26 LUTEGO/ I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU> kliknij

26 LUTEGO/ I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I-szej niedzieli miesiąca. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza – dzień imienin Bp. Seniora Kazimierza Romaniuka.

2. Przewodniczący Episkopatu Polski Abp. Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o przeprowadzenie dziś zbiórki środków finansowych na pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Przy wyjściu z Kościoła ministranci będą zbierać ofiary na ten cel.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście w piątki o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale  w niedzielę o godz. 17.30.

4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do rozważania 24 godzin Meki Pana naszego Jezusa Chrystusa, które pomagają w głębszy sposób uniżyć się przed Bogiem Ojcem i zadośćuczynić za wszelkie zło jakie uczyniliśmy. Na stronie internetowej parafii oraz w kruchcie naszego Kościoła można poczytać o szczegółach tej modlitwy i zapisać się na jedną konkretną godzinę rozważania Męki Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”

6. Dziś po Mszy św. wieczornej kolejna nauka w ramach kursu przedmałżeńskiego.

7. Dziękujemy przedstawicielom Kręgów M.B. Pielgrzymującej za zrobienie dekoracji na Wielki Post w naszym Kościele.

8. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

27 LUTEGO – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Antoniego i Mariannę Pietraszko.
18.00 + Mirosława Rosochackiego – imieninowa.

28 LUTEGO – WTOREK
7.00 + Wincentego w 35 r. śm., Helenę i Annę Bereda i rodziców z obydwu stron.
18.00 + Jana Araszkiewicza w 17 r. śm., Cecylię i Stanisława Araszkiewiczów.

1 MARCA – ŚRODA
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 1 greg.
18.00 + Helenę Gryz i Kazimierza Janiszewskiego.

2 MARCA – CZWARTEK   ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 2 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 81 r. urodzin Roberta Perzyńskiego jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

3 MARCA – PIĄTEK   ( I PIĄTEK MIESIĄCA)
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 3 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI II
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH II
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 75 r. urodzin Aliny jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej, dzieci, wnuków i prawnuków.
Po Mszy Świętej indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim i Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

4 MARCA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA ) ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
18.00 + Andrzeja Ołdaka – 4 greg.

5 MARCA –  2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 5 greg.

1. + Stefanię i Aleksandra Gołębiewskich w 21 r. śm.,

2. + Kazimierza Milewskiego – imieninowa.

3. + Stanisława Kacprzyka w 3 r. śm., i zm. z rodz. Kacprzyk.

4. + Ryszarda Lubaszka w 10 r. śm.,

5. + Zygmunta Kosińskiego – intencja od brata Adama z rodziną.

6. + Kazimierza Jusińskiego w rocz. śm.,

7. + Anielę Gnich w miesiąc po pogrzebie.

8. + Marię Barszczewską – intencjam od uczestników pogrzebu.

9. + Mirosława Rosochackiego – intencjam od uczestników pogrzebu.

10. + Stanisława Cudnego – intencjam od uczestników pogrzebu.

11. + Romana Ostrowskiego w 11 r. śm., z rodzicami.

14. + Leszka Gochnę w 15 r. śm., i zm. z rodz. Gochna i Gajo.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Mariana Szczęsnego w miesiąc po pogrzebie.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Henrykę Rudnik w 11 r. śm., z rodzicami, Franciszka Rudnika z rodzicami i synem Mirosławem, Bronisława Skuzę.