25 października -30 NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

25 października – 30  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,, w przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych.

2. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące – codziennie za jedną duszę.

3. W przyszłą niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy na cmentarz i tam odprawimy modlitwy za zmarłych. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kaplicy w Katach Boruczy.

4. W związku z sytuacją epidemiczną zachęcamy do nawiedzin grobów bliskich w czasie całej oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.Czekamy na decyzję Rządu dotyczącą funkcjonowania cmentarzy w samą Uroczystość Wszystkich Świętych (czyli 1 listopada).

1. W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w całym kraju w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 107 osób. Na ten czas zawieszamy spotkania wszystkich grup formacyjnych. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów w tym szczególnie dotyczących noszenia maseczki, dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk.

2. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00, natomiast w październiku spowiedź wieczorna przed nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za zmarłych w/g tych samych zasad co w poprzednich latach.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele, są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich. W sobotę 30 października po Mszy św. wieczornej wręczymy nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie na uczestnictwo w Nabożeństwach Różańcowych.

5. Pani Kinga-Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku jest coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy Stanisławów lub zadzwonić na infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

25 października-  30  NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Franciszka Zdanowicza, Annę, Mariana i Jana Perzanowskich.

1. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Patrycji i Piotra Sitek, oraz w 26 r. ślubu Ewy i Andrzeja Musiał z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 36 r. ślubu Anny i Tadeusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

3.  Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Agnieszki i Jerzego Stępień z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

1. + Irenę i Janinę Zdanowiczów i ich rodziców: Juliannę i Franciszka Zdanowiczów.

2. + Czesławę Prus, Wincentego i Władysławę Prus.

3. + Lucynę Kain – intencja od rodz. Wilczaków.

4. + Kazimierza, Anielę i Bożenę Perzanowskich i zm. z rodz. Perzanowskich.

5. + Włodzimierza Krysik w 6 r. śm., Mieczysława Krysik.

6. + Stanisława Rosłoń w 20 r. śm., Eugeniusza Rosłoń i ich rodziców. Sylwię Kacprzyk.

7. + Marcina Jackiewicza – intencja od rodz. Frączyków i Sygów.

8. + Jana Rosę – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Tadeusza-Stanisława Witkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11. 00  ZA PARAFIAN

+ Janinę, Jana i Mieczysława Waszkiewiczów, Wacława, Tadeusza i Genowefę Rosów.

17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

18.00 + Feliksa Forysia

26  października – PONIEDZIAŁEK
7.00+ Władysławę Majchrzyk w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Antoniego Mrozińskiego w 5 r. śm.,

27  października – Wtorek
7.00+ Sabinę Kielczyk – imieninowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 + Czesławę Prus w 19 r. śm., i zm. z rodz. Prusów.

28  października – Środa  ( ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA )
7.00 + Tadeusza Wojtonia – intencja od rodz. Ostrowskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00 + Bożenę i Józefa Piotrowskich, Pawła i Jana Andrasików, Michała Andrasika.

29  października – CZWARTEK
7.00 + Helenę Sekunda – intencja od uczestników pogrzebu.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00+ Władysławę i Mariana Kuleszów.

30  października – PIĄTEK
7.00+ Zofię i Władysława Piotrowskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
18.00+ Genowefę i Tadeusza Jankowskich.

31   października – SOBOTA
7.00+ Edmunda Pytkowskiego – 1 greg.
16.00 ŚLUB: Paulina Gryz i Radosław Gałązka.
17.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
18.00 + Tadeusza Wytrykusa z rodzicami, Halinę i Władysława Skwarskich i zm. z rodz. Skwarskich i Delczyńskich, Jadwigę Kucharską.