25 LUTEGO 2024/ II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W piątek Spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie oraz różaniec, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes”.

3. Zgodnie z naszą parafialną tradycją proszę o rozpoczęcie zbiórki ofiar na Kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje Kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z góry serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy zaangażują się w przeprowadzenie zbiórki w poszczególnych miejscowościach.

4. W IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 10 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 13 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Kozłowski, misjonarz św. Wincentego á Paulo.

5. Nabożeństwa wielkopostne – droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci o godz. 17.30 dla dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

6. W przyszłą sobotę w parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie na Mszy św. o godz. 11.00 Bp. Romuald Kamiński udzieli promocji do posługi szafarza nadzwyczajnego Komunii św. mężczyznom z naszej diecezji, którzy zostali do tego przygotowani. Wsród nich będzie p. Waldemar Płoszaj nasz zakrystianin. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

26 LUTEGO – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Ludwika Perzyńskiego w 38 r. śm.,
18.00 + Jana Krysika w 41 r. śm., Bronisławę i Kazimierę Krysik i zm. z rodz. Rogala, Zbigniewa Woźniaka w 9 r. śm.,

27  LUTEGO – WTOREK
7.00 + Wandę Bielicką – 1 greg.
18.00 + Ryszarda Zdanowicza i zm. z rodz. Zdanowiczów, Stanisława Glinkę.

28 LUTEGO – ŚRODA
7.00 + Wandę Bielicką – 2 greg.
18.00 + Henrykę i Stefana Podstawka, Mariana Murackiego, Witolda Podstawkę, Tadeusza Wójcika.

29 LUTEGO – CZWARTEK
7.00  + Wandę Bielicką – 3 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Elżbiety jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

1 MARCA – PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA)
7.00 + Wandę Bielicką – 4 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI III
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH III
18.00 + Michała Lisa – intencja od koleżanek i kolegów z klasy ze Szkoły Podstawowej.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
Zakończona Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

2 MARCA –  SOBOTA  /( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
18.00 + Wandę Bielicką – 5 greg.

3 MARCA–  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Wandę Bielicką – 6 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 80 r. urodzin Marianny Cudnej jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej, dzieci, wnuków i prawnuków.

2. Dziękczynno – Błagalna w 82 r. urodzin Roberta jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

3. + Marcina Witkowskiego w 3 r. śm., Jana i Krystynę Kur.

4. + Kazimierza Beredę z rodziną.

5. + Kazimierza Popławskiego – imieninowa.

6. + Kazimierza Milewskiego – imieninowa.

7. + Henrykę Gryz w 2 r. śm., Mariannę Gryz, Natalię Zdanowicz.

8. + Jerzego Araszkiewicza w 18 r. śm., Cecylie i Stanisława Araszkiewiczów.

9. + Stanisława Kacprzyka w 4 r. śm., i zm. z rodz. Kacprzyk, Czesławę i Zygmunta Sarneckich.

10. + Halinę Pietroń w miesiąc po pogrzebie.

11. + Annę Bartnicką – intencja od mieszkańców wsi Porąb.

12. + Stanisława Kubuja w miesiąc po pogrzebie.

13. + Andrzeja Kowalczyka w 8 r. śm., Katarzynę Siwińską.

14. + Leopolda Beredę w 19 r. śm., Genowefę Bereda, Czesława i Mariannę Marszał.

15. + Helenę Kaczmarską – imieninowa, Władysława Kaczmarskiego, Katarzynę i Jana Araźnych.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Święta w  w Kątach Borucza

+ Helenę i Stanisława Pytkowskich z rodzicami i rodziną.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Henrykę Rudnik w 12 r. śm., Franciszka Rudnika z synem Mirosławem i dziadków Rudników, Bronisława Skuzę.