24 MARCA 2024/ NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie męki Chrystusa. W Wielkim Tygodniu spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz przed Mszą wieczroną od godz. 17.30. W czasie Triduum NIE BĘDZIE spowiedzi. Kancelaria parafialna będzie czynna TYLKO w Wielki Poniedziałek.

2. Dziś w kruchcie naszego kościoła bielanki wraz z rodzicami rozprowadzają własnoręcznie robione palmy wielkanocne. Zebrane ofiary zasilą fundusz bielanek.

3. Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po tej Mszy adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. W naszym kościele rozpocznie się wtedy 24 godzinne czuwanie z rozważaniem Męki Pana Jezusa, które potrwa aż do liturgii Wielkiego Piątku. Zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi chociaż jednej godziny z tej doby, aby przyjść do kościoła na czuwanie. O równych godzinach zegarowych będą czytane rozważania, które pomogą rozmyślać co w tym czasie przecierpiał Jezus Chrystus.

4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły i przedłużamy go, zgodnie z zachętą Kościoła, przez dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii, adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Strażaków prosimy o zaciągnięcie warty.

5. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.00. Święcenie pokarmów w kościele w Stanisławowie od godz. 9.00 do 14.00, co 20 minut (9.00, 9.20, 9.40 itd.). W kaplicy w Kątach Borucza TYLKO o godz. 9.00. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki z którego ostatnio zakupiono nowy trybularz.

6. Liturgia Wigilii Paschalnej w wieczór wielkosobotni rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia przed kościołem. Jest to najważniejsza liturgia w całym roku kościelnym. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – adoracja Pana Jezusa przy grobie od 5.30. O godz. 6.00 wyruszy procesja rezurekcyjna. Zapraszamy do udziału w procesji ministrantów, bielanki, asystę procesyjną, strażaków oraz wszystkich wiernych (starsi ludzie z aparatami słuchowymi proszą, aby nie rzucać petard). Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00 oraz 13.30 w kaplicy w Kątach Borucza. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych będzie niedzielny porządek Mszy św.

7. Bóg zapłać również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – Wólka Czarnińska – 900 zł.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

25 MARCA – PONIEDZIAŁEK/ ( UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO )

7.00 + Wandę Bielicką – 28 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Bartłomieja jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

26 MARCA – WTOREK
7.00 + Wandę Bielicką – 29 greg.
18.00 + Andrzeja Ołdaka w 3 r. śm.,

27 MARCA – ŚRODA
7.00 + Wandę Bielicką – 30 greg.
18.00 + Włodzimierza Kosińskiego.

28  MARCA – CZWARTEK  /WIELKI CZWARTEK
18.00 + Leokadię i Aleksandra Gadomskich.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 44 r. urodzin Pawła z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

29  MARCA – PIĄTEK /WIELKI PIĄTEK
18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

30 MARCA –  SOBOTA /WIELKA SOBOTA

WIGILIA PASCHALNA
19.00 Dziękczynno – Błagalna w 10 r. urodzin Marcina jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

31 MARCA– NIEDZIELA: NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6.00 REZUREKCJA – ZA PARAFIAN

1. + Mieczysława Prus w miesiąc po pogrzebie.

2. + Jana Kur w 7 r. śm., Krystynę Kur, Franciszka i Genowefę Kur.

3. + Artura Chodowicza.

4. + Annę i Józefa Bielickich.

5. + Władysława Brzezińskiego w 3 r. śm.,

6. + Helenę i Henryka Kaim.

11.00 + Zofię Świderską w 2 r. śm.,

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

+ Rozalię i Henryka Kamińskich, Jerzego i Zenona Kamińskich, Izabelę i Leszka Kurkus.

18.00 + Antoniego Jurka i zm. z rodz. Jurków.

1 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK / PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

7.00 + Czesławę Świderską w 12 r. śm., Antoniego Świderskiego, Barbarę i Jana Kielczyk, Stanisława Kielczyka.

1. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Artura Witan jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

2. + Wandę Chłopik w 12 r. śm., Wiktora Chłopika i zm. z rodz. Lisów i Chłopików.

3. + Wacława Fijołek w miesiąc po pogrzebie.

4. + Józefa Domańskiego w 5 r. śm., Jadwigę Domańską, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

5. + Krystynę i Tadeusza Markiewiczów i zm. z rodz. Markiewiczów i Pękulów, Leokadię i Józefa Cudnych i zm. z rodz. Cudnych, Beredów i Kaczmarskich.

11.00 + Ludwika Sieńkowskiego w 18 r. śm., Zofię Sienkowską, Krystynę Kowalczyk i zm. z rodz. Sienkowskich i Kowalczyków.

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

18.00 + Ryszarda Milewskiego w 3 r. śm.,