20 SIERPNIA / XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA/ XX  NIEDZIELA ZWYKŁAOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie Św. Piusa X ,papieża, we wtorek wspomnienie N.M.P. Królowej, w czwartek święto Św. Bartłomieja, Apostoła, w sobotę Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.

2. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczną się uroczystą Mszą Św. dziękczynną za plony o godz. 11.00. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz na teren boiska, gdzie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wieńców dożynkowych oraz w licznych atrakcjach przygotowanych przez Samorząd naszej Gminy. Szczegółowy program jest na plakacie w kruchcie naszego Kościoła. Zapraszamy do rodzinnego, ale i godnego przeżycia tego dnia.

3. W przyszłą niedzielę ks. Biskup Romuald Kamiński zaprasza na dożynki diecezjalne, które w tym roku odbędą się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00.

3. Również w przyszłą niedzielę powitamy też w naszej parafii nowego Wikariusza Ks. Mateusza Kanie. Główne powitanie na Mszy Św. o godz. 11.00.

4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

21 SIERPNIA- PONIEDZIAŁEK

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 22 greg
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Zdzisława i Krystyny Rek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

22 SIERPNIA– WTOREK

7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 23 greg.
18.00 + Wacława w 20 r. śm., Helenę i Wojciecha Jurek, Irenę Boruc.

23 SIERPNIA – ŚRODA
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 24 greg.
18.00 + Ryszarda Jerzaka w 14 r. śm.,

24  SIERPNIA – CZWARTEK  ( ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA )
7.00  + Eugeniusza Kruszyńskiego – 25 greg.
18.00 + Jarosława Słowika.

25 SIERPNIA–   PIĄTEK
7.00  + Eugeniusza Kruszyńskiego – 26 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Grażyny i Zygmunta jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuków.

26  SIERPNIA – SOBOTA  ( UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ)
7.00 + Eugeniusza Kruszyńskiego – 27 greg.
16.00 ŚLUB: Marta Ciszewska i Daniel Bogdański.
18.00 + Apolonię Rudnik w 25 r. śm.,

27 SIERPNIA– 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00+ Eugeniusza Kruszyńskiego – 28 greg.

1. O szybki powrót do zdrowia i Boże Błogosławieństwo dla Jurka.

2. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. urodzin Marceliny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i rodziców.

3. Dziękczynno – Błagalna w 5 r. urodzin Małgosi jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej i zdrowie dla Kubusia.

4. Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Wandy i Zygmunta z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuków.

5. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Sylwii i Kamila Ludwiniak. jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

1. + Stanisława Zmokłego w 15 r. śm., Czesławę i Mariana Zmokłych, Stanisława Nagrabę, Józefa i Jadwigę Rawskich.

2. + Stanisławę, Wacława, Jana, Zofię i Mariannę Bereda z rodzicami i zm. z rodz. Szczęsnych, Genowefę i Jana Bereda i za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. + Helenę, Aleksandra, Katarzynę, Stanisława, Romana, Mariana i Tadeusza Chudzików i zm. z rodz. Chudzików i Sęków

4. + Michała Gadomskiego w 2 r. śm., Mieczysława Gadomskiego, Halinę i Stanisława Gorczyca, Jana i Łukasza Gadomskich, Stanisława Banaszka.

5. + Marka Mrozińskiego w 34 r. śm., Józefa, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.

6. + Jadwigę, Sławomira i Kazimierza Świętochowskich.

7. + Mariana Czapskiego w miesiąc po pogrzebie.

8. + Jacka Kruszewskiego w miesiąc po pogrzebie.

9. + Janinę Jackiewicz i zm. z rodz. Jackiewiczów, Rawskich, Wołoszów i Stadnickich.

10. + Andrzeja Gałązkę – intencja od rodzin Poławskich, Łatów, Winników i Złochów.

11. + Bolesława Trąbińskiego – urodzinowa, Janinę i Zbigniewa Trąbińskich.

12. + Genowefę i Zdzisława Rogala.

13. + Józefa Jurka – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Wojciecha Gajczy – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Barbarę Bielicką – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 Dziękczynno – Błagalna za tegoroczne zbiory
               ( DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE )

18.00 + Tadeusza Wytrykusa w 33 r. śm., Halinę i Władysława Skwarskich i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich, Kielaków, Wytrykusów i Płochockich.