25 GRUDNIA / UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO> kliknij

25 GRUDNIA /UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś rozpoczynamy oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która zakończy się w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu obchodzimy:  jutro święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. w/g porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych Kościołów w naszej diecezji. We wtorek święto św. Jana Ap. i Ewangelisty, w środę święto świętych Młodzianków, Męczenników, w piątek święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ( Nowy Rok ). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 13.30 w Kątach Borucza. Po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin w naszej parafii. Program kolędy do 9 stycznia podany na stronie internetowej oraz wywieszony w kruchcie Kościoła.

3. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Ołdakowizny za pomoc w dekoracji Kościoła na Boże Narodzenie ( choinki, szopka ). Dziękuje również ofiarodawcom choinek z Wólki Czarnińskiej, Sokóla oraz panu Robertowi Sasinowi.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe z S. Alojzą ( Loretanką ) w dniu 1 stycznia 2023 r. ( niedziela ) po Mszy św. o godz. 9.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy na nabywania i lektury.

6. Drodzy parafianie. W tych dniach Świąt Bożego Narodzenia jako kapłani życzymy każdej rodzinie z naszej wspólnoty parafialnej obfitości Darów Bożych. Modlimy się dla Was o wzajemną miłość i życzliwość, a także o tę pewność wiary, która każdemu ludzkiemu doświadczeniu nadaje sens nadprzyrodzony i wieczną wartość. Życzymy z całego serca spokojnych radosnych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.

1 STYCZNIA – NIEDZIELA: ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI ( 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM )

1. + Mieczysława Reka – imieninowa.

2. + Wojciecha Sasina w 9 r. śm.,

3. + Annę Rawską w 2 r. śm.,

4. + Bronisławę Szuba – int. od Grażyny.

5. + Marię Barszczewską – int. od uczestników pogrzebu.

6. + Romana Topolowskiego – int. od uczestników pogrzebu.

7. + Stefanię Piotrzkiewicz – int. od uczestników pogrzebu.

8. + Eugeniusza Suchockiego – imieninowa i jego rodziców: Helenę i Czesława Suchockoch, Stanisławę i Stanisława Wieczorek.

9. + Mariannę w 2 r. śm. i Teodora Rysiawę.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

18.00 + Aleksandrę i Władysława Szuba, Helenę i Edmunda Gryz, Marcjannę i Jana Perzanowskich, Kazimierza Janiszewskiego, Adama Perzanowskiego.