22 Sierpnia / XXI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

22 Sierpnia  2021r/ XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Bartłomieja, w czwartek Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

2. W przyszłą niedzielę będą Dożynki gminno – parafialne. Rozpoczną się Dziękczynną Mszą św. w naszym Kościele o godz. 11.00. W programie między innymi konkurs wieńców dożynkowych oraz Koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca
    „ MAZOWSZE”. Szczegółowy program jest wywieszony w kruchcie naszego Kościoła.
    Również w przyszłą niedzielę w Poświętnem odbędą się Dożynki diecezjalne i powiatowo gminne. Rozpoczną się DziękczynnąMsza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na remont dachu i poddasza. Zebrano 11.540 zł. Następna taca inwestycyjna w niedzielę 19 września.

4. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian, aby sprawdzili stan nagrobków swoich bliskich na naszym cmentarzu. Dotyczy to szczególnie starych nagrobków. Nagrobki, pomniki są własnością tych, którzy je postawili. Ostatnio zdarzył się wypadek, że jedna z płyt nagrobkowych przewróciła się na nogi przechodzącej Pani powodując bolesny uraz, na szczęście nie doszło do poważniejszego uszczerbku na zdrowiu. Prosimy więc, aby sprawdzić stan nagrobków i pomników, tam gdzie trzeba je naprawić, aby nie stwarzały dla nikogo zagrożenia. Serdecznie o to prosimy.

5. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, czwartek od godz. 18.30 do 19.30 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00

6. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

23 SIERPNIA-  PONIEDZIAŁEK
7.00+ Stanisławę Cichocką – 22 greg.
18.00 + Stefana Wieczorka w 7 r. śm. Tadeusza Zająca w 5 r. śm., Janinę Wołkowicz w 1 r. śm.,

24 SIERPNIA-  WTOREK   ( ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA)
7.00+ Stanisławę Cichocką – 23 greg.
18.00 + Czesławę Prus – intencja od Ali i Sławka Matul.

25 SIERPNIA-  ŚRODA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 24 greg.
18.00 + Helenę Rawską w 6 r. śm., Jana Rawskiego i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.

26 SIERPNIA –  CZWARTEK  ( UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ)
7.00+ Stanisławę Cichocką – 25 greg.
18.00+ Pelagię w 4 r. śm., i Jana Gryzów.

27  SIRPNIA –  PIĄTEK
7.00 + Stanisławę Cichocką – 26 greg.
17.00 ŚLUB: Paulina Gabryś i Maciej Andrzejuk.
18.00 + Stanisława Kielczyka w 8 r. śm., Sabinę Kielczyk.
Po Mszy Świętej  możliwość indywidualnej Adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00
Adoracja zakończona jest  Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  Apelem Jasnogórskim o godz.21.00.

28 SIERPNIA – SOBOTA
7.00 + Stanisławę Cichocką – 27 greg.
17.00 ŚLUB: Agnieszka Maria Pałczyńska i Sylwester Kowalczyk.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 65 r. urodzin Czesława Kamińskiego z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

29  SIERPNIA – NIEDZIELA  /XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Stanisławę Cichocką – 28 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Pauliny i Adriana jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej ich rodziny.

2. + Stanisława Zmokłego w 13 r. śm., Stanisława Nagrabę, Józefa i Jadwigę Rawskich, Czesławę i Mariana Zmokłych.

3. + Czesławę Wojdyna w 11 r. śm., Czesława Wojdyna.

4. + Janinę Jackiewicz, Zofię Rawską, Włodzimierza Wołoszuk i zm. z rodz. Rawskich, Jackiewiczów, Wołoszuków i Stadnickich.

5. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Annę Gryz – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Andrzeja Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Sławomira Świętochowskiego w 20 r. śm., Jadwigę i Kazimierza Świętochowskich.

9. + Eugeniusza Pustołę w miesiąc po pogrzebie.

10. + Antoniego Gołębiewskiego, Józefa i Juliannę Gołębiewskich, Jana i Emilię Kur i zm. z rodz. Gołębiewskich, Kurów i Wielgów.

11. + Helenę, Aleksandra, Katarzynę, Stanisława i Mariana oraz zm. z rodz. Chudzików i dziadków Seków.

11.00 MSZA ŚW. DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA ZA ZBIORY.

+ Jana Kur, Genowefę i Franciszka Kur, Genowefę i Stefana Pacuszka.

18.00 + Tadeusza Wytrykusa w 31 r. śm., Halinę i Władysława Skwarskich i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich i Wytrykusów.