3 MARCA 2024/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu przypada: jutro święto św. Kazimierza, królewicza – dzień imienin ks. bpa seniora Kazimierza – prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi ks. Wojciech Kozłowski – Misjonarz Św. Wincentego á Paulo. Program rekolekcji na stronie internetowej parafii oraz w kruchcie kościoła. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek. Prosimy w te dni korzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

3. Prosimy o zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie obrzęd błogosławieństwa modlitewników dla dzieci komunijnych oraz ich wręczenie. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców. W czasie tej Mszy św. zostanie również poświęcona nowa chorągiew procesyjna ufundowana przez mieszkańców Prądzewa-Kopaczewa z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

6. Wczoraj w parafii Nawrócenia Św. Pawła w Warszawie ks. bp Romuald Kamiński udzielił promocji do posługi szafarza nadzwyczajnego Komunii Św. p. Waldemarowi Płoszajowi, który od tej pory będzie mógł udzielać Komunii Św. wiernym w naszej parafii.

7. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

4 MARCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Wandę Bielicką – 7 greg.
18.00 + Cecylię Ołdak w 9 r. śm.,

5 MARCA – WTOREK
7.00 + Wandę Bielicką – 8 greg.
18.00 + Romana i Barbarę Bujarskich i zm. z rodz. Beredów.

6 MARCA – ŚRODA
7.00 + Wandę Bielicką – 9 greg.
18.00 + Helenę Gryz, Kazimierza Janiszewskiego.

7 MARCA – CZWARTEK
7.00 + Wandę Bielicką – 10 greg.
18.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

8 MARCA – PIĄTEK
7.00 + Wandę Bielicką – 11 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI IV
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH IV
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
Zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

9 MARCA –  SOBOTA
7.00 + Wandę Bielicką – 12 greg.
18.00 + Ignacego Rek w 19 r. śm., Stefanię Rek i zm. z rodz. Reków i Nalazków.

10 MARCA–  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Wandę Bielicką – 13 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Bogusławy i Zbigniewa Malesów jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich, ich dzieci i wnuków; oraz dziękczynna w 70 r. urodzin Zbigniewa Malesy, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata.

2. Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Krystyny Araźnej jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 10 r. urodzin Mateusza Terlikowskiego jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

4. + Romana Ostrowskiego w 12 r. śm. z rodzicami.

5. + Mariana Szczęsnego w 1 r. śm., Tadeusza Szczęsnego z rodzicami, Lucynę Szczęsną z rodziną.

6. + Kazimierza Biesiadę w 43 r. śm., Antoniego Biesiadę z rodzicami, Kamila Prusa i zm. z rodz. Szczęsnych.

7. + Piotra Mielczarka – intencja od chrzestnej Honoraty i rodziny.

8. + Ks. Prał. Henryka Drożdża w 1 r. śm.,

9. + Mariana Michalaka w 9 r. śm., Zofię Michalak, Teresę Sałańską, Antoniego i Mariannę Michalak, Bronisława i Stanisławę Barszczewskich i zm. z rodz. Barszczewskich.

10. + Lucjana Pietrzyka – intencja od rodziny.

11. + Wacława Zapartego w 6 r. śm.,

12. + Stefanię i Aleksandra Gołębiewskich w 22 r. śm.,

13. + Marię Makowiecką w miesiąc po pogrzebie.

14. + Bogdana Dobosza w 5 r. śm.,

15. + Mariannę Wiercioch w 15 r. śm., Wincentego i Alinę Wiercioch.

16. + Genowefę Radzio w 3 r. śm., zm. z rodz. Radzio, Nojszewskich, Kamińskich i Biernatów.

17. + Czesławę Urbaniak w 9 r. śm., Zygmunta Urbaniaka, Jana Dmoch z rodzicami.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

+ Henrykę Pytkowską w 21 r. śm., Wacława i Andrzeja Pytkowskich, Jadwigę Sobiepanek, Jana Skuzińskiego,  i zm. z rodz. Ulejczyk

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Franciszkę, Feliksa i Szczepana Forysiów.