26 kwietnia- 3 NIEDZIELA WIELKANOCY >> kliknij

26 Kwietnia- 3 NIEDZIELA WIELKANOCY

W tym tygodniu przypada: w środę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w sobotę Uroczystość N.M.P Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny.
Za zgodą Stolicy Apostolskiej przeniesiona w tym roku na 2-go. Maja.
Msze św. w tym dniu w/g porządku niedzielnego.
O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków. W Kątach Boruczy w tym dniu nie będzie Mszy św.
Również tego dnia obchodzimy święto Flagi, prosimy o wywieszenie Flagi przy naszych domach.

W przyszłą niedzielę przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Po Mszy św. o godz. 11.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu – bez procesji.

W tym tygodniu przypada też I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy piątek spowiedź od godz. 17.00 w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.
W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W piątek nie ma postu – dyspensa Ks. Biskupa.

W piątek rozpoczyna się miesiąc Maj. Nabożeństwa Majowe w naszym Kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30 z zachowaniem obowiązujących przepisów związanych z epidemią. W obecnej sytuacji niemożliwe jest organizowanie tego typu Nabożeństw przy Kapliczkach przydrożnych i przy Krzyżach. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństw Majowych w domach lub uczestnictwa w nich poprzez media. Nie będzie również Mszy majowych na wioskach

W maju w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 a po południu o 17.15 przed nabożeństwem majowym w zakrystii ministranckiej. W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. również w zakrystii ministranckiej.

W piątek i sobotę Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Jest do nabycia tygodnik „ Idziemy”. Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

Dziś przypada niedziela Biblijna i IV Narodowe czytanie Pisma św. Do wspólnej lektury wybrana została Ewangelia w/g św. Mateusza. Zachęcamy do lektury tej Ewangelii w domach. W tą niedzielę rozpoczyna się też XII Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja.

Dziękuję za ofiary na utrzymanie naszej parafii wpłacone na konto parafialne. W tym tygodniu wpłat dokonało 4 osoby. Ogółem takich wpłat dokonało 21 osób. Serdeczne Bóg zapłać.

26 kwietnia 3 NIEDZIELA  WIELKANOCY/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Zygmunta Paskę w 16 r. śm., i zm. z rodz. Pasków i Michalaków.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Krzysztofa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Elżbiety i Czesława Kamińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla małżonków oraz całej ich rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 38 r. ślubu Marty i Marka oraz w 35 r. urodzin Kasi z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich, dzieci i wnuków.

4. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Magdy Gołębiewskiej z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny.

5. + Wacława Rozbickiego w 21 r. śm.,

6. + Annę i Józefa Bielickich, Zofię Dobrowolską.

7. + Aleksandra, Helenę, Katarzynę, Stanisława, Mariana, Romana, Alicję i Zofię Chudzik i zm. z rodz. Chudzików.

8. + Benedykta Książka

9. + Leokadię i Henryka Szczęsnych z rodziną i zm. z rodz. Gańków.

10. + Bogusławę Bartosiewicz w miesiąc po pogrzebie.

11. + Bogusława Zielińskiego w 5 miesiąc po śm.,

12. + Jadwigę Domańską w 3 r. śm., Józefa Domańskiego.

13. + Jadwigę Malesa – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Stanisława Gochnę – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Aleksandra w 27 r. śm., i Mariannę Sobolewskich, Ewę w 7 r. śm., i Stanisława Puszkarskich.

18.00 + Wojciecha w 5 r. śm., Janinę i Wacława Słowików, Leokadię Gnich.

27 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Barbarę Bartosiewicz – intencja od koleżanek i kolegów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Maz.
18.00 + Cecylię, Mieczysława i Włodzimierza Krysik.

28 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Barbarę Perzanowską – intencja od mieszkańców Prądzewa – Kopaczewa.
18.00 + Jana Nowaka w 16 r. śm., Janinę Nowak w 3 r. śm., Jana Stempel.

29 KWIETNIA – ŚRODA ( ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, PATRONKI  EUROPY )
7.00 + Jolantę Rawską w 5 r. śm., i zm. z rodz. Rawskich.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 20 r. ślubu Barbary i Tomasza Pisarczyków z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

30  KWIETNIA – CZWARTEK
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 29 r. urodzin Daniela Kowalczyka z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.
18.00 + Jana Stępień w 1 r. śm.,

1 MAJA – PIĄTEK ( I -szy PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Krzysztofa Kurek z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niego i całej rodziny.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Floriannę i Zygmunta Marmurowskich i zm. z rodz. Marmurowskich, Ochmanów i Sendek.

2 MAJA – SOBOTA ( I-sza  SOBOTA MIESIĄCA )  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski
7.00 W intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
          Po Mszy Św. zapraszamy na różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. O dar deszczu dla spragnionej ziemi.
  2. + Jana Rawskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
  3. + Jana Stempla – intencja od uczestników pogrzebu.
11.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
18.00 + Czesława, Czesławę i Tadeusza Pietrzyków.