2 Kwietnia / V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU > kliknij

2 KWIETNIA 2022r/  V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Nabożeństwa różańcowe w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenia Rosji. Codziennie oprócz piątku po Mszy św. wieczornej. Będą one odprawiane do wielkiej środy włącznie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Stanisławowa trasa tak jak w poprzednich latach ul Szkolna, Radzymińska, Rynek, Kościelna. Proszę druchów strażaków o pomoc w zabezpieczeniu przejścia wiernych w czasie drogi krzyżowej. Będzie tylko ta jedna Droga Krzyżowa.

3. Przypominamy, że organizowana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego RTV i AGD. Przychody ze zbiórki elektrośmieci będą przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy szczególnie tych pracujących na Wschodzie. Termin zbiórki 9 kwietnia ( sobota ) godz. 10.30. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu. Elektrośmieci będzie można przywozić już w piątek 8 kwietnia do soboty 9 kwietnia do godz. 10.00. Zużyty sprzęt należy składować na łące za drogą wjazdową na plebanię ( nie na parkingu przed Kościołem ).

4. Wojt Gminy Stanisławów pani Kinga Sosińska oraz Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Stanisławów do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiekniejszą Palmę Wielkanocną”. Palmy należy dostarczyć i zgłosić w namiocie Gminy Stanisławów na parkingu przed naszym Kościołem dnia 10 kwietnia 2022 r. ( Niedziela Palmowa ) w godz. 9.00 – 10.00. Ogłoszenie wyników konkursu i przekazanie nagród nastąpi po Mszy św. o godz. 11.00. Regulamin konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” i karta zgłoszenia dostępne będą na Stronie Gminy Stanisławów w zakładce / Urząd Gminy/Ogłoszenia. Podczas konkursu nasi nowi mieszkańcy z Ukrainy przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich “Nasza Chata” I Klubu Senior+ przygotują stanowisko, na którym będzie można zakupić różnego rodzaju przetwory I palmy wielkanocne.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – kilka ofiar indywidualnych – 120 zł, Papiernia – 340 zł, Koło Różańcowe Rynek Południe – 100 zł, Ładzyń – 1027 zł.,

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla Bierzmowanych a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

7. W dniach od 25 czerwca do 2 lipca organizyjemy pielgrzymkę do Wilna i krajów nadbałtyckich. Zapisy i szczegóły wyjazdu u ks. Dominika.

8. W tym roku w ramach nabożeństwa „24 godzin Męki Pana Naszego Jezusa Chrystysa” – po Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będziee możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy przez całą noc do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Czuwając będziemy rozważać „24 godziny Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa”. Prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny po to, aby ani przez chwilę Pan Jezus nie pozostał sam. Lista chetnych na czuwanie znajduje się na stoliku przy wyjściu z Kościoła a także na stronie internetowej naszej parafii.

9. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 spowiedź 15 minut przed Mszą św.

10. Dziś oprócz tygodnika Idziemy bedzie można nabyć tygodnik”Niedziela” jest w nim artykół dotyczacy Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej działających w naszej parafii – cena 8 zł. Zachecamy do nabywania.

4 KWIETNIA –  PONIEDZIAŁEK

7.00 + Teresę Pytkowską – 29 greg.
18.00 + Aleksandra i Helenę Milewskich.

5 KWIETNIA  –  WTOREK

7.00 + Teresę Pytkowską – 30 greg.
18.00 + Andrzeja Perzanowskiego w 6 r. śm.,

6 KWIETNIA –  ŚRODA

7.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaimów, Aleksandra, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.
18.00 + Genowefę Rawską w 35 r. śm., i zm. z rodz. Rawskich.
18.30 RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU W UKRAINIE

7 KWIETNIA – CZWARTEK ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA )

7.00 + Annę Bereda i zm. rodziców z obu stron.
18.00 + Artura Chodowicza.

8 KWIETNIA  –  PIĄTEK
7.00 Dziękczynno – Błagalna o wstawiennictwo Matki Najświętszej dla Tomasza Kalinowskiego.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
18.40 DROGA KRZYŻOWA ULICAMI STANISŁAWOWA.

9 KWIETNIA  – SOBOTA
7.00 Dziękczynno – Błagalna dziękując za otrzymane łaski i opiekę Bożą w dniu 94 r. urodzin  Marianny Garbacz z prośbą o uzdrowienie, Błogosławieństwo Boże i umocnienie Darami Ducha Św.
18.00 + Henrykę Pietrzyk w rocz. śm., Józefa Pietrzyka, Czesława Milewskiego,Wiesława i Barbarę Perzanowskich.

10 KWIETNIA–   NIEDZIELA PALMOWA

7.00 + Czesławę i Antoniego Świderskich, Barbarę i Jana Kielczyk, Stanisława Kielczyka.

1. + Ewę i Stefana Kubuj.

2. + Kamila Główkę – intencja od pracowników oddziału Noworodkowego i Położniczo – Ginekologicznego.

3. + Ryszarda Kosewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

4. + Henrykę Chrzanowską – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Annę Wieczorek – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Wacława Ołdaka w 5 r. śm., i zm. z rodz. Ołdaków i Czapskich.

7. + Danutę Pietrzyk – intencja od pracowników ZPD.

8. + Stanisławę Tarnowską w miesiąc po pogrzebie.

9. + Henryka Gryz w miesiąc po pogrzebie.

10. + Wandę-Celinę Bielicką w miesiąc po pogrzebie.

11. + Jadwigę, Józefa i Dariusza Biernackich.

12. + Krystynę Szuba w 7 r. śm. Grzegorza Szubę.

13. + Mirosława Brzezińskiego w 1 r. śm., i zm. z rodz. Brzezińskich i Płoszajów.

14. + Bogdana Sobieskiego.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Martyny jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niej i całej rodziny.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Jadwigę Komuda w 10 r. śm., Genowefę, Janinę, Jana, Tadeusza, Zygmunta i Janusza Komudów. Zofię i Tadeusza Wocial, Mariana Szubę, Bożenę, Artura i Stanisłąwa Jakubowskich, Mieczysława Główkę.