21 kwietnia IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia / IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W czwartek święto św. Marka, Ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje oraz błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie.

3. Zbliża się miesiąc maj, jak co roku prosimy o uporządkowanie kapliczek i krzyży przydrożnych znajdujących się na terenie naszej parafii. Można również zgłaszać terminy Mszy św. majowych przy kapliczkach, tam gdzie mieszkańcy chcą, aby taka Msza św. była odprawiona.

4. Przypominamy, że w zakrystii i kancelarii dostępne są formularze zgłoszeniowe do sakramentu bierzmowania. Osoby zainteresowane, które jeszcze nie zgłosiły się – prosimy o wzięcie deklaracji i szybkie dostarczenie. Przypominamy jednocześnie, że kandydatami do bierzmowania mogą być uczniowie klas ósmych oraz szkół średnich oraz ci, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli bierzmowania w zwykłym terminie. Młodszych kandydatów nie przyjmujemy. O dalszych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

5. Dziś OSP Stanisławów organizuje zbiórkę krwi. W godzinach 9.00-13.00 na placu przed remizą będzie stał krwiobus.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 min. przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

22 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Danutę Szuba – 21 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna za Annę i Jana Pietraszko oraz ich syna Jakuba z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla nich i całej rodziny.

23 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Danutę Szuba – 22 greg.
18.00 + Wojciecha Gajczego w 1 r. śm., – imieninowa.

24 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 + Danutę Szuba – 23 greg.
18.00 + Aleksandra w 8 r. śm., i Helenę Milewskich, Jana i Katarzynę Milewskich.

25 KWIETNIA – CZWARTEK
7.00 + Danutę Szuba – 24 greg.
18.00 + Stanisława Zdanowicza w 27 r. śm., Janinę Zdanowicz z rodziną, Wiesława i Zofię Zientara z rodziną i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

26 KWIETNIA – PIĄTEK
7.00 + Danutę Szuba – 25 greg.
18.00 + Zbigniewa Grubę w 12 r. śm., Janinę, Jana i Mariannę Gruba, Witolda Szubę.

27  KWIETNIA – SOBOTA
7.00 + Danutę Szuba – 26 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna z racji urodzin Kuby i Ani Ignatowskich, Tomasza Dąbrowskiego, Oli, Gabrysi i Frania Kamińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

28 KWIETNIA – NIEDZIELA: 5 NIEDZIELA WIELKANOCY

7.00 + Danutę Szuba – 27 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 42 r. ślubu Barbary i Marka, oraz w 39 r. urodzin Katarzyny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla nich i całej rodziny.

2. + Kazimierza Popławskiego w 15 r. śm.,

3. + Jolantę Rawską w 9 r. śm., i zm. z rodz. Rawskich, Cichockich, Witkowskich, Piotrowskich i Jerzaków.

4. + Stanisława, Michalinę, Kazimierza i Zenona Ludwiniak. Piotra i Mariusza Królik, Andrzeja Raciborskiego.

5. + Tomasza Jurka w 1 r. śm., Kazimierza Jurka i zm. z rodz. Jurek i Czapskich.

6. + Ryszarda Wójtowicza w miesiąc po pogrzebie.

7. + Stanisławę Jackiewicz w miesiąc po pogrzebie.

8. + Edwarda Kalinowskiego i zm. z rodz. Kamińskich.

9. + Czesławę Paczkowską w 19 r. śm., Janusza Paczkowskiego z rodzicami i rodziną, Łukasza Wojtyńskiego i zm. z rodz. Wojtyńskich i Domańskich.

10. + Martę Wocial, Barbarę i Zbigniewa Fedorowicz.

11. + Sławomira Skuzę – intencja od rodz. Piotrkowiczów i Bobrowskich.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Dariusza Prusa w 10 r. śm.,

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 17 r. ślubu Joanny i Krzysztofa Barcz z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla nich i całej rodziny.