23 maja / UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO >> kliknij

23 maja 2021r/ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro święto N.M.P. Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Od jutra okres zwykły w liturgii Kościoła.

2. Komunikat Kurii Diecezjalnej w sprawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zaleca, aby tegoroczną procesję Bożego Ciała zorganizować na terenie przykościelnym w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. W związku z tym tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie wokół naszego kościoła tak jak w ubiegłym roku.
    Proszę, aby w tym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:

I ołtarz: Kolonie Stanisławów domy przy drodze do Sokóla.

II ołtarz: Strażacy

III ołtarz: Kolonie Stanisławów domy przy drodze do Dobrego

IV ołtarz: Kolonie Stanisławów – wieś

1. W środę będziemy obchodzić Dzień Matki. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych matek.

2. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30.

3. Najbliższa Adoracja Najświętszego Sakramentu Pieśnią i Słowem odbędzie wpiątektj. 28 maja po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące nadal limity wiernych w Kościele, Rocznica I Komunii św. dzieci tak jak to było w ubiegłym roku zostaje odwołana. Gdyby jednak przed wakacjami limity zostały zniesione to wtedy Rocznica I Komunii św. dzieci byłaby w ostatnia niedzielę czerwca, czyli 27.06. 2021 r. o godz. 11.00. Zostałoby to potwierdzone minimum na 2 tygodnie przed tym terminem.

5.  Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie.

24 MAJA-  PONIEDZIAŁEK ( ŚWIĘTO N.M.P. MATKI KOŚCIOŁA)
7.00 + Mirosława Brzezińskiego – intencja od rodz. Pisarczyków.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Genowefę Rogala – intencja od dzieci na dzień matki.

25 MAJA-  WTOREK
7.00 + Janinę Godłoza i zm. z rodz. Godłozów.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Julię Ołdak w 29 r. śm., Józefa, Jerzego i Cezarego Ołdaków, Mariusza i Piotra Kaim, Anielę i Henryka Milewskich, Zbigniewa Kowalskiego, Andrzeja Gut, Marię Zagórską, Jolantę Sabak, Sławomira Araszkiewicza.

26  MAJA-  ŚRODA
7.00 + Edmunda Gryza w 20 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Józefa Pietrzyka w rocz. śm., Henrykę Pietrzyk, Czesława Milewskiego, Stanisławę i Piotra Milewskich, Barbarę i Wiesława Perzanowskich.

27  MAJA – CZWARTEK  ( ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA )
7.00 + Andrzeja Ołdaka – intencja od III Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Elżbietę, Wincentego i  Jadwigę Kowalczyków i zm. z rodz. Kowalczyków, Stanisława i Kazimierza Kowalczyków.

28  MAJA – PIĄTEK
7.00  Dziękczynno – Błagalna z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodzin: Dziarmakowskich i Brzewskich oraz za wytrwałość w wychowaniu dzieci dla wnuczki Karoliny i Natalki.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Genowefę, Mariannę i Karola Tacikowskich i zm. z rodz. Tacikowskich.

29  MAJA- SOBOTA
7.00  Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Izabeli i Krzysztofa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Juliannę i Czesława Kruszyńskich, Ewę i Polikarpa Gawor.

30 MAJA -NIEDZIELA: NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.00 + Annę i Adama Przedlackich, Genowefę i Zdzisława Czapskich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 19 r. urodzin Katarzyny jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla niej i jej rodziny.

2. + Aniele Zdyb – imieninowa i zm. z rodz., Stefanię Darda.

3. + Stanisława Pazio w 9 r. śm.,

4. + Romana Bielickiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Renatę Kowalczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Annę i Franciszka Cyran, Mariannę i Antoniego Kowalczyków.

7. + Stanisława w 20 r. śm., Leokadię i Stanisława Słowik i zm. z rodz. Słowików i Kamińskich.

8. + Cecylię Wielgo – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Włodzimierza Kosińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Zdzisława Marchelę z rodziną i zm. z rodz. Ryszawych.

11. + Joannę Biesiada w 17 r. śm., Czesława Biesiadę.

12. + Szczepana, Lucynę, Kazimierza i Jana Beredów, Elżbietę Kaska.

13. + Mariana Gnicha w 49 r. śm., Krzysztofa Pietrzyka, Tadeusza Dylczyńskiego.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00+ Annę i Jana Kamińskich z rodzicami, Leszka Ludwiniaka z rodzicami.