23 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 23 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

23 CZERWCA –  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
    w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w naszej parafii uroczystość obchodzimy w niedzielę – suma odpustowa z procesją o godz. 11.00;
    w czwartek na zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa wianków i procesja wokół Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu po Mszy św;
    w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość kapłanów;
    w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – taca w tym dniu na utrzymanie bazyliki Św. Apostołów Piotra i Pawła na Watykanie.

2. Rozpoczęły się wakacje – tak jak w latach poprzednich w okresie wakacji spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św.
    o godz. 7.00 i 18.00, w niedziele przed Mszą św. o godz. 7.00 – kapłan będzie kwadrans przed Mszą św.
    W wakacje ze względu na urlopy posługuje w parafii w dni powszednie tylko jeden ksiądz.

3. Przypominamy również, że w czasie urlopu czy wakacji nie ustaje obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.
    Dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy dobrego wypoczynku.

4. W następną niedzielę (30 czerwca) wolontariuszka komitetu „Stop pedofilii ” będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO.
    Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel.
    Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

5. Nabożeństwo czerwcowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30

6. Bardzo prosimy aby na chór wchodziły tylko osoby odpowiedzialne za oprawę muzyczną Mszy Św.

7.  Jest czas wakacji- przypominamy o odpowiednim stroju w Kościele.

23 CZERWCA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA- INTENCJE MSZALNE

7.00 Dziękczynno – Błagalna z racji imienin Piotra z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Maryi, o cud wyjścia z nałogu, o szybki powrót do Boga i Kościoła i o Boże  Błogosławieństwo dla Damiana, Wiktorii i Magdaleny.
  1. + Wiesława Beredę w dniu ojca.

2. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Jagody i Pawła z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich i o szczęśliwe rozwiązanie dla Jagody.

3. + Mariusza Śliwę – intencja od przyjaciół z OSP ze Stanisławowa.

4. + Wandę Gryz i Jana Gryza – imieninowa.

5. + Władysława Kaczmarskiego, Katarzynę i Jana Araźnych.

6. + Pawła Karczmarczyka w 5 r. śm., Anielę Owsianko w 20 r. śm., Kazimierza i Wacława Owsianko

7. +Janinę i Jana Nowaków i zm. z rodz. Nowaków i Drożdowskich.

8. + Jana, Władysława i Stefanię Wojdyna, Jana i Elżbietę Bielickich, Bolesława i Aleksandrę Wytrykus.

9. + Jana Trąbińskiego w miesiąc po pogrzebie.

10. + Teresę – Czesławę Rogala w 10 r. śm.

11. + Janinę Gromadowską – imieninowa, Stefanię i Wacława Gromadowskich, Helenę i Bronisława Malesów.

12. + Czesławę i Tadeusza Cudnych.

13. + Bogdana Milewskiego, Jana i Katarzynę Milewskich, Józefa Milewskiego, Annę i Florentynę Trąbińskich.

14. + Janinę Słowik – imieninowa.

15. + Zenona Kamińskiego – imieninowa, Henryka, Jerzego i Lucynę Kamińskich, Juliana im Stanisławę Pytkowskich, Cezarego Supła.

16. + Kazimierza Jurka w 10 r. śm.

17. + Grzegorza Krasnodębskiego w 22 r. śm.

18. + Janinę Dobosz – intencja od uczestników pogrzebu.

19. + Henryka Buta w 18 r. śm., Stanisławę Buta z rodzicami i rodziną.

11.00 SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Jana Kura, Genowefę i Franciszka Kur, Genowefę i Stefana Pacuszka
 17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Stanisława Przedlackiego w dniu ojca z rodzicami, Annę i Adama Przedlackich

24 CZERWCA – PONIEDZIAŁEK  UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

7.00 + Jana i Annę Kamińskich z rodzicami, Janinę i Władysława Ludwiniak z rodzicami. Wacławę Kamińską i Eugeniusza Sasin.
17.30 Nabożeństwo czerwcowe
18.00 + Annę Milerską – intencja od dzieci.

25 CZERWCA – WTOREK

7.00 + Janinę, Władysława i Jana Brzezińskich, dziadków Brzezińskich, dziadków Dąbrowskich, Helenę i Stefana Komudów, Andrzeja Witkowskiego, Wacławę i Bogdana Szatańskich.
18.00 + Stanisława Glinkę i zm. z rodz. Glinków, Ryszarda Zdanowicza

26 CZERWCA – ŚRODA

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Anny i Roberta Perzyńskich z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
17.30 Nabożeństwo czerwcowe
18.00 + Feliksę Ołdak w 26 r. śm., Romana i Cecylię Ołdak.

27 CZERWCA – CZWARTEK  zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa wianków i procesja wokół Kościoła
7.00 + Władysława Parola – imieninowa
18.00 + Władysława Świętochowskiego – imieninowa i w 20 r. śm., Annę i Henryka Świętochowskich i zm. z rodz. Świętochowskich i Przedlackich.

Po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół Kościoła

28 CZERWCA – PIĄTEK  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

7.00 + Mariannę i Władysława Jurek, Janinę i Tadeusza Kowalczyków i zm. z rodz. Jurków i Kuberskich.
18.00 + Grzegorza Wielgo w dniu imienin

22 CZERWCA – SOBOTA Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 77 r. urodzin Mariana Wojtyńskiego, prosząc o zdrowie, Błogosławieństwo i łaski Boże na dalsze życie.
7.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.
17.00 ŚLUB: Agnieszka Słowik i Paweł Tchorowski.
18.00 + Pawła i Jana Andrasików, Józefa i Bożenę Piotrowskich.