21 czerwca -XII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

21 czerwca – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu przypada: w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona naszej parafii, sumę odpustową w intencji parafian będzie odprawiał w niedzielę 28. 06. 2020 r. o godz. 11.00 Ks. Bp Marek Solarczyk – bez procesji.


 2. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.


 3. W piątek o godz. 8.15 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego, serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.


 4. W środę 24. 06 2020 r. o godz. 18.30 próba dla bierzmowanych z grupy I o godz. 19.30 próba dla bierzmowanych z grupy II. W piątek od godz. 15.30 spowiedź dla bierzmowanych, rodziców i świadków. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z grupy I, o godz. 11.30 dla młodzieży z grupy II.
  W przyszłą niedzielę druga część wizytacji kanonicznej naszej parafii.
  O godz. 11.00 Ks. Bp Marek Solarczyk odprawi uroczystą sumę w intencji parafian.
  Sprawozdania z działalności grup parafialnych dostarczamy do kancelarii do środy.


 1. Dnia 26. 06. 2020 r. Po Mszy św. Wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się 30 minutowa adoracja z elementami uwielbienia oraz czytania Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby adorować Jezusa pieśnią i słowem. Adoracja z uwielbieniem będzie miała miejsce tuż po Mszy wieczornej tj. około godz. 18.30 do około godz. 19.00. Po adoracji z uwielbieniem tj. między 19.00 a 21.00, będzie jak zawsze możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Serdecznie zapraszamy.


 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu, w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30


 3. W czerwcu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 a po południu o 17.15 przed Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w zakrystii ministranckiej. W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. również w zakrystii ministranckiej, a na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 drugi ksiądz będzie spowiadał w Kaplicy Matki Bożej tu w Kościele.


 4. Wczoraj odbyła się Uroczystość I Komunii św. dzieci z grupy II. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz za złożoną ofiarę na dar ołtarza.


 5. Przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących państwowych przepisów i norm sanitarno – epidemiologicznych oraz wytycznych kościelnych w czasie nadal trwającej epidemii. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.


 6. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel-16 lipca tego roku będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego w naszym Kościele, podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
  Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapisanie się na listę w zakrystii, ulotki dotyczące Obietnic Matki Najświętszej dla noszących Szkaplerz w kruchcie przy wyjściu z Kościoła oraz na naszej stronie parafialnej.


 7. Jest do nabycia tygodnik „ Idziemy” .Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.


21 czerwca – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Zygmunta Paskę, Wincentego, Bronisława, Władysława, Kazimierza i Zygmunta Michalak, Henrykę i Stanisława Grzęda.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA:

 1. Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Joanny i Józefa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuczka Franka.

 2. Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Alicji i Andrzeja z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

 3. Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Sylwii i Krzysztofa z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla nich i ich córek.

 4. Dziękczynno – Błagalna w 5 r. urodzin Zuzi Abramowskiej z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

 5. Dziękczynno – Błagalna za Koło Różańcowe z Sokóla i Kol. Stanisławaów.

 6. + Zenona Gryz w 24 r. śm., Mariannę, Annę i Franciszka Gryzów.

 7. + Wacława, Stanisławę, Mariannę, Zofię i Jana Beredów z rodziną i zm. z rodz. Szczęsnych, Genowefę i Jana Beredów i za dusze w czyśćcu cierpiące.

 8. + Benedykta Książka.

 9. + Za zm. z rodz. Roratów i Chelińskich.

 10. + Tadeusza Kamińskiego, Jana Szulima, Jana Stępnia.

 11. + Edwarda Sarba w miesiąc po pogrzebie.

 12. + Grzegorza Krasnodębskiego w 23 r. śm.,

 13. + Bogusława Zielińskiego z rodzicami, Janinę i Władysława Brzezińskich – imieninowa.

 14. + Wandę i Jana Gryzów – imieninowa.

 15. + Helenę Rek – intencja od mieszkańców Małego Stanisławowa.

 16. + Teresę Rogala w 11 r. śm.,

 17. + Jurka Godłozę w 3 r. śm., Józefa Orbacha i zm. z rodz. Godłozów.

 18. + Tadeusza i Czesławę Cudnych.

 19. + Andrzeja Kielczyka – intencja od rodz. Grabskich.

 20. + Krystynę Kowalczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

 21. + Cezarego Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Św. w Kątach Borucza

17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

18.00 + Leokadię, Eugeniusza i Pawła Baranowskich.


22 CZERWCA – PONIEDZIAŁEK 
7.00 + Jana Rawskiego – imieninowa, Bolesława i Władysława Rawskich, Jana, Mariana, Czesławę i Antoninę Jędrysiaków i ich rodziców.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Janinę Słowik – imieninowa i zm. z rodz. Słowików i Kaimów, Stanisława Słowika.

23 CZERWCA– WTOREK
7.00 + Józefa Zdanowicza w 52 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów, Jana, Seweryna, Mariannę i Stanisława Zdanowiczów i zm. z rodz. Tacikowskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Janinę Słowik – imieninowa, Wojciecha i Wacława Słowików, Leokadię Gnich.

24 CZERWCA – ŚRODA ( UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA )
7.00 + Janinę Świderską 
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Jana – imieninowa, Piotra, Helenę i Aleksandra Gańko, Władysława i Genowefę Rawskich i zm. z rodz. Rawskich, Małgorzatę Ciechanowicz, Czesławę Prus i zm. z rodz. Prusów.

25 CZERWCA –  CZWARTEK
7.00 + Janinę, Władysława i Jana Brzezińskich, dziadków Brzezińskich i Dąbrowskich, Helenę i Stefana Komudów, Andrzeja Witkowskiego, Wacławę i Bogdana Szatańskich.
18.00 + Stanisława Glinkę i zm. z rodz. Glinków, Ryszarda Zdanowicza.

26 CZERWCA – PIĄTEK 
7.00 + Władysława Parol – imieninowa oraz zm. z rodziny.
8.10 MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 13 r. ślubu Wioletty i Michała Ignatowskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.  

27 CZERWCA – SOBOTA 
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Beaty i Dariusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci: Patryka, Oli i Bartosza.  
10.00 Bierzmowanie: grupa I
11.30 Bierzmowanie: grupa II
18.00 + Halinę i Władysława Skwarskich, Tadeusza Wytrykusa i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich i Wytrykusów.