 KWIETNIA/ NIEDZIELA PALMOWA> kliknij

2 KWIETNIA/ NIEDZIELA PALMOWA/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie męki Chrystysa poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. W wielkim tygodniu spowiedź będzie możliwa w pon., wt. i śr. 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz po południu od godz. 17.30. W czasie Triduum nie będzie spowiedzi. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.

2. Dziś w kruchcie naszego Kościoła Bielanki wraz z rodzicami będą rozprowadzać własnoręcznie robione palmy Wielkanocne. Zebrane ofiary zasilą fundusz Bielanek.

3. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00.

Po Mszy Wieczerzy Pańskiej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. W naszym kościele w Wielki Czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczyna się 24 godzinne czuwanie z rozważaniem Męki Pana Jezusa, aż do liturgii Wielkiego Piątku. Zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi 1 godziny z tej doby, aby przyjść do Kościoła na czuwanie.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły i przedłużamy go zgodnie z zachętą Kościoła przez dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21.00. Strażaków proszę o zaciągnięcie warty.

W Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do 19.00. W Wielki Piątek ofiary składane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Kościele w Stanisławowie od godz. 9.00 d0 14.00 co 20 minut ( 9.00, 9.20, 9.40 itd. ).
W kaplicy w Kątach Borucza od godz. 9.00 do 9.30. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia przed Kościołem.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. Adoracja Pana Jezusa przy grobie od 5.30. O godz. 6.00 wyruszy Procesja Rezurekcyjna.  Zapraszamy do udziału w procesji ministrantów, bielanki, asystę procesyjmą, strażaków oraz wszystkich wiernych ( starsi ludzie z aparatami słuchowymi proszą, aby nie rzuczać petard ).
Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00 oraz 13.30 w Kaplicy w Kątach Borucza. Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.

4. Bóg zapłać również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – Wólka Czarnińska – 850 zł., Rządza – 775 zł., Kol. Stanisławów – 620 zł., ofiary indywidualne – 270 zł., ofiara indywidualna z Retkowizny – 50 zł., Sokóle – 260 zł., Stanisławów ul. Siedlecka 245 zł.,

5. Dziś przypada 18 r. śmierci św. Jana Pawła II. W całej Polsce odbywają się marsze papieskie w obronie świętości i uszanowania dobrego imienia naszego Wielkiego Rodaka.

6. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 roztrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

3 KWIETNIA– PONIEDZIAŁEK

7.00 + Ryszarda Milewskiego w 2 r. śm., i jego rodziców.
18.00 + Teresę Pytkowską w 2 r. śm.,

4 KWIETNIA – WTOREK

7.00 O szybki powrót do zdrowia dla Piotrusia.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 26 r. urodzin Jakuba Piertaszko jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

5 KWIETNIA – ŚRODA

7.00 + Stanisława Chmielewskiego – intencja od Zofii Smoleń z rodziną.
18.00 + Leokadię i Aleksandra Gadomskich, Jadwigę Lewandowską.

6 KWIETNIA –  WIELKI CZWARTEK   ( TRIDUUM PASCHALNE )

18.00 + Genowefę Rawska w 36 r. śm., – imieninowa, Jana, Piotra, Helenę i Aleksandra Gańko, Celestyna Rawskiego – imieninowa.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 11 r. urodzin Wojtka jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

7 KWIETNIA –  WIELKI PIĄTEK

18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

8 KWIETNIA –WIELKA SOBOTA

19.00 + Stanisławę w 23 r. śm., i Michała Łukasiak, Stanisława Kruszewskiego.
19.00 + Jadwigę Lewandowską
19.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 KWIETNIA –   NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6.00 REZUREKCJA – ZA PARAFIAN

1. Dziękczynno – Błagalna w 35 r. ślubu Małgorzaty i Ryszarda jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o  Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin i 95 r. urodzin Marianny jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

3.  O łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Piotrusia.

4. + Artura Chodowicza.

5. + Mariannę Garbacz.

6. + Wacława Ołdaka w 6 r. śm.,

7. + Annę Gołębiewską – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Wojciecha Kruszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Jarosława Słowika – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Krystynę Szuba w 8 r. śm., Grzegorza Szubę.

11. + Zofię Michalską w 41 r. śm., Jana, Jerzego, Hannę i Agnieszkę Michalskich, Barbarę i Edwarda Sarba.

11.00  + Zofię Świderską w 1 r. śm., i zm. z rodz. Świderskich i Kulma.

13.30 Kąty Borucza

+ Józefa Gołębiewskiego w 12 r. śm., Stanisławę i Jana Kamińskich.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 35 r. ślubu Jana i Anny Pietraszko jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o  Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.