26 MARCA/ IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU> kliknij

26 MARCA/ IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W piątek droga Krzyżowa ulicami Stanisławowa po Mszy św. o godz. 18.00. Wyruszymy z Kościoła następnie ul. Radzymińska, Rynek, Kościelna i Szkolna. Drogę Krzyżową poprowadzą Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej. Strażaków proszę o pomoc w zabezpieczeniu trasy. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie i różaniec. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z odczytaniem ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy na Mszy św. o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.

2. Dziś w kruchcie naszego Kościoła Bielanki wraz z rodzicami będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy Wielkanocne. Zebrane ofiary zasilą fundusz Bielanek.

3. Koło Gospodyń Wiejskich Prądzewo – Kopaczewo „Dworzanie” zapraszają na kiermasz ozdób i stroików wielkanocnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. przed kościołem po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanisławowie na wsparcie zbiórki na zakup ciężkiego wozu bojowego.

4. Kinga Anna Sosińska Wójt Gminy Stanisławów wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stanisławowie serdecznie zaprasza na udział w IV edycji konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2023 r. przed kościołem parafialnym w Stanisławowie. Palmę wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do Kościoła w dniu 2 kwietnia w godz. od 9.00 do 10.00 i przekazać organizatorom konkursu. Szczegóły konkursu i wzór karty zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej gminy.

6. W przyszłą niedzielę w 18 r. śmierci św. Jana Pawła II w Warszawie odbędzie się Marsz Papieski. Wyruszy o godz. 11.00 z ronda De Gaulle’a a zakończy się Mszą św. w Katedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30.

7. Koło Gospodyń Wiejskich Nasza Chata zaprasza na Międzypokoleniowe Tradycje Ludowe. W programie m.in. korowód palm, potrawy wielkanocne i spektakl Mała Pasja. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w kruchcie Świątyni.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na relikwiarium – jest to kwota 1420 zł.

5. Bóg zapłać również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – Ładzyń – 850 zł., Stanisławów ul. Krótka, Cmentarna, Kościelna i Młynarska – 440 zł., Koło Różańcowe z ul. Wołomińskiej – 200 zł., ofiara indywidualna – 50 zł.,

6. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

27 MARCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 27 greg.
18.00 + Włodzimierza Kosińskiego.

28 MARCA – WTOREK

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 28 greg. – 2 r. śm.,
18.00 + Andrzeja Ołdaka w 2 r. śm.,

29 MARCA – ŚRODA

7.00 + Andrzeja Ołdaka – 29 greg.
18.00 + Hieronima Pietrzyka w 1 r. śm., Krzysztofa Pietrzyka, Jerzego Gnicha, Anielę Gnich, Mariana Gnicha, Janinę i Jana Pietrzyk.

30 MARCA – CZWARTEK
7.00 + Andrzeja Ołdaka – 30 greg.
18.00 + Jarosława Słowika.

31 MARCA – PIĄTEK
7.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaim, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów.
18.00 + Aleksandra i Helenę Milewskich.
18.40 DROGA KRZYŻOWA  ULICAMI STANISŁAWOWA.

1 KWIETNIA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
7.30 RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
18.00 + Mieczysława i Sabinę Komuda.

2 KWIETNIA –   NIEDZIELA PALMOWA

7.00 + Ludwika Sienkowskiego w 17 r. śm., Zofię Sienkowską, Krystynę Kowalczyk i zm. z rodz. Kowalczyków, Sienkowskich i Kominków.

1. Dziękczynno – Błagalna za wstawiennictewm św. Jana Pałwa II z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny z Zalesia.

2. + Celestyna Rawskiego – imieninowa.

3. + Stanisława Ochmana, Tadeusza Ochman, Jadwigę Cichocką.

4. + Władysława i Ewę Parol z rodziną.

5. + Henrykę Pietyrzyk w rocz. śm., Józefa Pietrzyka, Czesława Milewskiego.

6. + Józefa Domańskiego w 4 r. śm., Jadwigę Domańską, Czesławę i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego.

7. + Stanisława Kamińskiego w 18 r. śm., jego rodziców i dziadków, Władysławę i Henryka Gromadowskich.

8. + Władysława Brzezińskiego w 2 r. śm.,

9. + Mariana Szczęsnego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Anielę Gnich – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Henrykę i Danutę Wojtyńskie – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Mirosława Brzezińskiego w 2 r. śm., i zm. z rodz. Brzezińskich i Płoszajów.

13. + Janinę i Zdzisława Czapskich.

14. + Bolesława Forysia w 18 r. śm., Feliksa Forysia w 15 r. śm., Tadeusza Forysia w 26 r. śm., Mariannę Piekut w 44 r. śm., i zm. z rodz. Forysiów i Pląsków.

15. + Jana Prusa w 1 r. śm., z rodzicami i bratem.

16. + Wandę i Wiktora Chłopik i zm. z rodz. Lisów i Chłopików.

17. + Józefę i Wincentego Bereda, Władysława i Bronisławę Szczęsnych, Mieczysława Szczęsnego, Władysławę Tabor.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30 Kąty Borucza

+ Zofię Chmielewską w 11 r. śm., i Aleksandra Chmielewskiego z rodziną, Donata i Leszka Matosek, Zbigniewa Woźniaka, Stefana Hutkowskiego i zm. z rodz. Witków.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Stefana i Ewę Kubuj z rodzicami.