21 Listopada / UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA >> kliknij

21 Listopada 2021r/ UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung Lac prezbitera i towarzyszy. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu.

2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary na pomoc materialną dla migrantów z granicy polsko – białoruskiej. Środki zebrane w czasie tej kwesty zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych.

3. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu.Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na Seminarium Duchowne.

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

22 LISTOPADA –  PONIEDZIAŁEK
7.00  + Jana Kulmę – 22 greg.
18.00  + Romana Ołdak w rocz. śm., Feliksę, Cecylię i Jadwigę Ołdak, Andrzeja Ołdaka.

23 LISTOPADA  –  WTOREK
7.00  + Jana Kulmę – 23 greg.
18.00 + Cezarego Ołdaka w 2 r. śm.,

24 LISTOPADA –  ŚRODA
7.00 + Jana Kulmę – 24 greg.
18.00 + Andrzeja Piotrkowicz w 4 r. śm., i zm. z rodz. Piotrkowiczów.

25 LISTOPADA –  CZWARTEK
7.00  + Jana Kulmę – 25 greg.
18.00 + Władysława Rawskiego w 11 r. śm.,

26 LISTOPADA –  PIĄTEK
7.00  + Jana Kulmę – 26 greg.
18.00 + Stanisława Wojtyńskiego z rodziną.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

27 LISTOPADA – SOBOTA
7.00 + Jana Kulmę – 27 greg.
18.00 + Zdzisława Rogalę – imieninowa.

28 LISTOPADA– NIEDZIELA  /PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

7.00  + Jana Kulmę – 28 greg.

1. + Zdzisława Cyran z rodziną, Andrzeja i Mariannę Gańko z rodziną i zm. z rodz. Skwarskich.

2. + Tadeusza Gryza w 11 r. śm., i zm. z rodz. Gryzów i Skowerskich.

3. + Krzysztofa Bieńkowskiego w 3 r. śm., Leokadię i Stanisława Bieńkowskich.

4. + Annę Gąsiorek w 1 r. śm., i zm. z rodz. Gasiorów i Gąsiorków.

5. + Andrzeja Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Teresę Pytkowską – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Ryszarda Milewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Stanisława Paskę w miesiąc po pogrzebie.

9. + Stanisława Wojtyńskiego w 1 r. śm., Edwarda Wojtyńskiego i zm. z rodziny Wojtyńskich i Domańskich, Mariannę Gadomską.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Stanisława Witka w 13 r. śm., Bolesława, Annę i Aniele Dudkowskich.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 35 r. urodzin Ewy z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niej i całej rodziny.