24 Kwietnia / NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO > kliknij

24 KWIETNIA 2022r/  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W tym tygodniu obchodzimy:
    Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, można dziś uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w Kościele.
    Jutro święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.
    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół Kościoła z racji I-szej Niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów i bielanki do udziału w procesji.
    O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe. Jak co roku prosimy o udekorowanie Krzyży i Kapliczek przydrożnych.

2. W sobotę o godz. 6.30 odjazd autokaru z pielgrzymką do Kalisza.  Prosimy o przyjście 15 minut wcześniej. Są jeszcze wolne miejsca. Jest taki zwyczaj, że udający się z pielgrzymką do św. Józefa piszą do Niego list np. z podziękowaniem, prośbą.
    Te listy zostawia się w Sanktuarium. Wszystkich chętnych prosimy o napisanie takiego listu w domu, aby go przekazać św. Józefowi w Sanktuarium.

3. Serdecznie zapraszamy do Loretto dnia 14 maja 2022 r. ( sobota ) na pielgrzymkę czytelników „Różańca” i członków rodziny Loretańskiej. Szczegółowe informacje na plakacie w kruchcie Kościoła.

4. W środę 27 kwietnia o godz. 19.00 próba w Kościele dla młodzieży przed bierzmowaniem. Prosimy, aby wszyscy kandydaci do bierzmowania byli obecni.

5. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

25 KWIETNIA  –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Sabinę Włodarek – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Agnieszki i Adama Mrozińskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

26 KWIETNIA  –  WTOREK
7.00 + Zygmunta Kaim – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Stanisława Zdanowicza w 25 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów i Górskich i zm. z rodz. Zientarów, Marciniaków i Góreckich.

27 KWIETNIA –  ŚRODA
7.00  + Lucynę i Tadeusza Słowik.
18.00 + Pawła, Wacława i Jana Zduńczyk, Franciszkę, Czesława i Zbigniewa Słowików i dziadków Doboszów, Czesławę Grono i zm. z rodz. Słowików i Zduńczyków.

28  KWIETNIA – CZWARTEK
18.00 + Krystynę Rudnik – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00  + Zbigniewa Grubę w 10 r. śm., Janinę, Jana i Mariannę Gruba.

29 KWIETNIA  PIĄTEK ( ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY )
7.00 + Eugeniusza Słowika w 17 r. śm., i jego rodziców
17.00 ŚLUB: Agnieszka Michalska i Piotr Bakuła.
18.00 + Stanisława Kruszewskiego w 1 r. śm., oraz zm. z rodz. Kruszewskich i Tlagów.

30 KWIETNIA  – SOBOTA
7.00 + Janinę Nowak w 5 r. śm., Jana Nowaka w 18 r. śm., i zm. z rodz. Nowaków i Drozdowskich, Jana Stempel.
18.00 + Stanisławę i Mieczysława Komuda.

1 MAJ–  3 NIEDZIELA WIELKANOCY

7.00 + Antoniego i Halinę Michalskich, Dominikę i Stefana Prus.

1. W intencji Panu Bogu Wiadomej.

2. + Kazimierza, Katarzynę i Jana Milewskich.

3. + Łukasza i Andrzeja Rozbickich, Eugenię i Romana Błędowskich.

4. + Jana Stępień w 3 r. śm.,

5. + Cecylię Paszkowską – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Alinę Jaglińską – intencja od uczestników pogrzebu.

7. + Zofię Michalak – intencja od uczestników pogrzebu.

8. + Wacława Rozbickiego.

9. + Marcina Witkowskiego – intencja od przyjaciół.

10. + Stanisława, Leokadię i Stanisława Słowików i zm. z rodz. Słowików i Kamińskich.

11. + Mariana Świderskiego w 23 r. śm.,

13.30 Kąty Borucza

+ Zygmunta i Natalię Zwolińskich, Kazimierza i Mariannę Kosewskich.

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Joanny i Krzysztofa Barcz jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i córek: Wiktorii, Nikoli i Marceliny.